Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes universiteiten krijgen 142 miljoen euro voor onderzoek

Zes universiteiten krijgen 142 miljoen euro voor onderzoek

DEN HAAG (ANP) - Wetenschappers aan zes Nederlandse universiteiten krijgen in totaal ruim 142 miljoen euro om tien jaar lang "baanbrekend onderzoek" te kunnen doen. Het programma Zwaartekracht deelt het geld uit aan zeven onderzoeksprojecten. De financiering is afkomstig van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

De bedoeling is dat de onderzoekers "multidisciplinair samenwerken" en "meedoen in de wereldtop". Het gaat bijvoorbeeld om een onderzoek naar de werking van hersenen en een project om stress in het dagelijks leven te volgen en reduceren.

De Radboud Universiteit in Nijmegen, Erasmus Universiteit in Rotterdam, Universiteit van Amsterdam, Technische Universiteit Eindhoven en Vrije Universiteit Amsterdam hebben allemaal geld ontvangen voor een onderzoeksproject. De Universiteit Utrecht kreeg voor twee projecten financiering.

Minister Robbert Dijkgraaf stelt dat rust en ruimte essentieel zijn om mee te doen aan onderzoek "van internationaal topniveau". Hij zegt met de financiering langetermijnperspectief te willen bieden voor de onderzoeksgroepen.

Meer uit Binnenland

Veel wisselstoringen op spoor, aannemers ProRail langer onderweg

UTRECHT (ANP) - Aannemers van ProRail die maandagochtend zijn ingeschakeld om wisselstoringen op het spoor te repareren, zijn in verband met het winterse weer langer onderweg dan gebruikelijk. "Zij komen met de auto en hebben te maken met gladheid en files, dus hun aanrijdtijd is langer dan normaal", zegt een woordvoerder van de spoorbeheerder. Het kan daarom nog even duren voordat de hinder op het spoor voorbij is.

14 minuten geleden
Rijkswaterstaat: drukste spits sinds december 2024

UTRECHT (ANP) - Door het winterse weer staat er maandagochtend zo'n 690 kilometer file. Volgens Rijkswaterstaat is het de drukste ochtendspits sinds december 2024. "Ter vergelijking, in 2025 zagen we geen ochtendspits drukker dan 650 kilometer."

28 minuten geleden
Rijkswaterstaat: mijd wegen in regio Utrecht om winterse weer

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om in de regio Utrecht niet de weg op te gaan in verband met het winterse weer. "We zien de snelwegen rondom Utrecht vastlopen", aldus de dienst. "Er trekken nu sneeuwbuien over en daardoor zijn de wegen slecht begaanbaar en zullen de files verder toenemen."

1 uur geleden
Code oranje in westen om gladheid, code geel in rest van het land

DEN HAAG (ANP) - In de provincies Noord- en Zuid-Holland geldt maandagochtend tot 10.00 uur code oranje, meldt het KNMI. Tijdens de ochtendspits kan hier plaatselijk 3 tot 5 centimeter of meer sneeuw vallen. Mogelijk kan code oranje later in de ochtend ook voor andere provincies gaan gelden.

3 uur geleden
Gewonde door steekincident in woning Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan de Botersloot in Rotterdam. Dat meldt de Politie Eenheid Rotterdam op X. Het incident vond rond 00.55 uur plaats.

7 uur geleden
Stiefdochter Otto Frank, Eva Schloss-Geiringer (96), overleden

AMSTERDAM (ANP) - Eva Schloss-Geiringer is zaterdag op 96-jarige leeftijd overleden in Londen, meldt de Anne Frank Stichting zondag. Ze was de stiefdochter van Otto Frank, de vader van Anne Frank en Holocaustoverlevende.

11 uur geleden
Praktijkexamens brommer en motor maandag uitgesteld om winterweer

RIJSWIJK (ANP) - Alle geplande praktijkexamens voor de motor en bromfiets gaan maandag niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het gaat in totaal om 616 examens die uit voorzorg worden uitgesteld, volgens het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR).

12 uur geleden