Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Bij de ingang van de Chemours-fabriek in Dordrecht heeft de politie zeventien demonstranten van Extinction Rebellion aangehouden. Ze werden verwijderd op verzoek van burgemeester Peter van der Velden, omdat de demonstranten zich niet aan de afspraken hielden, meldt de gemeente.

De burgemeester had de demonstratie toegestaan op voorwaarde dat de toegang tot de fabriek vrij zou blijven. Maar enkele actievoerders ketenden zich vrijdagochtend vast aan de toegangspoorten, waardoor vrachtwagens niet het terrein op konden.

De XR-activisten eisen dat Chemours direct stopt met het uitstoten van PFAS. Ook willen ze dat het bedrijf een saneringsplan maakt voor de vervuiling in de omgeving van de fabriek. Ze noemen PFAS "de dodelijke 'forever chemicals' die zich als een sluipende tijdbom ophopen in ons lichaam en in het milieu". De burgemeester zei begrip te hebben voor de zorgen van de actievoerders, maar wees ook op het gevaar van een blokkade van een chemische fabriek.

Eerder zei een woordvoerder van het bedrijf dat de actievoerders en Chemours "hetzelfde doel" hebben: "We willen onze uitstoot zo dicht mogelijk bij nul brengen. Daar steken we heel veel moeite, tijd en geld in. Alles om te zorgen dat onze 'voetafdruk' op het milieu en de omgeving zo klein mogelijk is."

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

36 minuten geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

1 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

2 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

5 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

7 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

9 uur geleden