Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven tot acht sprintraces in Formule 1 in 2022

Zeven tot acht sprintraces in Formule 1 in 2022

LONDEN (ANP/DPA) - De Formule 1 wil het aantal sprintraces stevig uitbreiden. Directeur Stefano Domenicali spreekt van zeven tot acht sprintraces in 2022. "We willen ze houden in ongeveer een derde van de races en op circuits die er geschikt voor zijn", aldus de Italiaan in een interview met Sky Sport.

De Formule 1 heeft de sprintrace dit jaar geïntroduceerd als alternatief voor de kwalificatierace. Op de circuits van Silverstone (Groot-Brittannië) en Monza (Italië) was er een race op zaterdag over 100 kilometer die de startvolgorde bepaalde voor de race op zondag. De nummers 1, 2 en 3 kregen punten voor het WK (respectievelijk 3, 2 en 1).

"Het overgrote deel van de reacties die we hebben gekregen was superpositief", zegt Domenicali. "We kunnen zeggen dat het experiment een succes is en om die reden willen we het in 2022 uitbreiden." Voor dit seizoen staat er nog een sprintrace in de Grote Prijs van Brazilië gepland.

Op de voorlopige kalender van de Formule 1 voor 2022 staat een recordaantal van 23 races. Het seizoen begint in maart en eindigt ergens halverwege november, om te voorkomen dat het samenvalt met het WK voetbal in Qatar. Welke grands prix een sprintrace krijgen, is nog niet bekend. Er is volgend jaar ook weer een Dutch Grand Prix op Zandvoort, vermoedelijk net als dit jaar begin september.

Meer uit Sport

Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

2 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

4 uur geleden
Tsjechische tennisser Machac wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.

4 uur geleden
Darter Van Gerwen verslaat Van Veen in finale Bahrein Masters

BAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.

15 uur geleden
Slovenië en Montenegro vestigen doelpuntenrecord op EK handbal

OSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.

15 uur geleden
Waterpoloërs gaan onderuit tegen Hongarije op EK

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben op het EK in Belgrado verloren van dertienvoudig Europees kampioen Hongarije. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic bood goed partij tegen nummer 3 van de wereld en wist een aantal keren een achterstand goed te maken, maar in de vierde periode maakten de sterke Hongaren het verschil. Mede door een man minder bij Oranje liep Hongarije uit van 11-10 naar 16-11.

17 uur geleden
IJsdanspaar Verhaegh/Van Geffen strandt in ritmische dans op EK

SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.

18 uur geleden