Zeventien paarden overleden aan rhinovirus
BERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal paarden dat na een uitbraak van het zogenoemde rhinovirus bij een Spaans concours in Valencia is overleden, is gestegen tot zeventien. Volgens de internationale paardensportfederatie FEI gaat het om tien dieren in Spanje, vijf in Duitsland en twee in België. De meeste paarden hadden Duitse eigenaren.
Inmiddels is het voor paarden besmettelijke virus in negen Europese landen vastgesteld. Voor zover officieel bekend is op dit moment slechts in één Nederlandse stal sprake van een uitbraak van het virus.
Dinsdag werd bekend dat de laatste Nederlandse paarden die in Valencia verbleven toestemming hebben gekregen te vertrekken. Ze zullen via een tussenstop in Lyon per vrachtwagen naar huis gaan. De dieren waren na de uitbraak van het paardenvirus in quarantaine gegaan.
De paarden zullen uit voorzorg nog wel enige tijd in quarantaine blijven. Het gaat om de paarden van het team Double M Stables van amazone Micky Morssinkhof. Ze reizen naar het Paardensportcentrum Lichtenvoorde.
De FEI heeft vanwege de uitbraak van het paardenvirus inmiddels alle internationale wedstrijden in twaalf landen verboden. Dit verbod duurt vooralsnog tot 11 april. In Nederland werd daardoor het topevenement The Dutch Masters afgelast. Vanwege het coronavirus stonden hier verder geen wedstrijden op het programma.
Meer uit Sport
PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
47 minuten geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
1 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
3 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
3 uur geleden