Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Bij de ingang van de Chemours-fabriek in Dordrecht heeft de politie zeventien demonstranten van Extinction Rebellion aangehouden. Ze werden verwijderd op verzoek van burgemeester Peter van der Velden, omdat de demonstranten zich niet aan de afspraken hielden, meldt de gemeente.

De burgemeester had de demonstratie toegestaan op voorwaarde dat de toegang tot de fabriek vrij zou blijven. Maar enkele actievoerders ketenden zich vrijdagochtend vast aan de toegangspoorten, waardoor vrachtwagens niet het terrein op konden.

De XR-activisten eisen dat Chemours direct stopt met het uitstoten van PFAS. Ook willen ze dat het bedrijf een saneringsplan maakt voor de vervuiling in de omgeving van de fabriek. Ze noemen PFAS "de dodelijke 'forever chemicals' die zich als een sluipende tijdbom ophopen in ons lichaam en in het milieu". De burgemeester zei begrip te hebben voor de zorgen van de actievoerders, maar wees ook op het gevaar van een blokkade van een chemische fabriek.

Eerder zei een woordvoerder van het bedrijf dat de actievoerders en Chemours "hetzelfde doel" hebben: "We willen onze uitstoot zo dicht mogelijk bij nul brengen. Daar steken we heel veel moeite, tijd en geld in. Alles om te zorgen dat onze 'voetafdruk' op het milieu en de omgeving zo klein mogelijk is."

Meer uit Binnenland

Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

2 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

10 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

11 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

14 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

16 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

16 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

17 uur geleden