Zeven jaar cel voor ex-premier Pakistan voor onwettig huwelijk
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse ex-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Khan zijn beiden tot zeven jaar cel veroordeeld omdat hun huwelijk in strijd zou zijn met de wet, meldt het Pakistaanse nieuwskanaal ARY. Het was de derde veroordeling van Khan in een week en komt vlak voor de parlementsverkiezingen van komende donderdag.
Bushra Khan wordt ervan beschuldigd niet de volgens de islam verplichte periode te hebben gewacht, nadat ze van haar vorige echtgenoot was gescheiden en met Imran Khan trouwde. De twee trouwden in januari 2018, zeven maanden voordat de voormalige cricketster premier werd.
De Khans ontkenden de beschuldigingen allebei. De partij van Khan (PTI) noemt het proces "een aanfluiting van de wet".
De 71-jarige Khan zit al vast en is uitgesloten van deelname aan de verkiezingen. De afgelopen week kreeg hij al tien jaar cel voor het lekken van staatsgeheimen en nog eens veertien jaar in een zaak rond de illegale verkoop van staatsgeschenken. In die zaak kreeg ook zijn vrouw Bushra veertien jaar gevangenisstraf opgelegd.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
38 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
42 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
55 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
1 uur geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
1 uur geleden