Zevende lichaam gevonden na breken gletsjer in Italiaanse Alpen
BOLZANO (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers hebben maandag een lichaam gevonden na een gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Daarmee stijgt het dodental naar zeven. Er wordt nog gezocht naar vijftien mensen die als vermist zijn opgegeven.
Door de breuk op de berg Marmolada ontstond zondag een lawine van sneeuw, ijs en stenen. Onder de doden zijn drie Italianen en een Tsjech. De overige slachtoffers zijn volgens ANSA nog niet geïdentificeerd. Van de acht gewonden zouden er twee slecht aan toe zijn.
Het is niet duidelijk hoeveel mensen precies voorafgaand aan de gletsjerbreuk in het getroffen gebied waren. Mogelijk loopt het aantal vermisten nog op. De kans dat slachtoffers van de lawine nog levend worden teruggevonden, is volgens de reddingsdienst "zeer klein tot nihil".
Zoektocht
Het Italiaanse persbureau bericht dat de zoektocht naar de vermisten in de nacht van zondag op maandag is doorgegaan, met onder meer drones. Bij de zoekactie wordt ook gebruik gemaakt van helikopters en honden. Premier Mario Draghi moest maandag vanwege slechte weersomstandigheden zijn reis per helikopter naar het getroffen gebied staken en met de auto verder reizen.
De Marmolada is met 3300 meter de hoogste berg in de Dolomieten. Door een vroege hittegolf in Italië was het zaterdag op de berg 10 graden. Experts denken dat er mogelijk een verband is tussen de warmte en de lawine van afgelopen weekend. De gletsjer is volgens hen verzwakt door de opwarming van de aarde.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft een nieuwe wet aangenomen over verkrachtingen. Vanaf nu gelden alle seksuele handelingen zonder expliciete consent (toestemming) vooraf als verkrachting.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP/RTR) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is niet te spreken over het hoge dodental bij een politieoperatie in Rio de Janeiro. Dat maakte zijn minister van Justitie bekend. "De president is geschokt door het aantal dodelijke incidenten en was verbaasd dat een operatie van deze omvang werd opgezet zonder medeweten van de federale overheid", zei bewindsman Ricardo Lewandowski.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De twee opgepakte verdachten van de juwelenroof uit het Louvre hebben "gedeeltelijk" bekend dat ze betrokken waren, vertelde openbaar aanklager Laure Beccuau op een persconferentie. Er worden nog twee inbrekers gezocht en ook de sieraden zelf zijn nog niet terecht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de Hongaarse premier Viktor Orbán op 8 november ontmoeten. Dat zegt een bron tegen persbureau Bloomberg. De locatie moet nog worden gekozen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische topfunctionaris Kirill Dmitriev denkt dat vrede in Oekraïne binnen een jaar mogelijk is. "Wij zijn er zeker van dat we op weg naar vrede zijn en als vredestichters moeten we ervoor zorgen dat het gebeurt", aldus de gezant van president Vladimir Poetin.
2 uur geledenSARAJEVO (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik opgeheven. Hij mocht sinds 2017 niet meer naar de VS reizen, omdat hij zich niet houdt aan de afspraken uit het vredesakkoord uit 1995 dat de oorlog in Bosnië en Herzegovina beëindigde. Dodik dreigt regelmatig om het etnisch Servische gedeelte van dat land af te scheiden.
2 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt woensdag een aanval te hebben uitgevoerd op een wapenopslag in het noorden van de Gazastrook. De wapens zouden binnenkort worden gebruikt voor een "terroristische aanslag" op de IDF en de Israëlische staat.
3 uur geleden