Zeven Thaise protestleiders beschuldigd van majesteitsschennis
BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie vervolgt zeven leiders van antiregeringsprotesten voor majesteitsschennis, vanwege uitlatingen tijdens demonstraties voor de hervorming van de monarchie. De beklaagden hebben tot maandag de tijd om te reageren op de dagvaardingen, hebben een ingewijde bij de politie en mensenrechtenadvocaten laten weten.
Het zou gaan om opmerkingen die zijn gemaakt tijdens de protesten op 19 en 20 september. De Thaise monarchie wordt beschermd door een strenge wet waarmee kritisch commentaar op de koning, koningin, troonopvolger of regent met maximaal vijftien jaar gevangenisstraf kan worden bestraft.
Een van de zeven leiders, Parit 'Penguin' Chiwarak, vertelde dat zijn familie inderdaad een dagvaarding heeft ontvangen over de beschuldigingen, maar dat hij zich geen zorgen maakt. "Dit zal de wreedheid van het Thaise feodale systeem aan de wereld blootstellen", zei hij. "We zullen blijven vechten."
Sinds half juni gaan mensen in Thailand de straat op om te demonstreren voor meer democratie en het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha. Ook pleiten de demonstranten voor het beperken van de macht van koning Maha Vajiralongkorn, waarmee een groot taboe wordt doorbroken in de Thaise samenleving.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
29 minuten geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse veiligheidsdienst heeft voorafgaand aan de massale instroom van migranten in de exclave Ceuta al gewaarschuwd voor een dergelijk incident. De Spaanse premier Pedro Sánchez zei eerder in het parlement juist dat er geen signalen waren voor zo'n instroom, maar uit nu vrijgegeven documenten blijkt het tegendeel.
8 uur geledenABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.
9 uur geleden