Zeven doden door instorten loopplank naar veerboot in VS
SAPELO ISLAND (ANP) - Zeker zeven mensen zijn zaterdag om het leven gekomen op Sapelo Island voor de kust van de Amerikaanse staat Georgia, toen in de haven een loopplank naar een veerpont instortte. Dat melden lokale autoriteiten volgens nieuwszender ABC. Het ongeluk gebeurde op een moment dat zich op het eilandje relatief veel mensen hadden verzameld voor een jaarlijks evenement van de Gullah Geechee gemeenschap, die bestaat uit afstammelingen van tot slaaf gemaakten.
De loopplank verbond het dok waarop de mensen vanaf de veerboot aankwamen met een ander dok dat in directe verbinding stond met het eiland. Zeker twintig mensen kwamen in het water terecht toen de loopplank het begaf.
"Er zijn zeven dodelijke slachtoffers bevestigd", laat een woordvoerder weten van de organisatie die het havendok beheert. "Er zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de buurt vervoerd en we blijven in het water zoeken naar slachtoffers." Hij zei niet met zekerheid te weten waardoor de loopplank instortte.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
10 uur geleden