
Zeven doden door luchtaanvallen op wapenkonvooi in Syrië
LONDEN (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn omgekomen door luchtaanvallen op een konvooi vrachtwagens met Iraanse wapens dat vanuit Irak Syrië binnenreed, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De niet-Syrische slachtoffers waren vrachtwagenchauffeurs en hun bijrijders, aldus het mensenrechtencentrum.
De zes trucks werden aangevallen door een niet-geïdentificeerd vliegtuig dat zich richtte op het konvooi van door Iran gesteunde groepen in het grensgebied. Volgens het observatorium zijn afgelopen week minstens twee soortgelijke konvooien vanuit Irak Syrië binnengekomen om hun lading te lossen bij pro-Iraanse groeperingen in de oostelijke stad Al-Mayadeen. Teheran geeft militaire steun aan Syrië in de burgeroorlog, onder meer via gewapende milities.
Israël heeft erkend honderden lucht- en raketaanvallen in Syrië te hebben uitgevoerd sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011. De door de VS geleide coalitie die vecht tegen restanten van terreurbeweging Islamitische Staat heeft in het verleden aanvallen uitgevoerd op pro-Iraanse strijders in Syrië.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.
41 minuten geledenPOREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.
2 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.
7 uur geledenSALZGITTER (ANP/DPA) - Bijna veertig jaar na de kernramp van Tsjernobyl in Oekraïne zijn wilde paddenstoelen in heel Duitsland weer nagenoeg probleemloos te eten, meldt het federaal bureau voor stralingsbescherming (BfS) vrijdag. De paddenstoelen dienen dan wel in normale hoeveelheden te worden geconsumeerd.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een decreet ondertekend waarin het ministerie van Defensie wordt omgedoopt tot ministerie van Oorlog. Volgens de Republikein draagt deze naam een "boodschap van overwinning" uit aan de wereld.
10 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Alle strijdende partijen in het conflict in het oosten van Congo hebben "grove mensenrechtenschendingen" gepleegd, zegt het VN-kantoor voor de mensenrechten op vrijdag. Zowel de door Rwanda gesteunde rebellengroep M23 als de Congolese gewapende strijdkrachten hebben zich sinds eind 2024 hieraan schuldig gemaakt.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese regering heeft ingestemd met het plan voor de ontwapening van Hezbollah. De ontmanteling van de militaire tak van de beweging moet nog dit jaar zijn beslag krijgen. De ontwapening van Hezbollah is een voorwaarde uit het eerder bereikte staakt-het-vuren tussen Israël en de militante beweging.
12 uur geleden