Zeven jaar cel voor ex-premier Pakistan voor onwettig huwelijk
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Khan zijn beiden tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hun huwelijk in strijd zou zijn met de wet, meldt het Pakistaanse nieuwskanaal ARY. Het was de derde veroordeling van Khan in een week en komt vlak voor de parlementsverkiezingen van komende donderdag.
Bushra Khan wordt ervan beschuldigd niet de volgens de islam verplichte periode te hebben gewacht, nadat ze van haar vorige echtgenoot was gescheiden en met Imran Khan trouwde. De twee trouwden in januari 2018, zeven maanden voordat de voormalige cricketster premier werd.
De Khans ontkenden de beschuldigingen allebei. De partij van Khan (PTI) noemt het proces "een aanfluiting van de wet".
De 71-jarige Khan zit al vast en is uitgesloten van deelname aan de verkiezingen. De afgelopen week kreeg hij al tien jaar cel voor het lekken van staatsgeheimen en nog eens veertien jaar in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. In die zaak kreeg ook zijn vrouw Bushra veertien jaar gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
8 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
10 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
10 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
12 uur geleden