Zeven leden voedselhulporganisatie in Gaza dood bij aanval Israël
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven werknemers van World Central Kitchen (WCK), een internationale organisatie die in noodsituaties voedselhulp biedt, zijn gedood door een Israëlische luchtaanval in Deir al Balah in centraal Gaza. Dat meldt de organisatie die alle activiteiten in de Gazastrook stopt na deze luchtaanval.
Onder de doden waren naar verluidt een Amerikaan, een Australiër, een Brit, een Canadees, een Ier, een Palestijn en een Pool. Het Israëlische leger zegt "een grondig onderzoek op het hoogste niveau" uit te voeren om "de omstandigheden van dit tragische incident te begrijpen".
Het Witte Huis en de Australische premier Albanese hebben geschokt gereageerd. Een konvooi van drie voertuigen van WCK had voedselhulp dat over zee naar de Gazastrook was vervoerd, naar een opslagplaats gebracht. Er was volgens WCK geen enkel conflict in de omgeving toen de voertuigen onder vuur kwamen. Israël valt de dichtbevolkte Gazastrook sinds oktober aan. Er zijn al meer dan 100.000 doden en gewonden gevallen, overwegend vrouwen en minderjarigen.
World Central Kitchen is een internationale hulporganisatie die is opgericht door chef-kok José Andrés, naar aanleiding van de verwoestende aardbeving in Haïti in 2010. Het hoofdkwartier van de organisatie is in Washington. De organisatie verzorgt maaltijden in zwaar getroffen gebieden. Ze is onder meer actief geweest in Cambodja, Haïti, Oekraïne en Zambia. Andrés heeft geschokt gereageerd op de luchtaanval. "Ik heb een gebroken hart en rouw voor de familie en vrienden van de slachtoffers en voor de hele WCK-familie. De World Central Kitchen heeft verscheidene broeders en zusters verloren."
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.
15 minuten geledenTAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.
1 uur geledenWASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.
2 uur geledenPARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.
3 uur geledenMANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.
4 uur geledenVAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.
5 uur geleden