Zeven jaar cel voor ex-premier Pakistan voor onwettig huwelijk
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Khan zijn beiden tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hun huwelijk in strijd zou zijn met de wet, meldt het Pakistaanse nieuwskanaal ARY. Het was de derde veroordeling van Khan in een week en komt vlak voor de parlementsverkiezingen van komende donderdag.
Bushra Khan wordt ervan beschuldigd niet de volgens de islam verplichte periode te hebben gewacht, nadat ze van haar vorige echtgenoot was gescheiden en met Imran Khan trouwde. De twee trouwden in januari 2018, zeven maanden voordat de voormalige cricketster premier werd.
De Khans ontkenden de beschuldigingen allebei. De partij van Khan (PTI) noemt het proces "een aanfluiting van de wet".
De 71-jarige Khan zit al vast en is uitgesloten van deelname aan de verkiezingen. De afgelopen week kreeg hij al tien jaar cel voor het lekken van staatsgeheimen en nog eens veertien jaar in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. In die zaak kreeg ook zijn vrouw Bushra veertien jaar gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
12 uur geleden