Zeven mannen voor rechter voor rol bij geweld tegen Maccabi-fans
AMSTERDAM (ANP) - De eerste zeven verdachten van betrokkenheid bij de gewelddadigheden na de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi moeten op 11 en 12 december voor de rechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie heeft de mannen uit Amsterdam, Utrecht, Monnickendam, de regio Eindhoven en Den Haag (19 tot 32 jaar oud) gedagvaard.
Ze worden allen verdacht van openlijke geweldpleging. De zaken worden behandeld door een meervoudige kamer in de rechtbank in Amsterdam, waarbij drie rechters zich over de zaken buigen.
Na de wedstrijd op 7 november braken ongeregeldheden uit. Daarbij werden Maccabi-aanhangers opgejaagd en aangevallen.
Plein 40-45
De zwaarste aanklacht is gericht tegen een 22-jarige man uit de omgeving van Eindhoven. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, poging tot zware mishandeling en openlijke geweldpleging. De man zit sinds 19 november vast. Een 19-jarige Monnickendammer en een 26-jarige Utrechter worden ook verdacht van het delen van informatie over de geweldplegingen.
Naast de zeven verdachten die op 11 en 12 december moeten voorkomen zijn er nog zes verdachten voor de gewelddadigheden rond de wedstrijd en ook voor de rellen op Plein 40-45 op 11 november. Zij moeten later voor de rechtbank verschijnen. Drie van hen zijn minderjarig. Hun zaak vindt achter gesloten deuren plaats.
Er zijn ook aangiftes gedaan tegen Maccabi-supporters, die zich voorafgaand aan de wedstrijd zeer provocerend zouden hebben gedragen. Van verschillende verdachten heeft de politie geblurde of ongeblurde foto's getoond.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken.
14 minuten geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
1 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
2 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De Spaanse gezondheidsautoriteiten zijn aan boord gegaan van het Nederlandse cruiseschip Hondius, voorafgaand aan de evacuatie van de opvarenden. De passagiers en een groot deel van de bemanning worden van boord gehaald vanwege een uitbraak van het hantavirus.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia "volgen de operatie op het eiland Tenerife op de voet in verband met de aankomst van het schip m/v Hondius". Dat schrijft het Spaanse hof op Instagram. Het Nederlandse cruiseschip, waar het hantavirus uitbrak, kwam zondagochtend aan bij het Spaanse eiland.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De m/v Hondius is zondag iets voor 08.00 uur (Nederlandse tijd) de haven van Granadilla de Abona binnengevaren, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Daar zal het van wal af voor anker gaan, in afwachting van de evacuatie van de opvarenden. Zij zullen met bootjes aan land worden gebracht, vanwaar ze per bus naar het vliegveld worden overgebracht, voor een vlucht naar hun thuisland.
5 uur geleden