
Zeven Formule 1-teams verzetten zich tegen FIA en Ferrari
BARCELONA (ANP) - Zeven Formule 1-teams hebben in een gezamenlijke verklaring hun verbazing uitgesproken over de bevindingen van autosportbond FIA in het onderzoek naar Ferrari. De Italiaanse renstal zou een oneerlijk voordeel hebben gehad met een motor en een geheime schikking hebben getroffen.
"We zijn verbaasd en geschokt door het statement van de FIA aangaande het onderzoek naar de Ferrari-motor", schrijven de renstallen. "Na maanden van onderzoek, dat werd gestart na vragen van andere teams, zijn we fel tegen het feit dat de FIA een geheime schikking heeft getroffen met Ferrari. Daarom willen we volledige openheid van zaken, zodat iedereen binnen onze sport eerlijk wordt behandeld."
De verklaring werd ondertekend door McLaren, Mercedes, Red Bull Racing, Renault, Racing Point UK, Scuderia AlphaTauri en Williams.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/DPA) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een forse boete overgehouden aan zijn kortstondige deelname aan de US Open. De Russische nummer 13 van de wereldranglijst werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de Fransman Benjamin Bonzi en kreeg voor zijn woede-uitbarstingen een boete van 42.500 dollar (ongeveer 36.500 euro).
12 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz hebben de derde ronde bereikt van de US Open. De als eerste geplaatste Sabalenka versloeg in twee sets Polina Koedermetova uit Rusland: 7-6 (4) 6-2. Alcaraz, de nummer twee van de plaatsingslijst bij de mannen, liet in drie sets Mattia Bellucci uit Italië kansloos: 6-1 6-0 6-3.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
17 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
21 uur geleden