Zeven keer gevluchte Italiaanse crimineel opgepakt in schaapskooi
ROME (ANP/AFP) - Een Italiaanse moordenaar die eerder deze maand voor de zevende keer uit de gevangenis vluchtte, werd dinsdag opgepakt terwijl hij zich verstopte in een schaapskooi, zei de politie.
Giuseppe Mastini (60) bijgenaamd 'Johnny de Zigeuner', profiteerde van een tijdelijke vrijlating uit een zwaarbeveiligde gevangenis op Sardinië op 6 september en keerde niet terug naar zijn cel.
"De voortvluchtige werd gevonden op een landgoed in de buurt van Sassari", in het noordwesten van het eiland, aldus de politie. Agenten doorzochten tientallen huizen in het gebied en vonden Mastini verstopt in een schaapskooi naast een smidse.
Mastini had zijn haar platinablond geverfd in een poging zichzelf te vermommen. "We ontsnappen altijd voor de liefde", zei hij tegen de politieagenten die hem vonden, hoewel zijn partner niet bij hem in de schaapskooi zat.De smid werd gearresteerd op beschuldiging van het verbergen van een bekende voortvluchtige.
Eerste moord op 11-jarige leeftijd
Mastini, oorspronkelijk afkomstig uit Bergamo in Noord-Italië, verhuisde in de jaren zeventig met zijn gezin naar Rome en pleegde zijn eerste moord op 11-jarige leeftijd, volgens het Italiaanse persbureau ANSA. Hij werd ook genoemd in het onderzoek naar de onopgeloste moord op filmmaker Pier Paolo Pasolini in 1975.
Mastini ontsnapte voor het eerst uit de gevangenis in 1987. Hij was twee jaar op de vlucht. In die tijd pleegde hij overvallen, vermoordde een politieagent en gijzelde een jong meisje.
Gepakt en gevangen gezet, werd hij in 2014 opnieuw tijdelijk vrijgelaten, waarop hij vluchtte. In juni 2017 ontsnapte hij uit een gevangenis in Noord-Italië, volgens dezelfde methode. De ontsnapping van dit jaar was zijn zevende.
Meer uit Buitenland
LA PAZ (ANP/AFP) - Het aanbod van de Boliviaanse president Rodrigo Paz om zijn salaris te halveren heeft demonstranten tegen zijn regering er niet van overtuigd dat ze moeten ophouden met protesteren.
57 minuten geledenBEIROET (ANP) - Colombiaanse huurlingen zijn door een bedrijf uit de Verenigde Arabische Emiraten ingehuurd en reisden via militaire bases van de VAE voordat ze naar Soedan werden gestuurd om daar de gewelddadige Rapid Support Forces (RSF) te ondersteunen. Dat meldt Human Rights Watch in een rapport.
1 uur geledenJAIPUR (ANP) - Ondanks de Amerikaanse aanvallen op doelen in Iran is een akkoord om de oorlog te beëindigen nog steeds mogelijk. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een bezoek aan India tegen verslaggevers.
1 uur geledenWASHINGTON/TEHERAN/DOHA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben maandag doelen aangevallen in het zuiden van Iran. Het betrof onder andere boten die mijnen wilden leggen en raketlanceerinstallaties. Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) omschrijft de aanvallen als defensieve handelingen, bedoeld om "onze troepen te beschermen tegen bedreigingen van de Iraanse strijdkrachten".
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de Israëlische president Isaac Herzog gezegd dat de behandeling van activisten van de Global Sumud Flotilla onacceptabel is. Carney wil een onafhankelijk onderzoek naar de gebeurtenissen.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een Spaanse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid maandag.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva is maandag begonnen met een preventieve bestralingstherapie, nadat vorige maand een kwaadaardig plekje op zijn hoofdhuid werd verwijderd. Dat meldt het ziekenhuis in een verklaring.
11 uur geleden