Zevenheuvelenloop blijft hopen op editie in voorjaar
NIJMEGEN (ANP) - De Zevenheuvelenloop, de hardloopwedstrijd over 15 kilometer in en rond Nijmegen, blijft ondanks de aangescherpte coronamaatregelen hoop houden op twee edities in 2021. De organisatie maakte in november van vorig jaar bekend dat het dit jaar zowel in het voorjaar als in het najaar een Zevenheuvelenloop wil organiseren.
"Eigenlijk geldt dat standpunt nog steeds", aldus woordvoerder Lotte Jacobs van Stichting Zevenheuvelenloop. "We wachten nu tot het moment dat we van de regering weer een vergunning voor evenementen mogen aanvragen. En vanaf dat moment hebben we acht weken nodig voor de organisatie."
De organisatie noemde in de verklaring eind vorig jaar nog geen datum. "De protocollen liggen klaar en wat ons betreft kan het dit voorjaar nog doorgaan. Normaal gesproken hebben we een langere voorbereidingstijd, maar nu hebben we aan slechts acht weken genoeg", zei Jacobs, ook betrokken bij de organisatie van de Marikenloop. "We hopen voor de zomer één evenement georganiseerd te hebben. En als dat niet lukt, dan richten we ons op het derde weekend van november."
Eerder op de dag maakte sportorganisatie Le Champion bekend dat het alle evenementen die het tot 1 juni zou organiseren van de kalender heeft gehaald. De organisator van loop-, fiets- en wandelevenementen denkt dat het niet realistisch is om voor de zomer al grote, fysieke sportevenementen in Nederland verantwoord te kunnen laten plaatsvinden.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
4 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
8 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden