Zesde editie van plantenjacht van start
NIJMEGEN (ANP) - Floron, de organisatie voor onderzoek en bescherming van Nederlandse wilde flora, roept mensen op de komende dagen op zoek te gaan naar bloeiende planten in de natuur. Voor de zesde keer wordt de Eindejaars Plantenjacht georganiseerd. Tussen eerste kerstdag en 3 januari kunnen mensen bloeiers melden bij de organisatie, zo meldt de site Nature Today.
Vorig jaar werden 537 plantensoorten bloeiend aangetroffen, een jaar eerder waren dat er 429. Planten zoals Straatgras, Madeliefje en Vogelmuur kunnen het hele jaar door bloeien. De afgelopen vijf edities van de Eindejaars Plantenjacht behoorden deze soorten tot de top tien van de winterbloeiers. Als er weinig vorst is en de temperaturen wat oplopen, kunnen 'voorjaarsbloeiers' zoals Sneeuwklokje, Vroegeling en Hazelaar gespot worden.
Deelnemers aan de plantenjacht wordt gevraagd gedurende een uur alle wilde en verwilderde planten te tellen en door te geven aan Floron. Tuinplanten tellen niet mee. Volgens Floron is er maar weinig bekend over winterbloeiers. Met de plantenjacht wil de organisatie daar verandering in brengen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
48 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
53 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
54 minuten geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is van Tenerife vertrokken naar Eindhoven. Maandag gingen de laatste mensen die geëvacueerd worden van boord van het cruiseschip waar het hantavirus is uitgebroken. Later op de avond vertrekt ook nog een tweede evacuatievlucht.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op dag twee van de landelijke eindexamens voor middelbare scholieren staat de klachtenteller over die toetsen op iets minder dan 95.000. Dat is "best veel", stelt Inass Jagour, bestuurslid en woordvoerder van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS). "Vorig jaar werd er gedurende de hele examenperiode 240.000 keer geklaagd."
1 uur geleden