Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zesde wereldtitel Sablikova op 3000 m, zilver Achtereekte

Zesde wereldtitel Sablikova op 3000 m, zilver Achtereekte

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Carlijn Achtereekte heeft bij de WK afstanden in Salt Lake City genoegen moeten nemen met zilver op de 3000 meter. De olympisch kampioene op dit onderdeel finishte in een dik persoonlijk record van 3.54,92. Dat was echter net niet voldoende om titelverdedigster Martina Sablikova van haar zesde wereldtitel op deze afstand af te houden: 3.54,25. Het brons ging naar de Russin Natalia Voronina (3.55,54).

Esmee Visser kon de hoge verwachtingen niet waarmaken. De tweevoudig Europees kampioene ging te traag van start en kon daarna haar achterstand op de leidende Achtereekte niet meer goedmaken. Visser finishte in 3.56,78, goed voor de vijfde plaats. Ze reed vorig jaar bij de wereldbekerfinale in Salt Lake City nog een Nederlands record op de 3000 meter (3.54,02).

Irene Schouten bleef met haar tijd van 3.58,26 net boven haar persoonlijke record dat ze vorige week vrijdag in Calgary neerzette (3.58,07). De regerend wereldkampioene op de massastart eindigde op de zevende plaats.

Stabiele race

Achtereekte (30) reed in het zesde paar een stabiele race. Haar slotrondje van 32,0 seconden was echter net niet snel genoeg voor haar eerste wereldtitel. "Ik kraakte op het laatst een beetje", bekende de rijdster van Team Jumbo-Visma bij de NOS. "Deze race duurde feitelijk voor mij een ronde te lang. Ik besefte na afloop van mijn rit meteen dat Sablikova daar de winst op mij zou kunnen pakken."

De 32-jarige Tsjechische begon in de voorlaatste rit met een marge van amper 0,12 seconde op Achtereekte aan haar laatste omloop. Met een slotronde van 31,5 stelde ze haar zestiende gouden medaille bij de WK afstanden veilig. Achtereekte kon achteraf wel vrede met zilver hebben. "Je verliest natuurlijk niet van zomaar iemand. Ik heb een heel goede rit gereden, maar het was net niet goed genoeg. Ik heb niettemin bewezen dat ik op dit podium thuishoor."

Drievoudig kampioene Ireen Wüst ontbrak in het deelnemersveld. De olympisch kampioene van 2006 en 2014 op deze afstand wist zich eind december bij de NK afstanden niet te kwalificeren op de 3000 meter (vijfde).

Meer uit Sport

IOC benadrukt: wij voeren geen politiek debat

ESSEN (ANP) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) is geen scheidsrechter in een politiek conflict. Dat heeft voorzitter Thomas Bach gezegd tijdens een toespraak. Hij verdedigde daarmee andermaal het standpunt van zijn organisatie om Russen en Belarussen mogelijkerwijs onder neutrale vlag toe te laten tot de Olympische Spelen van Parijs in 2024.

7 uur geleden
KNVB staat in duels drink- en eetpauze toe tijdens ramadan

ZEIST (ANP) - De KNVB staat met ingang van het komende speelweekeinde scheidsrechters in het betaalde voetbal toe de wedstrijd even stil te leggen voor een korte drink- en eetpauze. Dit is bedoeld voor voetballers die meedoen aan de ramadan, zo bevestigt de bond een bericht van de NOS.

8 uur geleden
Evenepoel verslaat Roglic in derde rit Ronde van Catalonië

LA MOLINA (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel heeft de derde etappe in de Ronde van Catalonië op zijn naam geschreven. De Belgische wereldkampioen van Soudal - Quick-Step was de sterkste in een rit over 181 kilometer en drie beklimmingen tussen Olost en La Molina. Klassementsleider Primoz Roglic eindigde op 2 seconden achterstand als tweede.

11 uur geleden
Wielrenner Philipsen klopt Kooij in wielerkoers Brugge-De Panne

DE PANNE (ANP) - Wielrenner Jasper Philipsen heeft de WorldTourwedstrijd Classic Brugge-De Panne op zijn naam geschreven. De 25-jarige Belg van Alpecin-Deceuninck was na 211 kilometer de snelste van een groep van vier vluchters. Hij versloeg Olav Kooij van Jumbo-Visma en zijn landgenoot Yves Lampaert.

11 uur geleden
Tennisster Swiatek moet Miami overslaan vanwege blessure

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Iga Swiatek heeft zich teruggetrokken van het tennistoernooi in Miami. De nummer 1 van de wereld kampt met een ribblessure. De Poolse mist ook de kwalificatiewedstrijd voor de Billie Jean King Cup tegen Kazachstan medio april.

12 uur geleden
Kunstrijdster Van Zundert plaatst zich voor vrije kür bij WK

SAITAMA (ANP) - Kunstrijdster Lindsay van Zundert heeft zich bij de wereldkampioenschappen kunstrijden geplaatst voor de vrije kür. De 18-jarige Nederlandse haalde in het Japanse Saitama op de korte kür een score van 57,56 punten en eindigde daarmee als negentiende. De beste 24 kunstrijdsters kwalificeerden zich. De Japanse Kaori Sakamoto zette voor eigen publiek de beste score neer met 79,24 punten.

17 uur geleden
Basketballers Celtics boeken 50e zege van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben hun vijftigste overwinning van dit seizoen geboekt. De ploeg won met 132-109 van Sacramento Kings. De Kings staan nu steviger op de tweede plek in de Eastern Conference. Jayson Tatum, vorige maand de meeste waardevolle speler in de All-Star Game, was goed voor 36 punten. Jaylen Brown voegde 27 punten aan het totaal toe.

19 uur geleden