Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven landen helpen Frankrijk bij bestrijden bosbranden

Zeven landen helpen Frankrijk bij bestrijden bosbranden

BORDEAUX (ANP/AFP) - Brandweerlieden uit zeven landen helpen in het zuidwesten van Frankrijk bij het bestrijden van een grote bosbrand in het departement Gironde, ten zuiden van Bordeaux. President Emmanuel Macron bedankt Duitsland, Polen, Griekenland, Roemenië en Oostenrijk voor de hulp die is aangeboden. Zweden en Italië hielpen eerder al. De EU heeft inmiddels op verzoek van Frankrijk, via het Europese mechanisme voor civiele bescherming (rescEU), vier blusvliegtuigen vanuit Griekenland en Zweden naar het land gestuurd.

Door de brand is al meer dan 6800 hectare bos in vlammen opgegaan. Meer dan 10.000 mensen zijn uit voorzorg geëvacueerd. Zeventien huizen zijn verwoest door de brand.

De brandweerlieden uit Duitsland komen uit de twee deelstaten die aan Nederland grenzen, Nedersaksen en Noordrijn-Westfalen. Naar verwachting kunnen de Duitsers donderdagavond beginnen met blussen. Het is de tweede keer dat Duitse brandweerlieden een ander Europees land helpen na een verzoek via de Europese Unie. In 2019 hielpen Duitsers op het Griekse schiereiland Peleponnesos.

Zwaar gevecht

De lokale autoriteiten spraken tijdens een persconferentie van een zwaar gevecht tegen het vuur dat de brandweer "telkens weer weet te verrassen". "Het is alsof we hier te maken hebben met een monster dat hersens heeft en zich tactisch gedraagt", zei een woordvoerder tegen het Franse Sud Ouest over de brand.

Geen enkele burger is bij de brand gewond geraakt en de autoriteiten hameren erop dat "het redden van mensenlevens de prioriteit heeft". Wel liepen bij de bestrijding van de brand meerdere brandweerlieden verwondingen op. Een is er ernstig aan toe, met brandwonden op benen en in het gezicht.

Criminelen

De Franse minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin en premier Élisabeth Borne bezochten donderdagochtend de regio waar de brand woedt. Daar spraken ze onder meer met de burgemeester. Darmanin zei eerder dat hij denkt dat de brand door criminelen is aangestoken. In juli woedde in het gebied ook een enorme bosbrand. Toen verbrandde 21.000 hectare bos en moesten bijna 37.000 mensen worden geëvacueerd.

Door de bosbrand is sinds woensdag ook de snelweg A63 afgesloten, een belangrijke autoroute van Bordeaux naar de Spaanse grens bij Hendaye. Die blijft tot zeker 14 augustus gesloten.

Meer uit Buitenland

Groeiend aantal Democraten in Huis VS stemt tegen hulp aan Israël

WASHINGTON (ANP) - Meer dan honderd Democraten, onder wie voormalig voorzitter van het Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi, hebben een voorstel gesteund om alle militaire hulp aan Israël te blokkeren. Na de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 steunden de Democraten deze Amerikaanse bondgenoot nog massaal.

2 uur geleden
Spelers Argentinië tonen vlag over Falklandeilanden na WK-duel

ATLANTA (ANP) - Argentijnse spelers hielden na hun 2-1 overwinning op Engeland in de halve finale van het WK voetbal een politiek spandoek omhoog met de tekst "Las Malvinas Son Argentinas" (de Falklandeilanden zijn Argentijns). De Argentijnen noemen de bewuste eilanden in de Zuid-Atlantische Oceaan de Malvinas.

2 uur geleden
VS: tanker onder Curaçaose vlag aangevallen die blokkade negeerde

TAMPA (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft een tanker aangevallen die onder Curaçaose vlag onderweg geweest zou zijn naar een haven in Iran. Het schip heeft de Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz geschonden, meldt het Amerikaanse commando in de regio op X. Er zijn raketten afgevuurd op de schoorsteen van de M/T Belma, aldus CENTCOM.

5 uur geleden
Oekraïense minister van Defensie Fedorov bevestigt vertrek

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft op Telegram bevestigd dat hij opstapt. Eerder berichtten verschillende media over zijn vertrek als onderdeel van een reorganisatie van het kabinet.

6 uur geleden
Iran: geen reden tot naleving akkoord als VS dat ook niet doen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf zegt dat er geen reden is voor Iran om zich nog aan het memorandum van overeenstemming te houden als de VS dat ook niet doen. In berichten die hij plaatste op sociale media zei hij dat de Iraanse strijdkrachten alle vrijheid hebben om "de agressie van de vijand" te confronteren.

7 uur geleden
Minister van Defensie Oekraïne volgens parlementsleden vervangen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.

8 uur geleden
Marokko sluit zich aan bij vredestroepenmacht voor Gaza

RABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.

9 uur geleden