Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zeven op de tien treinen op belangrijke routes van de hogesnelheidslijn rond Parijs kunnen zaterdag rijden, al zijn er wel grote vertragingen. Dit meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF. Vrijdag, de dag dat de Olympische Spelen in Parijs werden geopend, raakte het treinverkeer in de stad flink ontregeld door sabotage.
Gemiddeld rijden zeven op de tien treinen op de hogesnelheidslijn naar het noorden, naar Bretagne en naar het zuidwesten, aldus SNCF. Die rijden wel met flinke vertragingen van een tot twee uur, waarschuwt de spoorwegmaatschappij. Treinen van en naar Nederland maken gebruik van de lijn naar het noorden. Alleen naar het oosten rijden de treinen sinds zaterdagochtend weer normaal.
De spoorwegmaatschappij zegt dat de hele nacht is doorgewerkt om de schade te repareren. SNCF verwacht dat de dienstregeling zondag ook nog last heeft van uitvallende en flink vertraagde treinen.
Sabotage
Spoorwegmaatschappij Eurostar heeft dit weekend een op de vijf treinen geschrapt, meldt een woordvoerder. Dit geldt ook voor de treinen van en naar Nederland. "We verwachten dat maandag alles weer zoals normaal rijdt", zegt hij.
De treinen van en naar Parijs kampen dit weekend volgens Eurostar met zo'n anderhalf uur vertraging omdat ze door de sabotage moeten omrijden. De vervoerder raadt passagiers aan hun reis uit te stellen als dat kan. Klanten kunnen hun reis gratis annuleren of wijzigen of hun geld terugkrijgen, aldus Eurostar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
22 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden