Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zestig mensen geëvacueerd door flatbrand in Almelo

Zestig mensen geëvacueerd door flatbrand in Almelo

ALMELO (ANP) - In een flatgebouw in Almelo zijn vrijdagavond circa veertig woningen ontruimd vanwege brand. De brandweer kreeg rond 23.00 uur melding van de brand in een flat aan de Paulus Potterstraat. Er is iemand gewond geraakt en afgevoerd naar het ziekenhuis, aldus een woordvoerster van de brandweer.

De brand was kort voor middernacht geblust en is beperkt gebleven tot één woning. Volgens de brandweer zijn de ongeveer zestig geëvacueerde bewoners elders opgevangen. "De brandweer controleert alle woningen nu op de aanwezigheid van koolmonoxide. We verwachten dat bijna alle bewoners snel kunnen terugkeren. Alleen het huis waarin de brand heeft gewoed is voorlopig onbewoonbaar", aldus de woordvoerster.

Meer uit Binnenland

Premier Jetten roept op tot terughoudendheid na aanval op Iran

NIEUWEGEIN (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle partijen op tot terughoudendheid nadat een aanval van Israël en de Verenigde Staten op Iran is begonnen. Hij deed die oproep in Nieuwegein, waar D66 zaterdag een partijcongres houdt.

13 minuten geleden
Perzisch netwerk: mensen hebben angst en hoop, gevoelens gemengd

DEN HAAG (ANP) - De gevoelens van Iraniërs in Nederland over de aanvallen vanuit Israël en de VS zijn gemengd, zegt voorzitter van het Persian Dutch Network Pejman Akbarzadeh. "Sommige mensen zien dit als een manier om het land te bevrijden, andere mensen vinden dat Iran de problemen van binnenuit moet oplossen en dat er geen buitenlandse bemoeienis moet zijn."

17 minuten geleden
Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

28 minuten geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

29 minuten geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

45 minuten geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

15 uur geleden