Zeven Nederlanders vast in Belgische cocaïnezaak
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie heeft tien verdachten, onder wie zeven Nederlanders, opgepakt in een zaak over honderden kilo’s cocaïne. De eerste partij drugs van 413 kilo in een container uit de Dominicaanse Republiek werd medio december onderschept in de haven van Antwerpen.
Een 51-jarige man uit het Vlaamse Boom die de drugs ophaalde in de haven wordt gezien als de spil. Eerder deze week kwam hij opnieuw een container ophalen, afkomstig uit Ecuador. De politie volgde het transport naar een loods in Bornem, waar de cocaïne werd overgeladen in twee bestelwagens.
Speciale eenheden vielen de loods binnen en arresteerden negen mensen. De chauffeur werd later in zijn woning opgepakt. Verborgen ruimtes in de twee bestelwagens bleken in totaal 203 kilo cocaïne te bevatten. De politie trof ook wapens aan. Bij een huiszoeking in Genk werden vuurwapens en explosieven aangetroffen.
Huiszoekingen
Naast de Nederlanders (mannen van 22, 23, 25, 33, 33, 42 en 45 jaar) en de chauffeur werden twee Belgen uit Genk en Dilsen-Stokkem opgepakt. De raadkamer in Antwerpen heeft de hechtenis van negen verdachten vrijdag verlengd. Over de tiende wordt volgende week beslist.
De organisatie is wellicht verantwoordelijk voor meer drugstransporten. Donderdag werden drie nieuwe huiszoekingen en drie aanhoudingen verricht voor een gelijksoortig drugstransport begin december. Twee mannen uit Deurne en Turnhout zitten nog vast.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
1 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
3 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
5 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
6 uur geledenNAALDWIJK (ANP) - Duizenden mensen hebben vrijdag aan het begin van de middag in Naaldwijk met een luid applaus een laatste eer bewezen aan sociale-mediapersoonlijkheid Jade Kops. Buiten het WestlandTheater De Naald, waar het besloten afscheid plaatsvond, vormden belangstellenden uit heel Nederland een erehaag.
6 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer wil de natuurbrand bij 't Harde zo snel mogelijk blussen, zegt burgemeester van Elburg Harm-Jan van Schaik. Voor het blussen zullen vrijdag ook weer twee Chinook-helikopters worden ingezet, met het doel het bluswerk te versnellen.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - Defensie zet twee Chinook-transporthelikopters in bij de bestrijding van de natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland. Dat meldt het Defensie Helikopter Commando (DHC) op X.
9 uur geleden