Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende lichaam gevonden na breken gletsjer in Italiaanse Alpen

Zevende lichaam gevonden na breken gletsjer in Italiaanse Alpen

BOLZANO (ANP/RTR/AFP) - Reddingswerkers hebben maandag een lichaam gevonden na een gletsjerbreuk in de Italiaanse Alpen, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Daarmee stijgt het dodental naar zeven. Er wordt nog gezocht naar vijftien mensen die als vermist zijn opgegeven.

Door de breuk op de berg Marmolada ontstond zondag een lawine van sneeuw, ijs en stenen. Onder de doden zijn drie Italianen en een Tsjech. De overige slachtoffers zijn volgens ANSA nog niet geïdentificeerd. Van de acht gewonden zouden er twee slecht aan toe zijn.

Het is niet duidelijk hoeveel mensen precies voorafgaand aan de gletsjerbreuk in het getroffen gebied waren. Mogelijk loopt het aantal vermisten nog op. De kans dat slachtoffers van de lawine nog levend worden teruggevonden, is volgens de reddingsdienst "zeer klein tot nihil".

Zoektocht

Het Italiaanse persbureau bericht dat de zoektocht naar de vermisten in de nacht van zondag op maandag is doorgegaan, met onder meer drones. Bij de zoekactie wordt ook gebruik gemaakt van helikopters en honden. Premier Mario Draghi moest maandag vanwege slechte weersomstandigheden zijn reis per helikopter naar het getroffen gebied staken en met de auto verder reizen.

De Marmolada is met 3300 meter de hoogste berg in de Dolomieten. Door een vroege hittegolf in Italië was het zaterdag op de berg 10 graden. Experts denken dat er mogelijk een verband is tussen de warmte en de lawine van afgelopen weekend. De gletsjer is volgens hen verzwakt door de opwarming van de aarde.

Meer uit Buitenland

Rusland zet Britse diplomaat uit om spionageverwijt

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.

46 minuten geleden
Russische tanker met olie aangekomen op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.

52 minuten geleden
NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

5 uur geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

5 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

6 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

6 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

6 uur geleden