Zeven jaar cel voor ex-premier Pakistan voor onwettig huwelijk
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Khan zijn beiden tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hun huwelijk in strijd zou zijn met de wet, meldt het Pakistaanse nieuwskanaal ARY. Het was de derde veroordeling van Khan in een week en komt vlak voor de parlementsverkiezingen van komende donderdag.
Bushra Khan wordt ervan beschuldigd niet de volgens de islam verplichte periode te hebben gewacht, nadat ze van haar vorige echtgenoot was gescheiden en met Imran Khan trouwde. De twee trouwden in januari 2018, zeven maanden voordat de voormalige cricketster premier werd.
De Khans ontkenden de beschuldigingen allebei. De partij van Khan (PTI) noemt het proces "een aanfluiting van de wet".
De 71-jarige Khan zit al vast en is uitgesloten van deelname aan de verkiezingen. De afgelopen week kreeg hij al tien jaar cel voor het lekken van staatsgeheimen en nog eens veertien jaar in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. In die zaak kreeg ook zijn vrouw Bushra veertien jaar gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
20 minuten geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
26 minuten geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
3 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
9 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
10 uur geleden