Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven mannen voor rechter voor rol bij geweld tegen Maccabi-fans

Zeven mannen voor rechter voor rol bij geweld tegen Maccabi-fans

AMSTERDAM (ANP) - De eerste zeven verdachten van betrokkenheid bij de gewelddadigheden na de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi moeten op 11 en 12 december voor de rechter verschijnen. Het Openbaar Ministerie heeft de mannen uit Amsterdam, Utrecht, Monnickendam, de regio Eindhoven en Den Haag (19 tot 32 jaar oud) gedagvaard.

Ze worden allen verdacht van openlijke geweldpleging. De zaken worden behandeld door een meervoudige kamer in de rechtbank in Amsterdam, waarbij drie rechters zich over de zaken buigen.

Na de wedstrijd op 7 november braken ongeregeldheden uit. Daarbij werden Maccabi-aanhangers opgejaagd en aangevallen.

Plein 40-45

De zwaarste aanklacht is gericht tegen een 22-jarige man uit de omgeving van Eindhoven. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag, poging tot zware mishandeling en openlijke geweldpleging. De man zit sinds 19 november vast. Een 19-jarige Monnickendammer en een 26-jarige Utrechter worden ook verdacht van het delen van informatie over de geweldplegingen.

Naast de zeven verdachten die op 11 en 12 december moeten voorkomen zijn er nog zes verdachten voor de gewelddadigheden rond de wedstrijd en ook voor de rellen op Plein 40-45 op 11 november. Zij moeten later voor de rechtbank verschijnen. Drie van hen zijn minderjarig. Hun zaak vindt achter gesloten deuren plaats.

Er zijn ook aangiftes gedaan tegen Maccabi-supporters, die zich voorafgaand aan de wedstrijd zeer provocerend zouden hebben gedragen. Van verschillende verdachten heeft de politie geblurde of ongeblurde foto's getoond.

Meer uit Binnenland

Vorig jaar iets meer mensen verdronken dan een jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.

1 uur geleden
Politie gebruikte vorig jaar in meer gevallen geweld

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.

3 uur geleden
Studie: operatie kind met blindedarmontsteking niet altijd nodig

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.

5 uur geleden
VK repatrieert 10 mensen voor preventieve isolatie om hantavirus

LONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).

5 uur geleden
Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

8 uur geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

9 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

9 uur geleden