Zeven tot acht sprintraces in Formule 1 in 2022
LONDEN (ANP/DPA) - De Formule 1 wil het aantal sprintraces stevig uitbreiden. Directeur Stefano Domenicali spreekt van zeven tot acht sprintraces in 2022. "We willen ze houden in ongeveer een derde van de races en op circuits die er geschikt voor zijn", aldus de Italiaan in een interview met Sky Sport.
De Formule 1 heeft de sprintrace dit jaar geïntroduceerd als alternatief voor de kwalificatierace. Op de circuits van Silverstone (Groot-Brittannië) en Monza (Italië) was er een race op zaterdag over 100 kilometer die de startvolgorde bepaalde voor de race op zondag. De nummers 1, 2 en 3 kregen punten voor het WK (respectievelijk 3, 2 en 1).
"Het overgrote deel van de reacties die we hebben gekregen was superpositief", zegt Domenicali. "We kunnen zeggen dat het experiment een succes is en om die reden willen we het in 2022 uitbreiden." Voor dit seizoen staat er nog een sprintrace in de Grote Prijs van Brazilië gepland.
Op de voorlopige kalender van de Formule 1 voor 2022 staat een recordaantal van 23 races. Het seizoen begint in maart en eindigt ergens halverwege november, om te voorkomen dat het samenvalt met het WK voetbal in Qatar. Welke grands prix een sprintrace krijgen, is nog niet bekend. Er is volgend jaar ook weer een Dutch Grand Prix op Zandvoort, vermoedelijk net als dit jaar begin september.
Meer uit Sport
VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeymannen hebben in de eerste Pro Leaguewedstrijd van het jaar met 4-3 gewonnen van Spanje. In Valencia kwam de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op een 2-0-achterstand door onder meer een doelpunt van Den Bosch-speler Marc Vizcaino. Maar via Pepijn van der Heijden, Thijs van Dam, Thierry Brinkman en Tijmen Reyenga draaide Oranje de wedstrijd om. Vizcaino scoorde in de laatste minuut nog zijn tweede van de wedstrijd.
26 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Reinder Nummerdor stopt na ruim zeven jaar als coach bij het Nederlandse beachvolleybalteam. "Ik trek nu de conclusie dat de rol waarin ik zou kunnen verdergaan, mij te weinig energie gaat geven", zegt de 49-jarige oud-speler.
1 uur geledenWOKING (ANP/DPA) - Wereldkampioen Lando Norris verwacht door de nieuwe regels "meer chaos" in het komende Formule 1-seizoen. "Je zult meer jojo-effecten zien doordat er meer zal worden aangevallen", blikte de 26-jarige Brit van McLaren vooruit.
4 uur geledenKONYA (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er niet in geslaagd zijn Europese titel in het sprinttoernooi te prolongeren. De regerend olympisch en wereldkampioen verloor in het Turkse Konya in de finale van zijn Britse rivaal Matthew Richardson.
18 uur geledenTORONTO (ANP) - De Canadese polsstokspringster Alysha Newman is voorlopig geschorst. De winnares van het brons op de laatste Olympische Spelen in Parijs is afgelopen jaar driemaal in de fout gegaan met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) woensdag.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya de zilveren medaille op het onderdeel omnium veroverd. De 25-jarige Castricummer moest in de meerkamp zijn meerdere erkennen in de Portugees Iúri Leitão, die hem op de puntenkoers te snel af was.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Jordan Stolz heeft enkele dagen voor de start van de Olympische Spelen in een trainingswedstrijd op de 1500 meter in het Milano Speed Skating Stadium een tijd van 1.44,26 geschaatst. De Amerikaanse topfavoriet ging niet voluit, maar schaatste als een van de weinigen met tempo door tot de finish en was blij met zijn tijd. "Ik denk dat het best een goede tijd is", reageerde de Amerikaan na afloop.
19 uur geleden