Zeven op tien treinen Parijs rijden weer na sabotage op spoor
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Zeven op de tien treinen op belangrijke routes van de hogesnelheidslijn rond Parijs kunnen zaterdag rijden, al zijn er wel grote vertragingen. Dit meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF. Vrijdag, de dag dat de Olympische Spelen in Parijs werden geopend, raakte het treinverkeer in de stad flink ontregeld door sabotage.
Gemiddeld rijden zeven op de tien treinen op de hogesnelheidslijn naar het noorden, naar Bretagne en naar het zuidwesten, aldus SNCF. Die rijden wel met flinke vertragingen van een tot twee uur, waarschuwt de spoorwegmaatschappij. Treinen van en naar Nederland maken gebruik van de lijn naar het noorden. Alleen naar het oosten rijden de treinen sinds zaterdagochtend weer normaal.
De spoorwegmaatschappij zegt dat de hele nacht is doorgewerkt om de schade te repareren. SNCF verwacht dat de dienstregeling zondag ook nog last heeft van uitvallende en flink vertraagde treinen.
Sabotage
Spoorwegmaatschappij Eurostar heeft dit weekend een op de vijf treinen geschrapt, meldt een woordvoerder. Dit geldt ook voor de treinen van en naar Nederland. "We verwachten dat maandag alles weer zoals normaal rijdt", zegt hij.
De treinen van en naar Parijs kampen dit weekend volgens Eurostar met zo'n anderhalf uur vertraging omdat ze door de sabotage moeten omrijden. De vervoerder raadt passagiers aan hun reis uit te stellen als dat kan. Klanten kunnen hun reis gratis annuleren of wijzigen of hun geld terugkrijgen, aldus Eurostar.
Meer uit Financieel
BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.
11 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.
12 uur geledenDELFT (ANP) - Andere controleurs voor bouwprojecten hebben ruimte om het werk van de drie geschorste bureaus van kwaliteitsborgers over te nemen. Dat meldt de Vereniging KwaliteitsBorging Nederland (VKBN). Daarmee wil de brancheorganisatie voorkomen dat tot 1300 projecten stil komen te liggen.
12 uur geleden