Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zestien woningen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

Zestien woningen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

DORDRECHT (ANP) - Door de brand in een portiekflat in Dordrecht zijn zestien woningen onbewoonbaar en kunnen de bewoners voorlopig niet terugkeren naar huis. Dat laat een woordvoerder van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid woensdag weten. Er is onder meer schade aan de woningen door het vuur, bluswater en het dak dat moest worden opengebroken om zeker te zijn dat het vuur daar niet nog brandde.

De brandweer rukte dinsdag rond 20.00 uur uit met meerdere voertuigen vanwege een grote brand in de flat aan de Troelstraweg. De brand was ontstaan op een balkon en vervolgens overgeslagen naar het dak. Bewoners werden in eerste instantie opgevangen in een lokale bibliotheek, waar hulpdiensten en Stichting Salvage aanwezig waren om hen bij te staan.

De woningen werden kort vrijgegeven zodat bewoners onder begeleiding van de brandweer, politie en Salvage konden kijken welke spullen in hun huis nog te redden waren. Vanaf woensdag zijn de woningen weer afgesloten. De veiligheidsregio laat weten onderzoek te doen naar de oorzaak van de brand, het is nog onduidelijk hoelang dat zal duren.

Bewoners die niet terecht konden bij familie en vrienden sliepen afgelopen nacht in hotels in de omgeving, aldus de woordvoerder van de gemeente Dordrecht. Die laat verder weten dat woningcorporatie Trivire, eigenaar van de woningen, zoekt naar mogelijkheden voor bewoners, nu blijkt dat de sommige huizen een tijd niet bewoonbaar zullen zijn. Burgemeester Wouter Kolff liet eerder weten dat de gemeente opvang voor de bewoners regelt en dat niemand "in de kou zal staan".

Meer uit Binnenland

NPO Radio 2-programma Aan De Slag! wint Gouden RadioRing

HILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.

13 minuten geleden
Haagse scholingssite gehackt, data van burgers mogelijk gestolen

DEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.

14 minuten geleden
Honderd mensen bij protest tegen komst azc Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.

1 uur geleden
Tientallen mensen bij protest tegen politiegeweld in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.

2 uur geleden
Veiligheidsrisicogebied in deel Heemskerk om azc-demonstraties

HEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.

4 uur geleden
Klimaatraad: Nederland moet kiezen welke industrie blijft bestaan

DEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.

4 uur geleden
Tata Steel moet 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.

6 uur geleden