Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zeven doden door Russische aanval op Vilnjansk

Zeven doden door Russische aanval op Vilnjansk

KYIV (ANP/RTR) - Russische strijdkrachten hebben zaterdag een raketaanval uitgevoerd op het Oekraïense stadje Vilnjansk, ten noordoosten van Zaporizja. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko zijn daardoor zeven personen om het leven gekomen, onder wie twee kinderen. Er vielen zeker achttien gewonden.

Gouverneur Ivan Fedorov sprak van een terreurdaad. "Op klaarlichte dag, in het hart van de stad, geen militair doel in de buurt. Geen werkdag ook, dus veel mensen buiten ter ontspanning". Hij zei dat de schade aan belangrijke infrastructuur, een winkel en een wooncomplex aanzienlijk is. President Volodymyr Zelensky herhaalde zijn oproep aan westerse bondgenoten snel meer lange-afstandswapens en geavanceerde luchtafweer te sturen om een eind te maken aan deze "dagelijkse aanvallen".

Volgens de autoriteiten in Kyiv bombardeerden de Russen zaterdag ook dorpen in de regio Donetsk, met vier doden tot gevolg. De meeste slachtoffers vielen te betreuren in Zaritsjne. De politie van Dnipro, dat vrijdag onder Russisch vuur kwam te liggen, heeft het lichaam van een vrouw onder de puinhopen van een getroffen gebouw vandaan gehaald. Het aantal gewonden door de aanval liep op tot dertien.

Meer uit Buitenland

Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

14 minuten geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

19 minuten geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

53 minuten geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

1 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

1 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

2 uur geleden
Bultrugwalvis Timmy verzorgd, reddingspoging gaat verder

WISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.

4 uur geleden