Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 27-jarige man is in België tot zeven jaar cel veroordeeld voor een reeks zedendelicten met minderjarigen. Hij benaderde meisjes via een spel op de app Snapchat. In het onderzoek kwam een veertigtal slachtoffers in België en Nederland in beeld, maar niet iedereen kon geïdentificeerd worden.

De man probeerde de meisjes zo ver te krijgen dat ze naaktbeelden van zichzelf stuurden en zette hen onder druk om steeds verder te gaan. Als de meisjes niet wilden meewerken, dreigde hij naar hun huis te komen of eerder gestuurde beelden openbaar te maken. Ook verkrachtte hij een 14-jarig meisje met wie hij had afgesproken. Zij deed aangifte en de man werd in de zomer van 2021 opgepakt.

De man mocht na een periode in de gevangenis zijn voorarrest thuis met een enkelband uitzitten. Hij benaderde daarna opnieuw meisjes via Snapchat en vroeg hen om naaktfoto's. De inwoner van Kontich, een gemeente iets ten westen van Antwerpen, verklaart dat hij geen pedofiel is, maar dat jonge meisjes nu eenmaal het makkelijkst te beïnvloeden zijn. Sommige slachtoffers zouden nog geen 10 jaar oud zijn geweest.

Meer uit Buitenland

President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

21 minuten geleden
Parlementslid Iran: wij zullen aanval Israël op Beiroet vergelden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.

1 uur geleden
Doden door Israëlische luchtaanvallen op Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.

1 uur geleden
Trump: Iran moet ook beloven geen kernwapens te kopen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.

3 uur geleden
Israël bombardeert zuidelijke buitenwijken Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.

3 uur geleden
Valse bommeldingen tijdens gespannen verkiezingen in Armenië

JEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.

5 uur geleden
Dode en gewonden bij schietpartijen in Israël

TEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.

6 uur geleden