Zevenheuvelenloop gaat zondag niet door vanwege coronamaatregelen
NIJMEGEN (ANP) - De Zevenheuvelenloop gaat zondag niet door. De gemeente Nijmegen heeft op basis van de nieuwste coronamaatregelen en het hoge aantal besmettingen besloten om de prestigieuze hardloopwedstrijd te schrappen. De Zevenheuvelenloop behoort tot de grootste hardloopevenementen ter wereld. Zowel bij de mannen als de vrouwen is het wereldrecord op de 15 kilometer gelopen in Nijmegen.
Voor de wedstrijd rond de Gelderse stad hadden 18.000 hardlopers zich ingeschreven. Een dag eerder zou 's avonds de Zevenheuvelennacht worden gelopen over 7 kilometer, met bijna 6500 deelnemers. Zo'n 1000 kinderen zouden meedoen aan de Mini Zevenheuvelenloop van zaterdagavond. Alle evenementen zijn geschrapt.
"We zijn de afgelopen dagen druk bezig geweest om de mogelijkheden in kaart te brengen, maar in de huidige situatie kon helaas alleen de conclusie worden getrokken dat doorgang van het evenement momenteel niet verantwoord is", zegt burgemeester Hubert Bruls. "Al die mensen die door de straten hardlopen, de lengte van het parcours en daarmee de praktische onmogelijkheid om publiek te reguleren, bleken in combinatie met de geldende coronamaatregelen niet realistisch. Vandaar dat we in samenspraak met de organisatie en de gemeente Berg en Dal hebben besloten de loop niet door te laten gaan."
Organisatie
De organisatie gaat zich nu buigen over de financiële afhandeling richting sponsoren, leveranciers en de deelnemers. Bij de inschrijving hadden die al te horen gekregen dat ze minimaal de helft van het inschrijfgeld zouden terugkrijgen als de wedstrijd niet kon doorgaan.
Volgens directeur Alexander Vandevelde van de Stichting Zevenheuvelenloop heeft de organisatie er alles aan gedaan om de wedstrijden op een veilige manier te kunnen organiseren. "We voelen mee met de teleurgestelde lopers die uitkeken naar onze herfstklassieker." Vorig jaar kon de wedstrijd ook al niet doorgaan. De organisatie wilde de editie van 2020 dit voorjaar houden, maar ook dat bleek niet mogelijk.
Nederlanders
Viervoudig winnaar Joshua Cheptegei uit Oeganda zou zondag in Nijmegen aan de start staan. De olympisch kampioen van Tokio op de 5000 meter liep drie jaar geleden met 41 minuten en 5 seconden een wereldrecord. Bij de vrouwen zette de Ethiopische Letesenbet Gidey in 2019 met 44.20 een wereldrecord neer in Nijmegen.
De Nederlandse inbreng in de Zevenheuvelenloop zou komen van onder anderen Bart van Nunen, Khalid Choukoud, Mike Foppen, Andrea Deelstra, Jill Holterman, Maureen Koster en Ruth van der Meijden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
12 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
13 uur geleden