Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes verdachten van onrust Helmond zitten nog vast

Zes verdachten van onrust Helmond zitten nog vast

HELMOND (ANP) - De zes jongeren die zijn aangehouden voor betrokkenheid bij ongeregeldheden dinsdagavond in Helmond, zitten nog vast. De politie meldt woensdag dat de verdachten tussen de 15 en 19 jaar oud zijn.

De politie verrichtte in Helmond zes arrestaties nadat een groep van tussen de 100 en 150 jongeren zich dinsdagavond had misdragen in de binnenstad. In de omgeving van de Heistraat werden stenen gegooid en werd vuurwerk afgestoken.

Om de orde te herstellen greep de Mobiele Eenheid in. Die voerde charges uit waardoor de jongeren uit elkaar werden gedreven. De gemeente Helmond kondigde een noodbevel af. Daarin stond dat mensen zich tot woensdag 06.00 uur niet op straat mochten begeven in een deel van de stad, met uitzondering voor degenen die daarvoor een gegronde reden hebben.

De politie laat weten dat het onderzoek naar de ongeregeldheden nog loopt. Op Twitter gaan berichten rond dat de onrust te maken had met een illegale bokswedstrijd in Helmond. Eerder werd zo'n wedstrijd ook gehouden in een park in de stad.

Meer uit Binnenland

Koningspaar en Beatrix 'intens bedroefd' door overlijden Harald

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Beatrix zijn "intens bedroefd" door het overlijden van de Noorse koning Harald. Dat laten zij weten in een gezamenlijke reactie. "De herinnering aan de bijzondere vriendschap met hem bewaren wij in ons hart."

29 minuten geleden
Rechtbank legt levenslang op aan verdachte genocide Rwanda

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft vrijdag de 66-jarige Eugène N. veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn betrokkenheid bij de genocide in Rwanda in 1994. Volgens de rechtbank is bewezen dat N. heeft meegedaan aan de moordpartij in een stadion, waarbij naar schatting 3000 Tutsi's werden afgeslacht.

32 minuten geleden
Maansverduistering vooral in westen goed te zien

HOUTEN (ANP) - De gedeeltelijke maansverduistering is vrijdagochtend in een groot deel van Nederland te zien geweest. Volgens Weeronline was het vooral in het westen en zuidwesten van het land onbewolkt genoeg.

3 uur geleden
Ook vrijdagmiddag code geel vanwege onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook vrijdagmiddag moet bijna heel Nederland rekening houden met onweer. Het KNMI heeft voor alle provincies code geel afgegeven.

11 uur geleden
Tweede rechtbank gaat door met dwangsommen in toeslagenzaken

ARNHEM (ANP) - Na de rechtbank Midden-Nederland gaat ook de rechtbank Gelderland door met dwangsommen opleggen aan de Dienst Toeslagen. De Raad van State had in juni bepaald dat de dienst is vastgelopen, en dat dwangsommen opleggen niet effectief was. De rechtbanken zijn echter van mening dat zonder dwangsom gedupeerde ouders die al langer dan de vastgestelde termijn op een besluit wachten, geen mogelijkheid hebben om te zorgen dat de dienst toch tot een besluit komt.

16 uur geleden
Advocaat Knoops: Zaak Mladić laat diepe sporen na

DEN HAAG (ANP) - Het strafproces van Ratko Mladić was een historische strafzaak, zegt advocaat Geert-Jan Knoops in reactie op het overlijden van de Bosnisch-Servische legerleider. Knoops was advocaat van Thom Karremans, de commandant van de Nederlandse Dutchbat-militairen die niet konden voorkomen dat troepen van Mladić in Srebrenica genocide pleegden. Ook heeft hij aan zaken gewerkt die voor het Joegoslavië-tribunaal kwamen.

16 uur geleden
HSL in 2028 en 2029 langer buiten gebruik voor herstel viaduct

UTRECHT (ANP) - Een groot deel van de hogesnelheidslijn (HSL) voor het treinverkeer zal langer buiten gebruik zijn dan eerder gedacht voor herstelwerkzaamheden. ProRail meldt dat het deel tussen Hoofddorp en Rotterdam in 2028 ruim drieënhalve maand dicht is voor werk aan een probleemviaduct bij Rijpwetering. Het spoor zal in 2029 nog eens vijftig dagen buiten gebruik zijn, is de inschatting.

17 uur geleden