Zeven leden voedselhulporganisatie in Gaza dood bij aanval Israël
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven werknemers van World Central Kitchen (WCK), een internationale organisatie die in noodsituaties voedselhulp biedt, zijn gedood door een Israëlische luchtaanval in Deir al Balah in centraal Gaza. Dat meldt de organisatie die alle activiteiten in de Gazastrook stopt na deze luchtaanval.
Onder de doden waren naar verluidt een Amerikaan, een Australiër, een Brit, een Canadees, een Ier, een Palestijn en een Pool. Het Israëlische leger zegt "een grondig onderzoek op het hoogste niveau" uit te voeren om "de omstandigheden van dit tragische incident te begrijpen".
Het Witte Huis en de Australische premier Albanese hebben geschokt gereageerd. Een konvooi van drie voertuigen van WCK had voedselhulp dat over zee naar de Gazastrook was vervoerd, naar een opslagplaats gebracht. Er was volgens WCK geen enkel conflict in de omgeving toen de voertuigen onder vuur kwamen. Israël valt de dichtbevolkte Gazastrook sinds oktober aan. Er zijn al meer dan 100.000 doden en gewonden gevallen, overwegend vrouwen en minderjarigen.
World Central Kitchen is een internationale hulporganisatie die is opgericht door chef-kok José Andrés, naar aanleiding van de verwoestende aardbeving in Haïti in 2010. Het hoofdkwartier van de organisatie is in Washington. De organisatie verzorgt maaltijden in zwaar getroffen gebieden. Ze is onder meer actief geweest in Cambodja, Haïti, Oekraïne en Zambia. Andrés heeft geschokt gereageerd op de luchtaanval. "Ik heb een gebroken hart en rouw voor de familie en vrienden van de slachtoffers en voor de hele WCK-familie. De World Central Kitchen heeft verscheidene broeders en zusters verloren."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
2 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
6 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 uur geleden