Zeven doden door instorten loopplank naar veerboot in VS
SAPELO ISLAND (ANP) - Zeker zeven mensen zijn zaterdag om het leven gekomen op Sapelo Island voor de kust van de Amerikaanse staat Georgia, toen in de haven een loopplank naar een veerpont instortte. Dat melden lokale autoriteiten volgens nieuwszender ABC. Het ongeluk gebeurde op een moment dat zich op het eilandje relatief veel mensen hadden verzameld voor een jaarlijks evenement van de Gullah Geechee gemeenschap, die bestaat uit afstammelingen van tot slaaf gemaakten.
De loopplank verbond het dok waarop de mensen vanaf de veerboot aankwamen met een ander dok dat in directe verbinding stond met het eiland. Zeker twintig mensen kwamen in het water terecht toen de loopplank het begaf.
"Er zijn zeven dodelijke slachtoffers bevestigd", laat een woordvoerder weten van de organisatie die het havendok beheert. "Er zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de buurt vervoerd en we blijven in het water zoeken naar slachtoffers." Hij zei niet met zekerheid te weten waardoor de loopplank instortte.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
4 uur geleden