Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende wereldtitel Formule 1 bijna formaliteit voor Hamilton

Zevende wereldtitel Formule 1 bijna formaliteit voor Hamilton

PORTIMÃO (ANP) - Lewis Hamilton kan zijn zevende wereldtitel in de Formule 1 nauwelijks meer ontgaan. Met nog vijf races voor de boeg en een voorsprong van 77 punten op zijn eerste belager Valtteri Bottas kan de Brit van Mercedes al in de op drie na laatste race van dit jaar het kampioenschap binnenhalen. Dat is dan op 15 november in de Grote Prijs van Turkije op Istanbul Park.

Hamilton won zondag na een machtig optreden op het circuit van Portimão de Grote Prijs van Portugal. Het was zijn 92e zege in de Formule 1 en hij passeerde Michael Schumacher als coureur met de meeste grandprix-overwinningen. Hamilton is ook al recordhouder met 97 polepositions en zal met zijn zevende titel Schumacher evenaren.

De 35-jarige coureur heerst in de Formule 1 sinds hij in 2013 de overstap maakte van McLaren naar Mercedes. In zijn jaren bij de Duitse renstal heeft Hamilton 71 races gewonnen en veroverde hij vijf van zijn zes wereldtitels. "Dit hadden we nooit kunnen bevroeden toen we in 2013 de samenwerking begonnen. Het zijn onwerkelijke aantallen", zei teambaas Toto Wolff. "Het is passie, energie. Lewis geeft alles voor deze sport met een ongekend talent en vaardigheid."

Contract

Hamiltons contract loopt aan het einde van dit jaar af en hij heeft nog altijd niet onderhandeld over een nieuwe verbintenis bij Mercedes, maar die komt er ongetwijfeld. "Al moeten we een deel van onze inventaris verkopen om aan het geld te komen", zei Wolff. De vraag is alleen of Hamilton een meerjarig contract zal tekenen. Hij liet de afgelopen dagen doorschemeren dat hij zijn twijfels heeft. "We leven in een onzekere tijd, er spelen veel factoren een rol."

Hij zinspeelde ook op het jaar 2022, waarin de Formule 1-wagens een grondige verandering ondergaan. Het is afwachten of Mercedes dan nog steeds die suprematie kan behouden. "We gaan dan een nieuw tijdperk in, dus hoe de auto's er dan uit komen te zien, speelt ook mee", zei Hamilton. Maar hij zal zich zeker de kans niet laten ontnemen om volgend jaar, als de bolides praktisch hetzelfde blijven als dit jaar, voor zijn achtste wereldtitel te gaan.

De sleet zit er in zijn veertiende seizoen in ieder geval nog niet op, getuige zijn indrukwekkende zegereeks van dit jaar. Hij won acht van de twaalf races, inclusief de drie op de 'onbekende' circuits die niet op de oorspronkelijke kalender stonden, maar waar de Formule 1 vanwege de coronapandemie naar uitweek (Mugello, Nürburgring en Autodromo Do Algarve). Ook de spirit is er nog. "Elke race voelt als de eerste. Ik weet niet hoe dat mogelijk is na al deze races, maar het voelt gewoon zo. Ik heb mijn grens nog niet bereikt."

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp klimt drie plekken op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.

5 uur geleden
Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

1 dag geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

1 dag geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

1 dag geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

1 dag geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

1 dag geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

1 dag geleden