Zeven gewonden door onweer op groot Frans rockfestival
BELFORT (ANP) - Er zijn donderdag zeven gewonden gevallen op Les Eurockéennes de Belfort, een van de grootste Franse muziekfestivals, nadat een zwaar onweer was uitgebroken. De concerten van donderdagavond en vrijdag zijn daarom geannuleerd.
Door de hevige wind en regen stortte vlak na de opening van het festival een tent in bij de ingang van het festivalterrein. Daarbij raakten zeven mensen gewond. Een van hen werd naar het ziekenhuis overgebracht, aldus de prefect van het Territoire de Belfort, Raphaël Sodini, die zelf ter plaatse poolshoogte kwam nemen. Het onweer zorgde ook voor aanzienlijke schade op het festivalterrein en op de nabije camping.
Het is de bedoeling dat het festival wordt voortgezet, "maar het is vrijdag niet mogelijk om de site te openen vanwege de schade", zegt organisator Matthieu Pigasse. De tickets voor donderdag en vrijdag worden terugbetaald.
Donderdag stonden onder meer het Franse dj-duo Bob Sinclar en Pedro Winter en de Belgische ster Stromae op het programma. Vrijdag zouden onder meer Nick Cave & The Bad Seeds en Diplo optreden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - In Oekraïne is voor het eerst een Russische soldaat veroordeeld voor de moord op een krijgsgevangene. De 27-jarige Dmitri Koerasjov heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen.
1 uur geledenKHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Rebellen in het Afrikaanse Soedan zeggen dat ze hebben ingestemd met een bestand dat humanitaire hulp mogelijk moet maken. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) vechten al ruim twee jaar een oorlog uit met het leger.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt te zijn begonnen aan een reeks luchtaanvallen op Hezbollah in het zuiden van Libanon. Israël had de beschietingen eerder op de dag al aangekondigd en burgers opgeroepen het gebied te verlaten.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de officieuze opening van de VN-klimaattop in zijn land aangegrepen voor een tirade tegen desinformatie over het klimaat. "Extremisten verspreiden nepnieuws voor hun eigen electorale gewin", zei hij in Belém tegen zijn toehoorders, zonder namen te noemen.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft regeringsleiders in het Braziliaanse Belém ervan langs gegeven, omdat ze er niet in slagen de opwarming van de aarde onder de 1,5 graad te houden. "Dat is moreel falen en dodelijke nalatigheid", zei hij vanaf het podium op de top voor tientallen regeringsleiders. Die bijeenkomst gaat vooraf aan de VN-klimaattop, die maandag begint.
1 uur geledenBONN (ANP) - Het jaar 2025 komt naar verwachting in de top drie terecht van warmste jaren ooit. Dat heeft de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) berekend. De VN-organisatie denkt niet dat dit jaar het hitterecord van 2024 gaat verbreken. Wel wordt dit jaar waarschijnlijk het op een na of op twee na warmste jaar ooit.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppolitica Nancy Pelosi stelt zich in 2026 niet herkiesbaar voor het Congres. De 85-jarige prominente Democraat zit sinds 1987 namens de staat Californië in het Huis van Afgevaardigden en was daar jarenlang voorzitter van.
2 uur geleden