Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zevende Gouden Bal voor Messi in Parijs

Zevende Gouden Bal voor Messi in Parijs

PARIJS (ANP) - Lionel Messi heeft voor de zevende keer in zijn carrière de Gouden Bal gewonnen. De Argentijnse sterspeler van Paris Saint-Germain kreeg in de jaarlijkse uitverkiezing van France Football de meeste stemmen van een vakjury.

Aanvaller Robert Lewandowski van Bayern München moest tijdens een gala-avond in Parijs genoegen nemen met de tweede plek. De Poolse spits werd vooraf gezien als favoriet. Hij maakte afgelopen seizoen maar liefst 41 doelpunten in de Bundesliga, een record. Hij werd eerder tijdens de ceremonie in Parijs nog wel uitgeroepen tot aanvaller van het jaar.

Vijfvoudig winnaar Cristiano Ronaldo (Manchester United) eindigde dit jaar als zesde. Jorginho (Chelsea) kwam op de derde plaats uit, gevolgd door Karim Benzema (Real Madrid) en N'Golo Kanté (Chelsea).

Rumoerig jaar

Messi beleefde een zeer rumoerig jaar. Bij zijn grote liefde Barcelona maakte hij onder trainer Ronald Koeman een moeizaam seizoen door. Met het winnen van de Copa América vierde de 34-jarige Argentijn afgelopen zomer toch nog een grote triomf. Het was zijn eerste grote prijs met de A-ploeg van Argentinië.

Na de winst van de Copa América werd stilaan duidelijk dat een vertrek bij 'zijn' Barcelona onvermijdelijk was. Door een enorme schuldenlast kon de Spaanse grootmacht hem niet meer betalen. Tijdens een emotionele persconferentie nam hij afscheid in Camp Nou. Kort daarna tekende Messi een contract bij Paris Saint-Germain. Hij heeft in de Parijse hoofdstad echter nog wat moeite om zijn draai te vinden.

Ongelofelijk

"Het is ongelooflijk dat ik hier weer sta", bekende Messi. "Ik weet niet hoelang ik dit niveau nog kan volhouden. Ik heb altijd wel een beetje gedacht dat het ooit voorbij zal zijn. Maar ik ben heel blij dat het succes nog steeds voortduurt."

Lewandowski (33) werd vorig jaar door zowel de Europese bond UEFA als de mondiale federatie FIFA uitgeroepen tot speler van het jaar. De Gouden Bal-verkiezing ging in 2020 echter niet door vanwege de coronapandemie.

Er zaten dit jaar geen Nederlanders bij de dertig genomineerden. Bij de laatste uitverkiezing, in 2019, waren er namens Oranje nog vijf kanshebbers. Virgil van Dijk eindigde destijds kort achter Messi als tweede.

Johan Cruijff en Marco van Basten wonnen de Gouden Bal beiden drie keer. De Engelsman Stanley Matthews ontving in 1956 de eerste Gouden Bal, Ruud Gullit won de prijs in 1987.

Meer uit Voetbal

Haaland schiet tien man Manchester City naar zege op United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.

53 minuten geleden
Feyenoord geeft zwak PEC Zwolle afstraffing: 0-7

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.

2 uur geleden
FC Barcelona blijft zonder puntenverlies na uitzege op Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.

2 uur geleden
Sc Heerenveen speelt in tegenvallend duel gelijk tegen Telstar

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).

4 uur geleden
Dumfries verwacht dat Oranje onder Xavi aantrekkelijk gaat spelen

MADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.

7 uur geleden
Borussia Mönchengladbach ontslaat trainer na drie nederlagen

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft trainer Eugen Polanski ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit een dag na de nederlaag van 5-0 bij SC Freiburg in de Bundesliga. Borussia Mönchengladbach verloor de eerste drie competitieduels en staat op de laatste plaats.

9 uur geleden
Spits AS Monaco biedt excuses aan na maken moordgebaar naar fans

MONACO (ANP/DPA) - Voetballer Paris Brunner van AS Monaco heeft zijn excuses aangeboden voor het maken van een moordgebaar richting supporters van Strasbourg. Het duel eindigde zaterdag in 1-1.

11 uur geleden