Zeven Thaise protestleiders beschuldigd van majesteitsschennis
BANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie vervolgt zeven leiders van antiregeringsprotesten voor majesteitsschennis, vanwege uitlatingen tijdens demonstraties voor de hervorming van de monarchie. De beklaagden hebben tot maandag de tijd om te reageren op de dagvaardingen, hebben een ingewijde bij de politie en mensenrechtenadvocaten laten weten.
Het zou gaan om opmerkingen die zijn gemaakt tijdens de protesten op 19 en 20 september. De Thaise monarchie wordt beschermd door een strenge wet waarmee kritisch commentaar op de koning, koningin, troonopvolger of regent met maximaal vijftien jaar gevangenisstraf kan worden bestraft.
Een van de zeven leiders, Parit 'Penguin' Chiwarak, vertelde dat zijn familie inderdaad een dagvaarding heeft ontvangen over de beschuldigingen, maar dat hij zich geen zorgen maakt. "Dit zal de wreedheid van het Thaise feodale systeem aan de wereld blootstellen", zei hij. "We zullen blijven vechten."
Sinds half juni gaan mensen in Thailand de straat op om te demonstreren voor meer democratie en het aftreden van de regering van premier Prayuth Chan-ocha. Ook pleiten de demonstranten voor het beperken van de macht van koning Maha Vajiralongkorn, waarmee een groot taboe wordt doorbroken in de Thaise samenleving.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia is de tweede met ebola besmette persoon overleden. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. In totaal zijn in Kenia nu negen besmettingen bekend, van wie twee patiënten dus zijn overleden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn ministerie van Justitie een rechtszaak laten instellen tegen het erkennen van de uitkomst van de midtermverkiezingen in Alaska, mocht daar de Republikeinse kandidaat niet winnen. Dat meldt het staatshoofd vrijdag.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Noodweer en windstoten hebben op meerdere plekken in West-Europa tot problemen geleid. Het noodweer dat gepaard gaat met storm Austen trok de afgelopen uren noordwaarts richting België en Nederland.
7 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - In Taiwan is één persoon omgekomen en zijn zeker 350 gewond geraakt door de gevolgen van tyfoon Champi in Taiwan. Volgens de autoriteiten werd een persoon meegesleurd door golven die door de tyfoon werden opgewekt, waarna de persoon overleed.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de dodelijke schietpartij bij Trappes, nabij Parijs, vrijdag een "daad van terreur" genoemd. Ook zei hij dat de slachtoffers doelwit waren vanwege hun religie en huidskleur. Macron noemde het incident verder een keerpunt voor Frankrijk.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De antiterrorismeafdeling van het Franse OM heeft formeel een terrorismeonderzoek geopend naar de verdachte van de dodelijke schietpartij nabij Parijs eerder op vrijdag. Daardoor kwam al zeker één iemand om het leven. Vijf anderen zijn gewond, van wie er drie in kritieke toestand verkeren. Een van hen is een 12-jarig meisje.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Een afvaardiging van de Franse scholieren roept op tot nieuwe demonstraties na in hun ogen niet toereikende toezeggingen van president Emmanuel Macron. Volgens de groep deed het Franse staatshoofd enkele heldere toezeggingen over onderwijshervormingen, maar is het wachten op "concrete voortgang", zo meldt BFMTV.
9 uur geleden