Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

Zeventien XR-activisten opgepakt om blokkade Chemours Dordrecht

DORDRECHT (ANP) - Bij de ingang van de Chemours-fabriek in Dordrecht heeft de politie zeventien demonstranten van Extinction Rebellion aangehouden. Ze werden verwijderd op verzoek van burgemeester Peter van der Velden, omdat de demonstranten zich niet aan de afspraken hielden, meldt de gemeente.

De burgemeester had de demonstratie toegestaan op voorwaarde dat de toegang tot de fabriek vrij zou blijven. Maar enkele actievoerders ketenden zich vrijdagochtend vast aan de toegangspoorten, waardoor vrachtwagens niet het terrein op konden.

De XR-activisten eisen dat Chemours direct stopt met het uitstoten van PFAS. Ook willen ze dat het bedrijf een saneringsplan maakt voor de vervuiling in de omgeving van de fabriek. Ze noemen PFAS "de dodelijke 'forever chemicals' die zich als een sluipende tijdbom ophopen in ons lichaam en in het milieu". De burgemeester zei begrip te hebben voor de zorgen van de actievoerders, maar wees ook op het gevaar van een blokkade van een chemische fabriek.

Eerder zei een woordvoerder van het bedrijf dat de actievoerders en Chemours "hetzelfde doel" hebben: "We willen onze uitstoot zo dicht mogelijk bij nul brengen. Daar steken we heel veel moeite, tijd en geld in. Alles om te zorgen dat onze 'voetafdruk' op het milieu en de omgeving zo klein mogelijk is."

Meer uit Binnenland

Opnieuw storingen en vertragingen op het spoor door winterweer

UTRECHT (ANP) - Door het winterweer zijn zondag meerdere treinen verstoord of vertraagd. Een woordvoerster van ProRail zegt dat de wissels net als zaterdag kunnen vastlopen door de sneeuw.

1 uur geleden
Code geel om gladheid zeker tot dinsdagochtend

DE BILT (ANP) - De code geel voor het hele land wegens gladheid blijft gelden tot dinsdagochtend. Aanvankelijk meldde het KNMI dat de waarschuwing tot 05.00 uur zou duren, maar inmiddels is de code geel tot dinsdag 10.00 uur van kracht. Het KNMI waarschuwt het verkeer voor gladde wegen door de talrijke buien met kans op hagel en natte sneeuw. Landinwaarts kan de sneeuw blijven liggen.

3 uur geleden
Weeronline: al 10.592 dagen wachten op Elfstedentocht

HOUTEN (ANP) - Er is na 29 jaar nog steeds geen zicht op een nieuwe Elfstedentocht. Inmiddels zijn er 10.592 dagen verstreken sinds de laatste tocht, op 4 januari 1997, heeft Weeronline berekend.

3 uur geleden
KLM vliegt zondag van en naar Curaçao, Aruba en Bonaire

N i e u w bericht, meer informatie over Corendon in 4e alinea.

6 uur geleden
Minister: Curaçao heeft voorraad voedsel en medicijnen

WILLEMSTAD (ANP) - "Curaçao zit niet in een crisis door de Amerikaanse aanval op Venezuela." Dat zei minister Roderick Middelhof (Economische Ontwikkeling en Toerisme) zaterdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie.

16 uur geleden
NOS komt ook zondagochtend met extra journaals over Venezuela

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt ook zondagochtend extra edities uit van het NOS Journaal vanwege de aanval van de VS op Venezuela. Dat meldt de NPO zaterdagmiddag. Om 09.00 uur, 10.00 uur en 11.00 uur zijn er op NPO 1 extra journaaluitzendingen te zien.

17 uur geleden
Persconferentie Trump live te volgen bij NOS en RTL

HILVERSUM (ANP) - De NOS en RTL gaan zaterdagmiddag opnieuw live wanneer de Amerikaanse president Donald Trump naar verwachting een persconferentie geeft over de ontwikkelingen in Venezuela. Dat laten de NPO en RTL weten.

17 uur geleden