Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven tot acht sprintraces in Formule 1 in 2022

Zeven tot acht sprintraces in Formule 1 in 2022

LONDEN (ANP/DPA) - De Formule 1 wil het aantal sprintraces stevig uitbreiden. Directeur Stefano Domenicali spreekt van zeven tot acht sprintraces in 2022. "We willen ze houden in ongeveer een derde van de races en op circuits die er geschikt voor zijn", aldus de Italiaan in een interview met Sky Sport.

De Formule 1 heeft de sprintrace dit jaar geïntroduceerd als alternatief voor de kwalificatierace. Op de circuits van Silverstone (Groot-Brittannië) en Monza (Italië) was er een race op zaterdag over 100 kilometer die de startvolgorde bepaalde voor de race op zondag. De nummers 1, 2 en 3 kregen punten voor het WK (respectievelijk 3, 2 en 1).

"Het overgrote deel van de reacties die we hebben gekregen was superpositief", zegt Domenicali. "We kunnen zeggen dat het experiment een succes is en om die reden willen we het in 2022 uitbreiden." Voor dit seizoen staat er nog een sprintrace in de Grote Prijs van Brazilië gepland.

Op de voorlopige kalender van de Formule 1 voor 2022 staat een recordaantal van 23 races. Het seizoen begint in maart en eindigt ergens halverwege november, om te voorkomen dat het samenvalt met het WK voetbal in Qatar. Welke grands prix een sprintrace krijgen, is nog niet bekend. Er is volgend jaar ook weer een Dutch Grand Prix op Zandvoort, vermoedelijk net als dit jaar begin september.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

6 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

8 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

8 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

11 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden
Schaatsster Schulting wint NK sprint, ook Fledderus mag naar WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting is voor het eerst Nederlands kampioen sprint geworden. In Thialf won ze alle vier de afstanden. Op de eerste dag reed ze zowel op de 500 meter als de 1000 meter een persoonlijk record. Op de afsluitende 1000 meter op zondag was ze met 1.14,10 weer ruim de snelste.

1 dag geleden
Atlete Klaver Nederlands kampioen 400 meter indoor

APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver is in Apeldoorn Nederlands kampioen geworden op de 400 meter indoor. In een tijd van 51,28 was ze de snelste, voor Myrte van der Schoot in een persoonlijk record van 51,33. Eveline Saalberg werd derde in 52,26.

1 dag geleden