Zevende lichaam gevonden na breken gletsjer in Italiaanse Alpen
BOLZANO (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers hebben maandag een lichaam gevonden na een gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Daarmee stijgt het dodental naar zeven. Er wordt nog gezocht naar vijftien mensen die als vermist zijn opgegeven.
Door de breuk op de berg Marmolada ontstond zondag een lawine van sneeuw, ijs en stenen. Onder de doden zijn drie Italianen en een Tsjech. De overige slachtoffers zijn volgens ANSA nog niet geïdentificeerd. Van de acht gewonden zouden er twee slecht aan toe zijn.
Het is niet duidelijk hoeveel mensen precies voorafgaand aan de gletsjerbreuk in het getroffen gebied waren. Mogelijk loopt het aantal vermisten nog op. De kans dat slachtoffers van de lawine nog levend worden teruggevonden, is volgens de reddingsdienst "zeer klein tot nihil".
Zoektocht
Het Italiaanse persbureau bericht dat de zoektocht naar de vermisten in de nacht van zondag op maandag is doorgegaan, met onder meer drones. Bij de zoekactie wordt ook gebruik gemaakt van helikopters en honden. Premier Mario Draghi moest maandag vanwege slechte weersomstandigheden zijn reis per helikopter naar het getroffen gebied staken en met de auto verder reizen.
De Marmolada is met 3300 meter de hoogste berg in de Dolomieten. Door een vroege hittegolf in Italië was het zaterdag op de berg 10 graden. Experts denken dat er mogelijk een verband is tussen de warmte en de lawine van afgelopen weekend. De gletsjer is volgens hen verzwakt door de opwarming van de aarde.
Meer uit Buitenland
KYIV/MOSKOU (ANP) - De wapenstilstand tussen Oekraïne en Rusland is van start gegaan om 15.00 uur Nederlandse tijd. De Russische president Vladimir Poetin ging hier afgelopen donderdag mee akkoord, meer dan een week nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky het aanbod had gedaan. Het staakt-het-vuren vanwege Orthodox Pasen duurt tot en met zondag.
15 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran zijn begonnen. Dat bevestigt president Donald Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender NewsNation. Ook de Iraanse staatstelevisie bevestigt dat de gesprekken zijn begonnen. De strijdende partijen zijn in Islamabad om onder bemiddeling van gastland Pakistan te spreken over een mogelijk duurzaam staakt-het-vuren.
43 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn tien mensen omgekomen, onder wie hulpverleners. Dat melden Libanese media op gezag van het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Het zou gaan om drie aanvallen in de regio Nabatieh. Het ministerie beticht Israël ervan "systematisch" aanvallen uit te voeren op hulpverleners.
1 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP) - Rusland en Oekraïne hebben onder bemiddeling van de Verenigde Arabische Emiraten een gevangenenruil uitgevoerd. Beide landen hebben zaterdag 175 krijgsgevangenen uitgewisseld, bevestigen ze.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zouden hebben ingestemd met het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden in Qatar en bij andere buitenlandse banken. De stap zou "in direct verband staan" met een veilige doorvaart van de door Iran geblokkeerde Straat van Hormuz, zei een anonieme, hooggeplaatste Iraanse functionaris tegen persbureau Reuters. Tegenover datzelfde persbureau ontkende een Amerikaanse functionaris later op zaterdag dat zou zijn ingestemd met vrijgave.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne zal "op dezelfde manier" reageren als Rusland het staakt-het-vuren schendt. Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gemeld op X. Zijn land zal zich volgens hem houden aan de tijdelijke wapenstilstand, maar schrijft hij: "We weten allemaal met wie we te maken hebben."
3 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische premier Andrej Babiš heeft zijn steun uitgesproken voor zijn Hongaarse ambtgenoot Viktor Orbán. In een bericht op X schrijft de rechtse regeringsleider dat "in turbulente tijden kiezen voor stabiliteit en bewezen leiderschap er meer dan ooit toe doet".
4 uur geleden