Zeven doden door instorten loopplank naar veerboot in VS
SAPELO ISLAND (ANP) - Zeker zeven mensen zijn zaterdag om het leven gekomen op Sapelo Island voor de kust van de Amerikaanse staat Georgia, toen in de haven een loopplank naar een veerpont instortte. Dat melden lokale autoriteiten volgens nieuwszender ABC. Het ongeluk gebeurde op een moment dat zich op het eilandje relatief veel mensen hadden verzameld voor een jaarlijks evenement van de Gullah Geechee gemeenschap, die bestaat uit afstammelingen van tot slaaf gemaakten.
De loopplank verbond het dok waarop de mensen vanaf de veerboot aankwamen met een ander dok dat in directe verbinding stond met het eiland. Zeker twintig mensen kwamen in het water terecht toen de loopplank het begaf.
"Er zijn zeven dodelijke slachtoffers bevestigd", laat een woordvoerder weten van de organisatie die het havendok beheert. "Er zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de buurt vervoerd en we blijven in het water zoeken naar slachtoffers." Hij zei niet met zekerheid te weten waardoor de loopplank instortte.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
7 uur geleden