Zeven agenten lichtgewond geraakt tijdens Ajax - Marseille
AMSTERDAM (ANP) - Zeven politieagenten zijn donderdagavond lichtgewond geraakt tijdens hun inzet bij de voetbalwedstrijd Ajax - Olympique Marseille, meldt de politie vrijdag. Het gaat om verwondingen zoals brandwonden en gehoorschade. Een agent is in het gezicht geslagen. De agenten hebben aangifte gedaan.
De agenten zijn gewond geraakt toen de Mobiele Eenheid moest ingrijpen aan de noordzijde van de Johan Cruijff Arena. Ook aan de zuidzijde is het korte tijd grimmig geweest, toen een groep opgehouden Ajaxsupporters onder meer stoelen en zwaar vuurwerk naar de ME gooide. Voor alle agenten is "passende medische en mentale nazorg" geregeld, aldus de politie.
De politie heeft in totaal twintig mensen aangehouden rondom de wedstrijd. Twaalf fans van Olympique Marseille werden eerder op de donderdag in de Amsterdamse binnenstad aangehouden, van wie zes voor het dragen van een steek- of slagwapen. Later werden er ook nog Ajaxfans aangehouden voor een overtreding van de Algemene Plaatselijke Verordening (APV), zoals voor samenscholing.
Meer aanhoudingen
De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. Momenteel doet de politie onderzoek naar de mensen die verantwoordelijk zijn voor het letsel van de agenten. "De politie accepteert geen enkele vorm van fysiek of verbaal geweld tegen politiepersoneel en zet alles op alles om de verantwoordelijken op te sporen."
De thuiswedstrijd van de Amsterdammers eindigde in een gelijkspel: 3-3.
Ook Ajax keurt het geweld af. De club laat weten dat het de politie bij het onderzoek wil helpen, bijvoorbeeld door het verstrekken van camerabeelden. Ajax kan net als de politie bij de KNVB aanmeldingen doen voor stadionverboden. Dat geldt dus ook voor de aangehouden en nog aan te houden personen, zo laat een woordvoerder weten.
Meer uit Binnenland
STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."
31 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
39 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
47 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
56 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
1 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.
2 uur geleden