Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven leden voedselhulporganisatie in Gaza dood bij aanval Israël

Zeven leden voedselhulporganisatie in Gaza dood bij aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven werknemers van World Central Kitchen (WCK), een internationale organisatie die in noodsituaties voedselhulp biedt, zijn gedood door een Israëlische luchtaanval in Deir al Balah in centraal Gaza. Dat meldt de organisatie die alle activiteiten in de Gazastrook stopt na deze luchtaanval.

Onder de doden waren naar verluidt een Amerikaan, een Australiër, een Brit, een Canadees, een Ier, een Palestijn en een Pool. Het Israëlische leger zegt "een grondig onderzoek op het hoogste niveau" uit te voeren om "de omstandigheden van dit tragische incident te begrijpen".

Het Witte Huis en de Australische premier Albanese hebben geschokt gereageerd. Een konvooi van drie voertuigen van WCK had voedselhulp dat over zee naar de Gazastrook was vervoerd, naar een opslagplaats gebracht. Er was volgens WCK geen enkel conflict in de omgeving toen de voertuigen onder vuur kwamen. Israël valt de dichtbevolkte Gazastrook sinds oktober aan. Er zijn al meer dan 100.000 doden en gewonden gevallen, overwegend vrouwen en minderjarigen.

World Central Kitchen is een internationale hulporganisatie die is opgericht door chef-kok José Andrés, naar aanleiding van de verwoestende aardbeving in Haïti in 2010. Het hoofdkwartier van de organisatie is in Washington. De organisatie verzorgt maaltijden in zwaar getroffen gebieden. Ze is onder meer actief geweest in Cambodja, Haïti, Oekraïne en Zambia. Andrés heeft geschokt gereageerd op de luchtaanval. "Ik heb een gebroken hart en rouw voor de familie en vrienden van de slachtoffers en voor de hele WCK-familie. De World Central Kitchen heeft verscheidene broeders en zusters verloren."

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

23 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

4 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

4 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

7 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden