Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap

Zeven kandidaten voor Oostenrijks presidentschap

WENEN (ANP/DPA) - Op de definitieve kandidatenlijst voor de Oostenrijkse presidentsverkiezing staan zeven namen, onder wie die van Alexander Van der Bellen. De voormalig voorman van de Groenen, die een tweede termijn ambieert, is de grote favoriet. Ongeveer 6,4 miljoen kiesgerechtigden van 16 jaar en ouder mogen op 9 oktober naar de stembus.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken maakte de deelnemers aan de verkiezingsstrijd woensdag bekend. Het zijn er meer dan ooit. Er hadden zelfs nog enkele gegadigden voor de functie bij kunnen komen, maar die slaagden er niet in de benodigde 6000 steunbetuigingen op tijd te overleggen.

In de peilingen staat de Van der Bellen (78) met afstand bovenaan. Hij zou volgens de zender ATV op dit moment kunnen rekenen op de steun van bijna twee derde van het electoraat. Walter Rosenkranz (60) van de rechts-populistische FPÖ volgt als nummer 2 met 13 procent.

Kansloos

De andere kandidaten worden als vrijwel kansloos bestempeld. Dat geldt voor onder anderen Gerald Grosz, een voormalig parlementslid, de jurist Tassilo Wallentin, columnist van de veelgelezen Kronen Zeitung, en Michael Brunner. Die laatste leidt de MFG (Mensen Vrijheid Grondrechten), een partij die zich volledig wijdt aan de strijd tegen coronamaatregelen.

Verder doen Dominik Wlazny en Heinrich Staudinger mee, beiden gepositioneerd op links. De eerste, als rockmuzikant bekend onder de naam Marco Pogo, is aanvoerder van de Bierpartij en actief in de Weense gemeentepolitiek. Staudinger is schoenenfabrikant.

Om de verkiezing in de eerste ronde te winnen heeft Van der Bellen 50 procent van de stemmen nodig. In 2016 was een beslissende ronde nodig, waarin hij de FPÖ-kandidaat Norbert Hofer met 53,8 procent nipt versloeg.

Meer uit Buitenland

Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

1 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

1 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

3 uur geleden
Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

4 uur geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

7 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

9 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

10 uur geleden