Zeven Nederlanders vast in Belgische cocaïnezaak
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische politie heeft tien verdachten, onder wie zeven Nederlanders, opgepakt in een zaak over honderden kilo’s cocaïne. De eerste partij drugs van 413 kilo in een container uit de Dominicaanse Republiek werd medio december onderschept in de haven van Antwerpen.
Een 51-jarige man uit het Vlaamse Boom die de drugs ophaalde in de haven wordt gezien als de spil. Eerder deze week kwam hij opnieuw een container ophalen, afkomstig uit Ecuador. De politie volgde het transport naar een loods in Bornem, waar de cocaïne werd overgeladen in twee bestelwagens.
Speciale eenheden vielen de loods binnen en arresteerden negen mensen. De chauffeur werd later in zijn woning opgepakt. Verborgen ruimtes in de twee bestelwagens bleken in totaal 203 kilo cocaïne te bevatten. De politie trof ook wapens aan. Bij een huiszoeking in Genk werden vuurwapens en explosieven aangetroffen.
Huiszoekingen
Naast de Nederlanders (mannen van 22, 23, 25, 33, 33, 42 en 45 jaar) en de chauffeur werden twee Belgen uit Genk en Dilsen-Stokkem opgepakt. De raadkamer in Antwerpen heeft de hechtenis van negen verdachten vrijdag verlengd. Over de tiende wordt volgende week beslist.
De organisatie is wellicht verantwoordelijk voor meer drugstransporten. Donderdag werden drie nieuwe huiszoekingen en drie aanhoudingen verricht voor een gelijksoortig drugstransport begin december. Twee mannen uit Deurne en Turnhout zitten nog vast.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
1 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
13 uur geleden