
Zesvoudig kampioen Márquez stuitert ook in Assen van de motor
ASSEN (ANP) - De Spaanse wegracer Marc Márquez blijft maar crashen. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP kwam vorig weekeinde bij de Grote Prijs van Duitsland vijf keer ten val, bij de TT van Assen staat de teller ook alweer op twee.
In de tweede training op vrijdag ging het voor de eerste keer mis op het TT Circuit, zaterdag vloog de 30-jarige Márquez opnieuw onderuit op zijn Honda. Hij reed tijdens de eerste kwalificatiesessie achterop de Ducati van de Italiaan Enea Bastiani. Vertwijfeld stak de Spanjaard zijn armen ten hemel.
Márquez had vorig weekeinde zoveel pijn in zijn gebutste lichaam, dat hij besloot niet te starten in de race op de Sachsenring. Hij kwam wel naar Assen, maar gaf vrijdag na de trainingen al te kennen dat hij zich verre van fit voelde. "Ik had verwacht dat ik niet zoveel problemen zou hebben met mijn fysieke gesteldheid, maar dat bleek toch anders", vertelde hij. "Mijn gekneusde enkel en gebroken vinger voelen oké aan, maar het grote probleem is de gebroken rib. Mijn tweede rib is heel pijnlijk en voel ik vooral als mijn ademhaling omhooggaat.’’
Márquez veroverde in 2019 op oppermachtige wijze zijn zesde wereldtitel in de koningsklasse. Daarna is hij gaan kwakkelen door een slepende armblessure en miste hij veel races. Dit jaar brak hij zijn rechterduim door een crash in de openingsrace in Portugal en moest hij weer een tijdje aan de kant blijven. De Spanjaard stond in zijn carrière al tien keer op het podium bij de TT. Hij boekte in totaal vijf overwinningen, waarvan één in de 125cc (nu Moto3), twee in de Moto2 en twee in de MotoGP. Zijn laatste zege was in 2018.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.
8 uur geledenMONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.
9 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.
11 uur geledenMÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).
13 uur geleden