Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor

Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zeven op de tien treinen op belangrijke routes van de hogesnelheidslijn rond Parijs kunnen zaterdag rijden, al zijn er wel grote vertragingen. Dit meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF. Vrijdag, de dag dat de Olympische Spelen in Parijs werden geopend, raakte het treinverkeer in de stad flink ontregeld door sabotage.

Gemiddeld rijden zeven op de tien treinen op de hogesnelheidslijn naar het noorden, naar Bretagne en naar het zuidwesten, aldus SNCF. Die rijden wel met flinke vertragingen van een tot twee uur, waarschuwt de spoorwegmaatschappij. Treinen van en naar Nederland maken gebruik van de lijn naar het noorden. Alleen naar het oosten rijden de treinen sinds zaterdagochtend weer normaal.

De spoorwegmaatschappij zegt dat de hele nacht is doorgewerkt om de schade te repareren. SNCF verwacht dat de dienstregeling zondag ook nog last heeft van uitvallende en flink vertraagde treinen.

Sabotage

Spoorwegmaatschappij Eurostar heeft dit weekend een op de vijf treinen geschrapt, meldt een woordvoerder. Dit geldt ook voor de treinen van en naar Nederland. "We verwachten dat maandag alles weer zoals normaal rijdt", zegt hij.

De treinen van en naar Parijs kampen dit weekend volgens Eurostar met zo'n anderhalf uur vertraging omdat ze door de sabotage moeten omrijden. De vervoerder raadt passagiers aan hun reis uit te stellen als dat kan. Klanten kunnen hun reis gratis annuleren of wijzigen of hun geld terugkrijgen, aldus Eurostar.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers op beurzen, AEX duikelt ruim onder 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen lieten dinsdag aan het einde van de ochtendhandel dieprode cijfers zien. De Amsterdamse AEX-index dook daarbij weer ruim onder de 1000 puntengrens. Beleggers maken zich zorgen dat de sterk stijgende energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten de inflatie weer kan aanwakkeren en de economische groei zal schaden.

16 minuten geleden
Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

31 minuten geleden
Politie corrigeert: toch geen wachtwoorden gelekt na hack Odido

DEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.

41 minuten geleden
Eerste vlucht vanuit Dubai naar Duitsland na begin oorlog Iran

FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.

51 minuten geleden
IMF: te vroeg om impact oorlog op wereldeconomie te schatten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten

1 uur geleden
ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

1 uur geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden