Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC
LAUSANNE (ANP) - Er zijn zeven kandidaten om Thomas Bach volgend jaar op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. Dat meldt het IOC. Bekend was al dat de Britse oud-atleet Sebastian Coe, de voorzitter van de internationale atletiekbond World Athletics, de hoogste bestuursfunctie in de sport ambieert. Dat geldt ook voor de Jordaanse prins Feisal Al Hussein, de Franse UCI-voorzitter David Lappartient en Juan Antonio Samaranch junior, wiens vader het IOC al leidde.
Het IOC liet weten dat ook de hoogste turnbaas Morinari Watanabe en Johan Eliasch, voorzitter van de internationale skibond FIS, zich hebben gekandideerd voor de functie die volgend jaar vacant is. De enige vrouw op de kandidatenlijst is de Zimbabwaanse minister van Sport Kirsty Coventry, die als zwemster tweemaal olympisch goud won.
De 67-jarige Coe, voormalig olympisch kampioen op de 1500 meter, staat sinds 2015 aan het hoofd van World Athletics. Lappartient (51) is sinds 2022 voorzitter van de internationale wielerunie UCI. De Spanjaard Samaranch (65) mikt op de functie die zijn vader tussen 1980 en 2001 bekleedde.
FIS
De Zweeds-Britse zakenman Eliasch (62) is sinds 2021 voorzitter van de internationale skifederatie FIS. De Japanner Watanabe (65) staat sinds 2017 aan het hoofd van turnbond FIG. Coventry is met haar 41 jaar veruit de jongste kandidaat. Ze won zowel in 2004 als in 2008 goud op de 200 meter rugslag.
Net als alle andere kandidaten is Feisal Al Hussein (60) al IOC-lid. In januari 2025 stellen de kandidaten hun programma aan de andere IOC-leden voor. De verkiezing volgt op de IOC-sessie van 18 tot 21 maart in het Griekse Olympia. De nieuwe voorzitter begint op 24 juni.
Meer uit Sport
TREVISO (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na de vierde operatie aan haar gebroken been "eindelijk" klaar om terug te keren naar de Verenigde Staten. De 41-jarige Amerikaanse kwam een week geleden zwaar ten val toen ze ondanks een zware knieblessure probeerde olympisch goud te winnen op de afdaling in Cortina d'Ampezzo.
52 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
12 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
13 uur geleden