Zes universiteiten krijgen 142 miljoen euro voor onderzoek
DEN HAAG (ANP) - Wetenschappers aan zes Nederlandse universiteiten krijgen in totaal ruim 142 miljoen euro om tien jaar lang "baanbrekend onderzoek" te kunnen doen. Het programma Zwaartekracht deelt het geld uit aan zeven onderzoeksprojecten. De financiering is afkomstig van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.
De bedoeling is dat de onderzoekers "multidisciplinair samenwerken" en "meedoen in de wereldtop". Het gaat bijvoorbeeld om een onderzoek naar de werking van hersenen en een project om stress in het dagelijks leven te volgen en reduceren.
De Radboud Universiteit in Nijmegen, Erasmus Universiteit in Rotterdam, Universiteit van Amsterdam, Technische Universiteit Eindhoven en Vrije Universiteit Amsterdam hebben allemaal geld ontvangen voor een onderzoeksproject. De Universiteit Utrecht kreeg voor twee projecten financiering.
Minister Robbert Dijkgraaf stelt dat rust en ruimte essentieel zijn om mee te doen aan onderzoek "van internationaal topniveau". Hij zegt met de financiering langetermijnperspectief te willen bieden voor de onderzoeksgroepen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
9 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
11 uur geleden