Zevenheuvelenloop blijft hopen op editie in voorjaar
NIJMEGEN (ANP) - De Zevenheuvelenloop, de hardloopwedstrijd over 15 kilometer in en rond Nijmegen, blijft ondanks de aangescherpte coronamaatregelen hoop houden op twee edities in 2021. De organisatie maakte in november van vorig jaar bekend dat het dit jaar zowel in het voorjaar als in het najaar een Zevenheuvelenloop wil organiseren.
"Eigenlijk geldt dat standpunt nog steeds", aldus woordvoerder Lotte Jacobs van Stichting Zevenheuvelenloop. "We wachten nu tot het moment dat we van de regering weer een vergunning voor evenementen mogen aanvragen. En vanaf dat moment hebben we acht weken nodig voor de organisatie."
De organisatie noemde in de verklaring eind vorig jaar nog geen datum. "De protocollen liggen klaar en wat ons betreft kan het dit voorjaar nog doorgaan. Normaal gesproken hebben we een langere voorbereidingstijd, maar nu hebben we aan slechts acht weken genoeg", zei Jacobs, ook betrokken bij de organisatie van de Marikenloop. "We hopen voor de zomer één evenement georganiseerd te hebben. En als dat niet lukt, dan richten we ons op het derde weekend van november."
Eerder op de dag maakte sportorganisatie Le Champion bekend dat het alle evenementen die het tot 1 juni zou organiseren van de kalender heeft gehaald. De organisator van loop-, fiets- en wandelevenementen denkt dat het niet realistisch is om voor de zomer al grote, fysieke sportevenementen in Nederland verantwoord te kunnen laten plaatsvinden.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
2 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
8 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
15 uur geleden