Zesde verdachte aangehouden voor dodelijke schietpartij Oss
OSS (ANP) - De politie heeft opnieuw een verdachte aangehouden in verband met de dodelijke schietpartij in Oss op 14 april vorig jaar. Het gaat om een 27-jarige inwoner van de Brabantse plaats die donderdagochtend vroeg in zijn woning werd aangehouden. Vorig jaar werden al vijf mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij de schietpartij. De politie zoekt nog een zevende verdachte, die zich mogelijk in Turkije schuilhoudt.
Bij de schietpartij op de Leeuwerikhof, midden in een woonwijk, werd een 23-jarige man uit Oss die op een scooter reed meerdere malen onder vuur genomen. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. De man was een bekende van de politie.
Van de vijf verdachten die eerder werden aangehouden, allen in de leeftijden van 21 tot 27 jaar en afkomstig uit Oss, zitten er nog twee vast. De drie die zijn vrijgelaten gelden nog wel als verdachte. Ook nam de politie twee auto's in beslag.
De donderdag aangehouden verdachte zit in beperkingen, wat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. De politie wil, om het onderzoek niet te schaden, niet meer details vrijgeven over de zaak.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is donderdag een baby van nog geen jaar oud overleden. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Volgens een woordvoerder van het OM gaat het om een "noodlottig ongeval" en vindt er geen strafrechtelijk onderzoek plaats.
6 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
9 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliƫnten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
11 uur geleden