Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor

Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zeven op de tien treinen op belangrijke routes van de hogesnelheidslijn rond Parijs kunnen zaterdag rijden, al zijn er wel grote vertragingen. Dit meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF. Vrijdag, de dag dat de Olympische Spelen in Parijs werden geopend, raakte het treinverkeer in de stad flink ontregeld door sabotage.

Gemiddeld rijden zeven op de tien treinen op de hogesnelheidslijn naar het noorden, naar Bretagne en naar het zuidwesten, aldus SNCF. Die rijden wel met flinke vertragingen van een tot twee uur, waarschuwt de spoorwegmaatschappij. Treinen van en naar Nederland maken gebruik van de lijn naar het noorden. Alleen naar het oosten rijden de treinen sinds zaterdagochtend weer normaal.

De spoorwegmaatschappij zegt dat de hele nacht is doorgewerkt om de schade te repareren. SNCF verwacht dat de dienstregeling zondag ook nog last heeft van uitvallende en flink vertraagde treinen.

Sabotage

Spoorwegmaatschappij Eurostar heeft dit weekend een op de vijf treinen geschrapt, meldt een woordvoerder. Dit geldt ook voor de treinen van en naar Nederland. "We verwachten dat maandag alles weer zoals normaal rijdt", zegt hij.

De treinen van en naar Parijs kampen dit weekend volgens Eurostar met zo'n anderhalf uur vertraging omdat ze door de sabotage moeten omrijden. De vervoerder raadt passagiers aan hun reis uit te stellen als dat kan. Klanten kunnen hun reis gratis annuleren of wijzigen of hun geld terugkrijgen, aldus Eurostar.

Meer uit Financieel

Nederlandse Loterij lijdt verlies na verhoging kansspelbelasting

RIJSWIJK (ANP) - Nederlandse Loterij heeft vorig jaar een miljoenenverlies geleden, tegenover ruim 30 miljoen euro winst een jaar eerder. De kansspelorganisatie, bekend van onder meer de Staatsloterij, Lotto en TOTO, zegt dat een verhoging van de kansspelbelasting de belangrijkste reden is voor het nettoverlies. Ook strengere speellimieten voor onlinekansspelen, het tabaksverbod en het verbod op sportsponsoring voor onlinekansspelen hadden een negatieve invloed op de resultaten.

14 minuten geleden
Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israƫl op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

35 minuten geleden
Passagiersrecord voor zeecruiseschepen vanuit Duitse havens

WIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.

43 minuten geleden
FNV opent meldpunt om 'chaos' bij Schiphol-beveiliging

SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.

1 uur geleden
Eigenaar modeketen Mango opgepakt voor onderzoek naar dood vader

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.

1 uur geleden
Meer winst en omzet voor honderdjarige HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.

1 uur geleden
Japanse economie groeit sterker dan verwacht in eerste kwartaal

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.

5 uur geleden