Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zesdaagse mars voor vrijlating gijzelaars Hamas bereikt Jeruzalem

Zesdaagse mars voor vrijlating gijzelaars Hamas bereikt Jeruzalem

TEL AVIV (ANP/DPA) - De deelnemers aan een zesdaagse mars om het lot onder de aandacht te brengen van gijzelaars die door Hamas vanuit Israël naar de Gazastrook zijn overgebracht, hebben Jeruzalem bereikt. Tienduizenden mensen doen mee aan de tocht die leidt naar het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die heeft laten weten dat het kabinet maandag een ontmoeting heeft met familieleden van de gegijzelden.

De actievoerders vertrokken dinsdag vanuit het 70 kilometer verderop gelegen Tel Aviv en droegen onder meer blauw-witte Israëlische vlaggen en foto's van gegijzelden mee. Ook lieten ze uit solidariteit met de gijzelaars gele ballonnen op. "Nu, nu, nu", riepen ze. "Humanitaire hulp alleen in ruil voor de vrijlating van alle gijzelaars", stond op een van de spandoeken.

De demonstranten willen dat de regering snel een akkoord sluit met Hamas om de gijzelaars vrij te krijgen. Tijdens de inval van Hamas-militanten op 7 oktober zijn naar schatting 240 mensen gegijzeld en meegenomen naar de Gazastrook. Tot nu toe zijn vier van hen vrijgelaten, eentje is bevrijd en de lichamen van twee vrouwen zijn gevonden door Israëlische troepen die Gaza binnentrokken.

Meer uit Buitenland

Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

1 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

1 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

1 uur geleden
Merz bezorgd dat Iran en VS geen plan hebben voor oorlog in Iran

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz maakt zich naar eigen zeggen zorgen dat de Verenigde Staten en Israël geen gezamenlijk plan hebben om een duidelijk einde te maken aan de oorlog in Iran. De situatie wordt volgens hem zelfs steeds onduidelijker.

2 uur geleden
Minister VS: vandaag meest intensieve aanvallen op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth stelt dat zijn land de aanvallen op Iran verder opvoert, terwijl de Iraanse oorlogsinspanningen juist verzwakken. Hij zei op een persconferentie dat de VS dinsdag de meest intensieve aanvallen op Iran uitvoeren sinds het begin van de oorlog.

2 uur geleden
Trump mogelijk bereid tot gesprek met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen Fox News gezegd dat hij mogelijk bereid is met Iran te praten, maar dat het afhangt van de voorwaarden. De VS en Iran onderhandelden over het nucleaire programma van het land totdat de VS en Israël vorige week zaterdag begonnen met hun aanvallen op Iran.

3 uur geleden