Zeven aanhoudingen en agent lichtgewond bij feest in Fries bos
OUDEMIRDUM (ANP) - Bij de ontruiming van een feest met tientallen personen bij een bos in het Friese Oudemirdum zijn dinsdagavond zeven mensen opgepakt en is een agent lichtgewond geraakt, dat meldt de politie op Twitter.
De politie kreeg de melding dat tientallen mensen zich verzameld hadden in het bos aan de Beukenlaan in Oudemirdum voor een feest. Hierbij zou onder andere een brand zijn gesticht. Mensen weigerden het feest te verlaten, ook na oproepen van de politie. De burgemeester heeft vervolgens opdracht gegeven tot ontruiming, mede vanwege gevaar voor natuurbrand.
Bij de ontruiming zijn onder andere een helikopter en de mobiele eenheid ingezet. Agenten werden bij deze ontruiming belaagd door de aanwezigen. Eén agent raakte hierbij lichtgewond, ook zijn er dienstvoertuigen beschadigd. Er zijn zeven mensen aangehouden, maar meer aanhoudingen worden niet uitgesloten door de politie.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
50 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
10 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.
19 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.
23 uur geleden