Zeven aanhoudingen na schietincident in trein
KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Zeven personen zijn dinsdagochtend aangehouden na een schietincident in een trein in Koog aan de Zaan. Volgens de politie raakte voor zover bekend niemand gewond.
De politie kreeg even na 09.30 uur een melding van een conflict tussen meerdere personen in de trein. Daarbij is mogelijk geschoten. De arrestanten zijn een 18-jarige man uit Zaanstad, een 16-jarige jongen uit Ter Apel, een jongen van 16 uit Zaandijk, een 16-jarig meisje uit Koog aan de Zaan, een jongen van 15 uit Zaandam, een 17-jarige jongen uit Zaanstad en een verdachte van wie de leeftijd en woonplaats niet bekend zijn. Ze worden op het politiebureau verhoord.
Marjan Rintel, president-directeur van de Nederlandse Spoorwegen, spreekt van een "verschrikkelijk incident". "Hoe halen mensen het in hun hoofd om een pistool mee de trein in te nemen? Onze medewerkers moeten daar hun werk kunnen doen en onze reizigers op een veilige manier naar hun bestemming kunnen brengen. We steunen de politie en ik vertrouw erop dat de daders hun straf niet zullen ontlopen."
Het treinverkeer tussen Zaandam en Wormerveer lag enkele uren stil als gevolg van het incident. Wat de aanleiding was voor het conflict, is nog niet bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
3 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.
5 uur geledenTEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.
7 uur geledenTEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.
9 uur geleden