Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende Gouden Bal voor Messi in Parijs

Zevende Gouden Bal voor Messi in Parijs

PARIJS (ANP) - Lionel Messi heeft voor de zevende keer in zijn carrière de Gouden Bal gewonnen. De Argentijnse sterspeler van Paris Saint-Germain kreeg in de jaarlijkse uitverkiezing van France Football de meeste stemmen van een vakjury.

Aanvaller Robert Lewandowski van Bayern München moest tijdens een gala-avond in Parijs genoegen nemen met de tweede plek. De Poolse spits werd vooraf gezien als favoriet. Hij maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record. Hij werd eerder tijdens de ceremonie in Parijs nog wel uitgeroepen tot aanvaller van het jaar.

Vijfvoudig winnaar Cristiano Ronaldo (Manchester United) eindigde dit jaar als zesde. Jorginho (Chelsea) kwam op de derde plaats uit, gevolgd door Karim Benzema (Real Madrid) en N'Golo Kanté (Chelsea).

Rumoerig jaar

Messi beleefde een zeer rumoerig jaar. Bij zijn grote liefde Barcelona maakte hij onder trainer Ronald Koeman een moeizaam seizoen door. Met het winnen van de Copa América vierde de 34-jarige Argentijn afgelopen zomer toch nog een grote triomf. Het was zijn eerste grote prijs met de A-ploeg van Argentinië.

Na de winst van de Copa América werd stilaan duidelijk dat een vertrek bij 'zijn' Barcelona onvermijdelijk was. Door een enorme schuldenlast kon de Spaanse grootmacht hem niet meer betalen. Tijdens een emotionele persconferentie nam hij afscheid in Camp Nou. Kort daarna tekende Messi een contract bij Paris Saint-Germain. Hij heeft in de Parijse hoofdstad echter nog wat moeite om zijn draai te vinden.

Ongelofelijk

"Het is ongelooflijk dat ik hier weer sta", bekende Messi. "Ik weet niet hoelang ik dit niveau nog kan volhouden. Ik heb altijd wel een beetje gedacht dat het ooit voorbij zal zijn. Maar ik ben heel blij dat het succes nog steeds voortduurt."

Lewandowski (33) werd vorig jaar door zowel de Europese bond UEFA als de mondiale federatie FIFA uitgeroepen tot speler van het jaar. De Gouden Bal-verkiezing ging in 2020 echter niet door vanwege de coronapandemie.

Er zaten dit jaar geen Nederlanders bij de dertig genomineerden. Bij de laatste uitverkiezing, in 2019, waren er namens Oranje nog vijf kanshebbers. Virgil van Dijk eindigde destijds kort achter Messi als tweede.

Johan Cruijff en Marco van Basten wonnen de Gouden Bal beiden drie keer. De Engelsman Stanley Matthews ontving in 1956 de eerste Gouden Bal, Ruud Gullit won de prijs in 1987.

Meer uit Voetbal

Conditietrainer Wormhoudt stopt na veertien jaar bij Oranje

ZEIST (ANP) - Conditietrainer René Wormhoudt stopt na veertien jaar bij het Nederlands elftal. Wormhoudt had dit besluit eerder dit jaar al intern bekendgemaakt bij de KNVB, meldt de voetbalbond.

9 uur geleden
Britse minister wil onderzoek naar incident tijdens WK-match

LONDEN (ANP) - De Britse handelsminister Peter Kyle wil dat wereldvoetbalbond FIFA een onderzoek instelt naar een incident op het veld na de halve WK-finale tussen Engeland en Argentinië woensdagavond. Argentijnse spelers hielden een spandoek omhoog met daarop de boodschap dat de Falklandeilanden, een overzees Brits gebiedsdeel voor de kust van Argentinië, in feite Argentijns zijn.

10 uur geleden
Engelse media: Tuchel mag aanblijven na uitschakeling op WK

ATLANTA (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel mag aanblijven, ondanks de pijnlijke uitschakeling in de halve finale van het WK woensdag tegen Argentinië (1-2). Vooraanstaande Britse media als de BBC en The Times schrijven dat de 52-jarige Duitser nog het vertrouwen van de Engelse voetbalbond geniet. Tuchel verlengde begin dit jaar zijn contract tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland wordt gespeeld.

11 uur geleden
Messi: waanzinnig om twee WK-finales op rij te spelen

ATLANTA (ANP) - Lionel Messi vond het na de late zege van Argentinië op Engeland (2-1) nog maar moeilijk te bevatten dat hij zondag opnieuw in de finale van het wereldkampioenschap voetbal staat. "Het is waanzinnig om twee WK-finales achter elkaar te spelen", zei de 39-jarige spelmaker in Atlanta, waar hij met een voorzet in de blessuretijd op matchwinner Lautaro Martínez een belangrijk aandeel had in de overwinning.

16 uur geleden
Tuchel voelt zich verantwoordelijk voor uitschakeling Engeland

ATLANTA (ANP) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel was na uitschakeling door Argentinië in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kritisch op zichzelf. De Duitser zag zijn elftal in de slotfase een voorsprong van 1-0 weggeven en met 2-1 verliezen.

19 uur geleden
Martínez in tranen na nieuwe ontsnapping Argentinië op WK

ATLANTA (ANP) - Matchwinner Lautaro Martínez was zijn emoties na afloop van de door Argentinië met 2-1 gewonnen halve finale tegen Engeland op het wereldkampioenschap voetbal niet de baas. "Ik kan het niet geloven, dit is allemaal zo emotioneel. Toen mijn vader mijn eerste voetbalschoenen kocht, droomde ik ervan om dit doelpunt te maken", sprak de aanvaller van Internazionale, terwijl hij zijn tranen de vrije loop liet.

19 uur geleden
Uitschakeling komt hard aan bij Engelse aanvoerder Kane

ATLANTA (ANP/RTR) - De uitschakeling in de halve finale van het wereldkampioenschap voetbal kwam woensdag hard aan bij de Engelse aanvoerder Harry Kane. "Ik baal er enorm van, voor de jongens, voor iedereen. We hebben het grootste deel van de wedstrijd goed gespeeld. We konden het gewoon niet volhouden. We hebben zo hard gewerkt om hier te komen", sprak de spits na de nederlaag in Atlanta tegen Argentinië.

20 uur geleden