Zeven jaar cel voor ex-premier Pakistan voor onwettig huwelijk
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Khan zijn beiden tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hun huwelijk in strijd zou zijn met de wet, meldt het Pakistaanse nieuwskanaal ARY. Het was de derde veroordeling van Khan in een week en komt vlak voor de parlementsverkiezingen van komende donderdag.
Bushra Khan wordt ervan beschuldigd niet de volgens de islam verplichte periode te hebben gewacht, nadat ze van haar vorige echtgenoot was gescheiden en met Imran Khan trouwde. De twee trouwden in januari 2018, zeven maanden voordat de voormalige cricketster premier werd.
De Khans ontkenden de beschuldigingen allebei. De partij van Khan (PTI) noemt het proces "een aanfluiting van de wet".
De 71-jarige Khan zit al vast en is uitgesloten van deelname aan de verkiezingen. De afgelopen week kreeg hij al tien jaar cel voor het lekken van staatsgeheimen en nog eens veertien jaar in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. In die zaak kreeg ook zijn vrouw Bushra veertien jaar gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De internetblokkade in Iran is donderdag de zevende dag ingegaan, meldt internetwaakhond NetBlocks. De maatregel werd door Teheran ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties tegen het regime. De blokkade behoort volgens NetBlocks tot de langste ooit in Iran.
26 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
9 uur geleden