Zevende Gouden Bal voor Messi in Parijs
PARIJS (ANP) - Lionel Messi heeft voor de zevende keer in zijn carrière de Gouden Bal gewonnen. De Argentijnse sterspeler van Paris Saint-Germain kreeg in de jaarlijkse uitverkiezing van France Football de meeste stemmen van een vakjury.
Aanvaller Robert Lewandowski van Bayern München moest tijdens een gala-avond in Parijs genoegen nemen met de tweede plek. De Poolse spits werd vooraf gezien als favoriet. Hij maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record. Hij werd eerder tijdens de ceremonie in Parijs nog wel uitgeroepen tot aanvaller van het jaar.
Vijfvoudig winnaar Cristiano Ronaldo (Manchester United) eindigde dit jaar als zesde. Jorginho (Chelsea) kwam op de derde plaats uit, gevolgd door Karim Benzema (Real Madrid) en N'Golo Kanté (Chelsea).
Rumoerig jaar
Messi beleefde een zeer rumoerig jaar. Bij zijn grote liefde Barcelona maakte hij onder trainer Ronald Koeman een moeizaam seizoen door. Met het winnen van de Copa América vierde de 34-jarige Argentijn afgelopen zomer toch nog een grote triomf. Het was zijn eerste grote prijs met de A-ploeg van Argentinië.
Na de winst van de Copa América werd stilaan duidelijk dat een vertrek bij 'zijn' Barcelona onvermijdelijk was. Door een enorme schuldenlast kon de Spaanse grootmacht hem niet meer betalen. Tijdens een emotionele persconferentie nam hij afscheid in Camp Nou. Kort daarna tekende Messi een contract bij Paris Saint-Germain. Hij heeft in de Parijse hoofdstad echter nog wat moeite om zijn draai te vinden.
Ongelofelijk
"Het is ongelooflijk dat ik hier weer sta", bekende Messi. "Ik weet niet hoelang ik dit niveau nog kan volhouden. Ik heb altijd wel een beetje gedacht dat het ooit voorbij zal zijn. Maar ik ben heel blij dat het succes nog steeds voortduurt."
Lewandowski (33) werd vorig jaar door zowel de Europese bond UEFA als de mondiale federatie FIFA uitgeroepen tot speler van het jaar. De Gouden Bal-verkiezing ging in 2020 echter niet door vanwege de coronapandemie.
Er zaten dit jaar geen Nederlanders bij de dertig genomineerden. Bij de laatste uitverkiezing, in 2019, waren er namens Oranje nog vijf kanshebbers. Virgil van Dijk eindigde destijds kort achter Messi als tweede.
Johan Cruijff en Marco van Basten wonnen de Gouden Bal beiden drie keer. De Engelsman Stanley Matthews ontving in 1956 de eerste Gouden Bal, Ruud Gullit won de prijs in 1987.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Champions League gewonnen van FC Barcelona. In Parijs werd het 4-2 voor de winnaars van de afgelopen twee edities van het Europese clubtoernooi. Het was voor Barcelona de eerste nederlaag van het seizoen.
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met een doelpunt en een assist een belangrijke bijdrage geleverd aan de 4-0-thuisoverwinning van zijn club AS Roma tegen Slovan Bratislava in de Champions League. De Oranje-international was ook nog bij een derde doelpunt betrokken. Met nog een half uur te spelen werd hij gewisseld.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ondanks grote verdedigende fouten in de openingsfase gewonnen van Villarreal in de Champions League. Onder meer door een fout van Virgil van Dijk kwamen de Engelsen op achterstand, maar het werd op Anfield uiteindelijk 4-3. Cody Gakpo maakte bij Liverpool zijn rentree nadat hij eind september bij het Nederlands elftal geblesseerd was geraakt. Ook Ryan Gravenberch stond in de basis.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Esmir Bajraktarević en Yarek Gąsiorowski beginnen met PSV aan de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Champions League. De rechtsbuiten en centrale verdediger krijgen de voorkeur boven Dennis Man en Armando Obispo, die op de bank zitten als het duel om 21.00 uur begint.
2 uur geledenMASAZIR (ANP) - Joey Veerman blijft met Borussia Dortmund goed presteren in de Champions League. De middenvelder won met zijn Duitse club de uitwedstrijd tegen Sabah in Azerbeidzjan (1-2).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo start dinsdagavond in de Champions League tegen Villarreal voor het eerst in de basis bij Liverpool na de blessure die hij opliep bij het Nederlands elftal. Ook Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch staan in de basis op Anfield.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Nathan Aké is geblesseerd uitgevallen in de thuiswedstrijd van Fenerbahçe tegen Slavia Praag in de Champions League. De verdediger greep na twintig minuten naar zijn hamstring en liet zich vervangen.
5 uur geleden