Zevenbergen krijgt een asielzoekerscentrum
ZEVENBERGEN (ANP) - Het Brabantse dorp Zevenbergen krijgt een asielzoekerscentrum. De gemeenteraad van Moerdijk, waar het dorp onder valt, heeft donderdagavond ingestemd met de komst van het azc, dat volgend jaar in gebruik wordt genomen en maximaal vijftien jaar open blijft. Er is plek voor maximaal tweehonderd mensen.
De opvanglocatie komt aan de Schansdijk, dat tussen Zevenbergen en industriegebied Moerdijk ligt. Daar worden nu al vluchtelingen uit Oekraïne opgevangen. Het terrein waar het azc moet verrijzen is al in het bezit van de gemeente. Die verwacht daarom de plek snel te kunnen gebruiken.
Door de val van het kabinet is het onzeker of er op korte termijn een spreidingswet komt voor asielzoekers. Reden voor een aantal gemeenten om hun eerder aangekondigde plannen voor opvangplekken even in de ijskast te zetten. De Noord-Hollandse gemeente Beverwijk heeft al laten weten voorlopig geen asielzoekers op te vangen en buurgemeente Velsen wacht eerst een gesprek met de gemeenteraad af.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - De politie heeft zaterdagavond om 23.45 uur een bericht via Burgernet uitgestuurd in verband met diverse autobranden in de omgeving van Almelo. Volgens RTV Oost ging het om vier autobranden binnen een half uur op verschillende locaties in Almelo.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De pakketbezorger die eerder deze week in de Amsterdamse Jordaan door een motoragent werd getaserd, gaat daarvan begin komende week aangifte doen. Dat bevestigt zijn advocaat Gerald Roethof na berichtgeving van AT5.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er geen rellen of plunderingen hebben plaatsgevonden, heeft de politie zaterdag 34 mensen aangehouden tijdens onrust in Den Haag. Het overgrote deel van hen is minderjarig en afkomstig uit diverse plaatsen, waaronder Amsterdam, Beerta, Lemele en Zwijndrecht. De jongeren werden onder meer aangehouden voor openlijke geweldpleging, het dragen van gezichtsbedekkende kleding en het bezitten van verboden middelen, zoals illegaal vuurwerk.
11 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden is opnieuw beklad. Dit keer zijn de obelisk en de gedenkmuur met rode en zwarte verf besmeurd. Op beelden op de sociale media van de begraafplaats is te zien dat er leuzen zijn aangebracht als 'Fuck Refugees', 'Not against Russians but against commies' en 'Dutch government = commies'.
12 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - De groep migranten die zaterdagochtend van een rubberboot voor de Zeeuwse kust is gehaald, verblijft in de Brigade Brabant-Oost van de marechaussee in Hoogerheide. Het gaat om 36 mannen uit Afghanistan, zegt een woordvoerder van de marechaussee.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De schade van de protesten loopt voor Haagse winkeliers waarschijnlijk in de vele duizenden euro's, ondanks dat het in een groot deel van de Haagse binnenstad zaterdag vrij rustig bleef. Dat schat voorzitter Bas Winkler van Binnenstad in Bedrijf, het overkoepelende samenwerkingsverband van ondernemersverenigingen in de binnenstad van Den Haag.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
15 uur geleden