Zesde verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Oss
OSS (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in verband met de dodelijke schietpartij in Oss op 14 april vorig jaar. Het gaat om een 27-jarige inwoner van de Brabantse plaats die donderdagochtend vroeg in zijn woning werd aangehouden. Vorig jaar werden al vijf mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de schietpartij. De politie zoekt nog een zevende verdachte, die zich mogelijk in Turkije schuilhoudt.
Bij de schietpartij op de Leeuwerikhof, midden in een woonwijk, werd een 23-jarige man uit Oss die op een scooter reed meerdere malen onder vuur genomen. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De man was een bekende van de politie.
Van de vijf verdachten die eerder werden aangehouden, allen in de leeftijden van 21 tot 27 jaar en afkomstig uit Oss, zitten er nog twee vast. De drie die zijn vrijgelaten gelden nog wel als verdachte. Ook nam de politie twee auto's in beslag.
De donderdag aangehouden verdachte zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. De politie wil, om het onderzoek niet te schaden, niet meer details vrijgeven over de zaak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regels die Schiphol op papier stiller moeten maken, kunnen volgens ambtenaren doorgaan ondanks een recente uitspraak van de Raad van State. De hoge bestuursrechter vernietigde vorige maand een zogeheten Luchthavenverkeerbesluit, maar de ambtenaren van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat denken dat die kritiek niet slaat op een nieuw besluit waar ze aan werken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden voor een bijna vijf jaar oude verkrachting in Den Haag, waarvan een toen 76-jarige vrouw in haar eigen woning slachtoffer werd. De verdachte is een 46-jarige man uit Den Haag, meldt de politie.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het valt nog niet uit te sluiten dat patiëntgegevens zijn ingezien tijdens de cyberaanval bij softwareleverancier ChipSoft. Dat zeggen twee ziekenhuizen tegen het ANP na berichtgeving van de NOS.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is een geldcassette buitgemaakt, maar wat de waarde was is nog onduidelijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.
4 uur geleden