Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 27-jarige man is in België tot zeven jaar cel veroordeeld voor een reeks zedendelicten met minderjarigen. Hij benaderde meisjes via een spel op de app Snapchat. In het onderzoek kwam een veertigtal slachtoffers in België en Nederland in beeld, maar niet iedereen kon geïdentificeerd worden.

De man probeerde de meisjes zo ver te krijgen dat ze naaktbeelden van zichzelf stuurden en zette hen onder druk om steeds verder te gaan. Als de meisjes niet wilden meewerken, dreigde hij naar hun huis te komen of eerder gestuurde beelden openbaar te maken. Ook verkrachtte hij een 14-jarig meisje met wie hij had afgesproken. Zij deed aangifte en de man werd in de zomer van 2021 opgepakt.

De man mocht na een periode in de gevangenis zijn voorarrest thuis met een enkelband uitzitten. Hij benaderde daarna opnieuw meisjes via Snapchat en vroeg hen om naaktfoto's. De inwoner van Kontich, een gemeente iets ten westen van Antwerpen, verklaart dat hij geen pedofiel is, maar dat jonge meisjes nu eenmaal het makkelijkst te beïnvloeden zijn. Sommige slachtoffers zouden nog geen 10 jaar oud zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

41 minuten geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

47 minuten geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

1 uur geleden
Washington heft weer een sanctie tegen Belarus op in toenadering

MINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.

1 uur geleden
Cambodja sluit per direct grenzen met Thailand

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.

2 uur geleden
Parijse regio opent kabelbaan voor openbaar vervoer

CRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.

2 uur geleden
Overleg vredesplan Oekraïne zondag vervolgd in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden