Zeven doden door Russische aanval op Vilnjansk
KYIV (ANP/RTR) - Russische strijdkrachten hebben zaterdag een raketaanval uitgevoerd op het Oekraïense stadje Vilnjansk, ten noordoosten van Zaporizja. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko zijn daardoor zeven personen om het leven gekomen, onder wie twee kinderen. Er vielen zeker achttien gewonden.
Gouverneur Ivan Fedorov sprak van een terreurdaad. "Op klaarlichte dag, in het hart van de stad, geen militair doel in de buurt. Geen werkdag ook, dus veel mensen buiten ter ontspanning". Hij zei dat de schade aan belangrijke infrastructuur, een winkel en een wooncomplex aanzienlijk is. President Volodymyr Zelensky herhaalde zijn oproep aan westerse bondgenoten snel meer lange-afstandswapens en geavanceerde luchtafweer te sturen om een eind te maken aan deze "dagelijkse aanvallen".
Volgens de autoriteiten in Kyiv bombardeerden de Russen zaterdag ook dorpen in de regio Donetsk, met vier doden tot gevolg. De meeste slachtoffers vielen te betreuren in Zaritsjne. De politie van Dnipro, dat vrijdag onder Russisch vuur kwam te liggen, heeft het lichaam van een vrouw onder de puinhopen van een getroffen gebouw vandaan gehaald. Het aantal gewonden door de aanval liep op tot dertien.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
7 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
15 uur geleden