Zes verdachten van uithalen drugs uit containers vrijgesproken
DEN HAAG (ANP) - Zes verdachten van betrokkenheid bij drugsinvoer met containers in het Rotterdamse havengebied zijn in hoger beroep vrijgesproken. Vijf van hen werden eerder ook al door de rechtbank vrijgesproken. In deze zaken tekende het Openbaar Ministerie hoger beroep aan. In het zesde geval kwam de rechtbank tot een veroordeling tot onder meer anderhalf jaar cel, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, waarna de verdachte in hoger beroep ging.
De verdachten bevonden zich volgens het gerechtshof in Den Haag onbevoegd op het terrein van een containerterminal, maar waarom zij daar precies waren is in de ogen van het hof onduidelijk gebleven. Dit soort binnendringers worden in opsporingsonderzoeken naar criminele organisaties die zich bezighouden met drugsinvoer via de Rotterdamse haven vaak uithalers genoemd. Het gaat hierbij om veelal jonge mensen die rondlopen of zich laten insluiten op het haventerrein om daar drugs uit containers te halen.
Sinds 1 januari dit jaar is een nieuwe zogenoemde uithalerswet van kracht, die het mogelijk maakt uithalers aan te pakken, ook in gevallen waarin geen directe link is met drugs. Voor zaken van voor 1 januari 2022 geldt dit nieuwe wetsartikel echter niet, zoals bij deze zes verdachten het geval is.
De verdachten werden aangetroffen in of rond containers in het Rotterdamse havengebied met slaapzakken, eten, telefoons, powerbanks, kniptangen, handschoenen en tape. "Dat de feiten en omstandigheden waaronder de verdachten zijn aangehouden in de containerhaven duiden op een criminele intentie van de verdachten is duidelijk", aldus het hof. Maar in al deze zaken waren volgens het hof steeds onvoldoende aanknopingspunten waardoor de verdachten in verband kunnen worden gebracht met "het opzettelijk treffen van voorbereidingshandelingen met betrekking tot verdovende middelen".
Meer uit Binnenland
DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie gaat er niet van uit dat de man die dinsdagmiddag in Utrecht in brand werd gestoken een willekeurig slachtoffer is. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van regionale media. Vermoedelijk is er sprake geweest van een "onderling conflict".
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht spreekt van "een gruwelijke vorm van geweld", nadat dinsdagmiddag een man in een elektrische rolstoel in brand werd gestoken. "Omdat het slachtoffer geen kant op kon is de impact zo mogelijk nog groter", laat ze weten in een verklaring.
12 uur geleden