Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC
LAUSANNE (ANP) - Er zijn zeven kandidaten om Thomas Bach volgend jaar op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. Dat meldt het IOC. Bekend was al dat de Britse oud-atleet Sebastian Coe, de voorzitter van de internationale atletiekbond World Athletics, de hoogste bestuursfunctie in de sport ambieert. Dat geldt ook voor de Jordaanse prins Feisal Al Hussein, de Franse UCI-voorzitter David Lappartient en Juan Antonio Samaranch junior, wiens vader het IOC al leidde.
Het IOC liet weten dat ook de hoogste turnbaas Morinari Watanabe en Johan Eliasch, voorzitter van de internationale skibond FIS, zich hebben gekandideerd voor de functie die volgend jaar vacant is. De enige vrouw op de kandidatenlijst is de Zimbabwaanse minister van Sport Kirsty Coventry, die als zwemster tweemaal olympisch goud won.
De 67-jarige Coe, voormalig olympisch kampioen op de 1500 meter, staat sinds 2015 aan het hoofd van World Athletics. Lappartient (51) is sinds 2022 voorzitter van de internationale wielerunie UCI. De Spanjaard Samaranch (65) mikt op de functie die zijn vader tussen 1980 en 2001 bekleedde.
FIS
De Zweeds-Britse zakenman Eliasch (62) is sinds 2021 voorzitter van de internationale skifederatie FIS. De Japanner Watanabe (65) staat sinds 2017 aan het hoofd van turnbond FIG. Coventry is met haar 41 jaar veruit de jongste kandidaat. Ze won zowel in 2004 als in 2008 goud op de 200 meter rugslag.
Net als alle andere kandidaten is Feisal Al Hussein (60) al IOC-lid. In januari 2025 stellen de kandidaten hun programma aan de andere IOC-leden voor. De verkiezing volgt op de IOC-sessie van 18 tot 21 maart in het Griekse Olympia. De nieuwe voorzitter begint op 24 juni.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
11 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden