Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC

Zeven kandidaten willen Bach opvolgen als voorzitter IOC

LAUSANNE (ANP) - Er zijn zeven kandidaten om Thomas Bach volgend jaar op te volgen als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. Dat meldt het IOC. Bekend was al dat de Britse oud-atleet Sebastian Coe, de voorzitter van de internationale atletiekbond World Athletics, de hoogste bestuursfunctie in de sport ambieert. Dat geldt ook voor de Jordaanse prins Feisal Al Hussein, de Franse UCI-voorzitter David Lappartient en Juan Antonio Samaranch junior, wiens vader het IOC al leidde.

Het IOC liet weten dat ook de hoogste turnbaas Morinari Watanabe en Johan Eliasch, voorzitter van de internationale skibond FIS, zich hebben gekandideerd voor de functie die volgend jaar vacant is. De enige vrouw op de kandidatenlijst is de Zimbabwaanse minister van Sport Kirsty Coventry, die als zwemster tweemaal olympisch goud won.

De 67-jarige Coe, voormalig olympisch kampioen op de 1500 meter, staat sinds 2015 aan het hoofd van World Athletics. Lappartient (51) is sinds 2022 voorzitter van de internationale wielerunie UCI. De Spanjaard Samaranch (65) mikt op de functie die zijn vader tussen 1980 en 2001 bekleedde.

FIS

De Zweeds-Britse zakenman Eliasch (62) is sinds 2021 voorzitter van de internationale skifederatie FIS. De Japanner Watanabe (65) staat sinds 2017 aan het hoofd van turnbond FIG. Coventry is met haar 41 jaar veruit de jongste kandidaat. Ze won zowel in 2004 als in 2008 goud op de 200 meter rugslag.

Net als alle andere kandidaten is Feisal Al Hussein (60) al IOC-lid. In januari 2025 stellen de kandidaten hun programma aan de andere IOC-leden voor. De verkiezing volgt op de IOC-sessie van 18 tot 21 maart in het Griekse Olympia. De nieuwe voorzitter begint op 24 juni.

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

2 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

3 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

6 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

8 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

12 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden