Zes verdachten van onrust Helmond zitten nog vast
HELMOND (ANP) - De zes jongeren die zijn aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden dinsdagavond in Helmond, zitten nog vast. De politie meldt woensdag dat de verdachten tussen de 15 en 19 jaar oud zijn.
De politie verrichtte in Helmond zes arrestaties nadat een groep van tussen de 100 en 150 jongeren zich dinsdagavond had misdragen in de binnenstad. In de omgeving van de Heistraat werden stenen gegooid en werd vuurwerk afgestoken.
Om de orde te herstellen greep de Mobiele Eenheid in. Die voerde charges uit waardoor de jongeren uit elkaar werden gedreven. De gemeente Helmond kondigde een noodbevel af. Daarin stond dat mensen zich tot woensdag 06.00 uur niet op straat mochten begeven in een deel van de stad, met uitzondering voor degenen die daarvoor een gegronde reden hebben.
De politie laat weten dat het onderzoek naar de ongeregeldheden nog loopt. Op Twitter gaan berichten rond dat de onrust te maken had met een illegale bokswedstrijd in Helmond. Eerder werd zo'n wedstrijd ook gehouden in een park in de stad.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Paul Haenen stopt na ruim vijftig jaar met de nasynchronisatie van de stem van Sesamstraatpop Bert. Dat maakte de acteur zondagochtend bekend in zijn tv-programma Margreet Dolman Begrijpt 'T op RTL 4.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 24 verdachten van de rellen op het Malieveld zaterdagmiddag zijn vrijgelaten, meldt de politie. Het grootste deel van de verdachten heeft de politie zaterdag al laten gaan, laat een woordvoerder weten.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Op het Kalverdijkje in Leeuwarden is een grote brand uitgebroken in bowlingcentrum De Grote Keizer. Daarvoor is ook een NL-Alert verstuurd, omdat er veel rook vrijkomt, meldt de Veiligheidsregio Fryslân Veilig.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
18 uur geleden