Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC

Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC

LAUSANNE (ANP) - Er zijn zeven kandidaten om Thomas Bach volgend jaar op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. Dat meldt het IOC. Bekend was al dat de Britse oud-atleet Sebastian Coe, de voorzitter van de internationale atletiekbond World Athletics, de hoogste bestuursfunctie in de sport ambieert. Dat geldt ook voor de Jordaanse prins Feisal Al Hussein, de Franse UCI-voorzitter David Lappartient en Juan Antonio Samaranch junior, wiens vader het IOC al leidde.

Het IOC liet weten dat ook de hoogste turnbaas Morinari Watanabe en Johan Eliasch, voorzitter van de internationale skibond FIS, zich hebben gekandideerd voor de functie die volgend jaar vacant is. De enige vrouw op de kandidatenlijst is de Zimbabwaanse minister van Sport Kirsty Coventry, die als zwemster tweemaal olympisch goud won.

De 67-jarige Coe, voormalig olympisch kampioen op de 1500 meter, staat sinds 2015 aan het hoofd van World Athletics. Lappartient (51) is sinds 2022 voorzitter van de internationale wielerunie UCI. De Spanjaard Samaranch (65) mikt op de functie die zijn vader tussen 1980 en 2001 bekleedde.

FIS

De Zweeds-Britse zakenman Eliasch (62) is sinds 2021 voorzitter van de internationale skifederatie FIS. De Japanner Watanabe (65) staat sinds 2017 aan het hoofd van turnbond FIG. Coventry is met haar 41 jaar veruit de jongste kandidaat. Ze won zowel in 2004 als in 2008 goud op de 200 meter rugslag.

Net als alle andere kandidaten is Feisal Al Hussein (60) al IOC-lid. In januari 2025 stellen de kandidaten hun programma aan de andere IOC-leden voor. De verkiezing volgt op de IOC-sessie van 18 tot 21 maart in het Griekse Olympia. De nieuwe voorzitter begint op 24 juni.

Meer uit Sport

Picnic PostNL met vijf Nederlandse wielrenners naar Giro d'Italia

DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".

1 uur geleden
Chinees Wu (22) op een na jongste wereldkampioen snooker

SHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.

1 uur geleden
Nederlandse waterpolosters verliezen van VS bij World Cup

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.

15 uur geleden
Wielrenster Bossuyt wint tweede etappe Vuelta Femenina

SAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.

18 uur geleden
Van Sliedregt stopt als bondscoach Nederlandse basketbalsters

AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.

21 uur geleden
Onderzoek: 1 op de 3 sporters ervaart grensoverschrijdend gedrag

ARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.

22 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) debuteert deze zomer in Tour de France

PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.

1 dag geleden