Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

Zeven jaar celstraf in België voor misbruik meisjes via Snapchat

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Een 27-jarige man is in België tot zeven jaar cel veroordeeld voor een reeks zedendelicten met minderjarigen. Hij benaderde meisjes via een spel op de app Snapchat. In het onderzoek kwam een veertigtal slachtoffers in België en Nederland in beeld, maar niet iedereen kon geïdentificeerd worden.

De man probeerde de meisjes zo ver te krijgen dat ze naaktbeelden van zichzelf stuurden en zette hen onder druk om steeds verder te gaan. Als de meisjes niet wilden meewerken, dreigde hij naar hun huis te komen of eerder gestuurde beelden openbaar te maken. Ook verkrachtte hij een 14-jarig meisje met wie hij had afgesproken. Zij deed aangifte en de man werd in de zomer van 2021 opgepakt.

De man mocht na een periode in de gevangenis zijn voorarrest thuis met een enkelband uitzitten. Hij benaderde daarna opnieuw meisjes via Snapchat en vroeg hen om naaktfoto's. De inwoner van Kontich, een gemeente iets ten westen van Antwerpen, verklaart dat hij geen pedofiel is, maar dat jonge meisjes nu eenmaal het makkelijkst te beïnvloeden zijn. Sommige slachtoffers zouden nog geen 10 jaar oud zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

4 minuten geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

26 minuten geleden
Bondgenoten beleggen nieuwe top over bescherming Oekraïne

PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.

1 uur geleden
Taiwan hoopt op internationale veroordeling Chinese oefeningen

TAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.

2 uur geleden
Khaleda Zia (80), eerste vrouwelijke Bengaalse premier, overleden

DHAKA (ANP/AFP/DPA) - Khaleda Zia, de Bengaalse oud-premier en tevens eerste vrouwelijke premier van dat land, is op 80-jarige leeftijd overleden. In reactie op Zia's overlijden heeft de overheid drie dagen van nationale rouw afgekondigd. Zia wordt woensdag begraven.

2 uur geleden
Kremlin deelt geen bewijs over vermeende aanval op huis Poetin

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin gaat geen bewijs delen over de vermeende Oekraïense aanval op een huis van president Vladimir Poetin. Ook wordt geen informatie gedeeld over of Poetin in de woning aanwezig was.

3 uur geleden
Belarus verleent opnieuw gevangenen gratie

MINSK (ANP/RTR) - Belarus verleent 22 gevangenen gratie, meldt staatspersbureau Belta. Volgens het kantoor van president Aleksandr Loekasjenko gaat het om vijftien vrouwen en zeven mannen, die "in het belang van hun families" worden vrijgelaten. Twintig van hen zouden politieke gevangenen zijn.

3 uur geleden