Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zestien woningen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

Zestien woningen flat Dordrecht onbewoonbaar door brand

DORDRECHT (ANP) - Door de brand in een portiekflat in Dordrecht zijn zestien woningen onbewoonbaar en kunnen de bewoners voorlopig niet terugkeren naar huis. Dat laat een woordvoerder van Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid woensdag weten. Er is onder meer schade aan de woningen door het vuur, bluswater en het dak dat moest worden opengebroken om zeker te zijn dat het vuur daar niet nog brandde.

De brandweer rukte dinsdag rond 20.00 uur uit met meerdere voertuigen vanwege een grote brand in de flat aan de Troelstraweg. De brand was ontstaan op een balkon en vervolgens overgeslagen naar het dak. Bewoners werden in eerste instantie opgevangen in een lokale bibliotheek, waar hulpdiensten en Stichting Salvage aanwezig waren om hen bij te staan.

De woningen werden kort vrijgegeven zodat bewoners onder begeleiding van de brandweer, politie en Salvage konden kijken welke spullen in hun huis nog te redden waren. Vanaf woensdag zijn de woningen weer afgesloten. De veiligheidsregio laat weten onderzoek te doen naar de oorzaak van de brand, het is nog onduidelijk hoelang dat zal duren.

Bewoners die niet terecht konden bij familie en vrienden sliepen afgelopen nacht in hotels in de omgeving, aldus de woordvoerder van de gemeente Dordrecht. Die laat verder weten dat woningcorporatie Trivire, eigenaar van de woningen, zoekt naar mogelijkheden voor bewoners, nu blijkt dat de sommige huizen een tijd niet bewoonbaar zullen zijn. Burgemeester Wouter Kolff liet eerder weten dat de gemeente opvang voor de bewoners regelt en dat niemand "in de kou zal staan".

Meer uit Binnenland

OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

19 minuten geleden
Milieudefensie hoopt dat Hoge Raad Shell dwingt tot CO2-reductie

DEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.

1 uur geleden
Drugs gevonden bij fruit in Lidl-filialen Brabant en Limburg

MAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.

1 uur geleden
Amerikaanse straf Singh door rechter omgezet naar levenslang

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.

1 uur geleden
OM: Malek F. ontoerekeningsvatbaar voor moordpoging tbs-kliniek

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie stelt dat tbs'er Malek F. (39) volledig ontoerekeningsvatbaar was toen hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt in de Groningse Mesdagkliniek neerstak. De officier van justitie heeft de rechtbank daarom gevraagd de verdachte te ontslaan van rechtsvervolging en om voortzetting van de eerder opgelegde tbs-maatregel.

2 uur geleden
Advocaten Saïd R. boos omdat gesprekken in EBI hoorbaar waren

VUGHT (ANP) - De advocaten van Saïd R. (53) zijn boos, omdat volgens hen meegeluisterd kon worden met vertrouwelijke gesprekken die zij voerden met hun cliënt in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI). "Wij vinden dit bijzonder vervelend", zei Mark Dunsbergen dinsdag op een zitting van het Marengo-proces in Vught.

2 uur geleden
Tbs'er Malek F. bekent moordpoging in Mesdagkliniek

GRONINGEN (ANP) - De tbs'er Malek F. (39) heeft dinsdag in de rechtbank in Groningen bekend dat hij op 6 april vorig jaar een medepatiënt, een joodse man, in de Groningse Mesdagkliniek heeft geprobeerd te doden. F. verklaarde dat hij dit deed in opdracht van stemmen die hij hoorde in zijn hoofd na het wisselen van medicijnen.

2 uur geleden