Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Bij de ingang van de Chemours-fabriek in Dordrecht heeft de politie zeventien demonstranten van Extinction Rebellion aangehouden. Ze werden verwijderd op verzoek van burgemeester Peter van der Velden, omdat de demonstranten zich niet aan de afspraken hielden, meldt de gemeente.

De burgemeester had de demonstratie toegestaan op voorwaarde dat de toegang tot de fabriek vrij zou blijven. Maar enkele actievoerders ketenden zich vrijdagochtend vast aan de toegangspoorten, waardoor vrachtwagens niet het terrein op konden.

De XR-activisten eisen dat Chemours direct stopt met het uitstoten van PFAS. Ook willen ze dat het bedrijf een saneringsplan maakt voor de vervuiling in de omgeving van de fabriek. Ze noemen PFAS "de dodelijke 'forever chemicals' die zich als een sluipende tijdbom ophopen in ons lichaam en in het milieu". De burgemeester zei begrip te hebben voor de zorgen van de actievoerders, maar wees ook op het gevaar van een blokkade van een chemische fabriek.

Eerder zei een woordvoerder van het bedrijf dat de actievoerders en Chemours "hetzelfde doel" hebben: "We willen onze uitstoot zo dicht mogelijk bij nul brengen. Daar steken we heel veel moeite, tijd en geld in. Alles om te zorgen dat onze 'voetafdruk' op het milieu en de omgeving zo klein mogelijk is."

Meer uit Binnenland

Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

13 minuten geleden
Familie: Lenferink zal vast gniffelen om verkeerd geboortejaar

AMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.

4 uur geleden
Ook repatriëringsvlucht uit Oman op Schiphol aangekomen

SCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 uur geleden
56 Nederlanders aan boord van repatriëringsvlucht uit Egypte

SCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

5 uur geleden
Ruim 1 op de 6 mensen overweegt niet te stemmen door wantrouwen

DEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.

5 uur geleden
Code geel voor het westen van het land wegens dichte mist

DE BILT (ANP) - In het hele land, met uitzondering van Limburg, geldt zaterdagochtend code geel omdat het plaatselijk erg mistig kan zijn. Eerder gold die waarschuwing al voor de provincies Friesland, Flevoland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en Zeeland, maar het KNMI heeft het gebied inmiddels uitgebreid.

5 uur geleden
Oud-tv-presentator Jan Lenferink (80) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Voormalig tv-presentator Jan Lenferink is vrijdag overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP laten weten.

12 uur geleden