Zes tieners veroordeeld voor hun rol bij onthoofding leraar Paty
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Een Franse rechtbank heeft zes tieners veroordeeld voor hun betrokkenheid in 2020 bij de spraakmakende radicaalislamitische aanslag op de Franse leraar Samuel Paty. De 47-jarige docent werd onthoofd door een Russische moslim die door de politie werd doodgeschoten. De ex-leerlingen kregen celstraffen opgelegd, uiteenlopend van zes maanden (uitgevoerd met elektronische enkelband) voor één scholier tot achttien maanden voorwaardelijk voor een meisje dat leugens over Paty had verteld, melden Franse media.
De leraar had zijn leerlingen karikaturen van de islamitische profeet Mohammed laten zien in een les over vrijheid van meningsuiting, tot woede van sommige moslimouders die afbeeldingen van Mohammed als godslasterlijk beschouwen. De zwaarste straf was voor de leerling die de moordenaar naar Paty leidde. Het veroordeelde meisje zou haar ouders hebben verteld dat Paty moslimleerlingen had gevraagd het lokaal te verlaten voordat hij de karikaturen liet zien. De rechtbank achtte haar schuldig aan het uiten van valse beschuldigingen en lasterlijke opmerkingen, omdat was vastgesteld dat ze op dat moment helemaal niet in de klas zat.
Paty werd op 16 oktober drie jaar geleden onthoofd in de buurt van de middelbare school waar hij lesgaf door een 18-jarige Russische vluchteling van Tsjetsjeense afkomst. Het proces verliep achter gesloten deuren. Eind volgend jaar begint een rechtszaak tegen acht volwassen verdachten voor hun rol bij de moord.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Bij een Russische droneaanval in de omgeving van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag één persoon om het leven gekomen en zijn elf anderen gewond geraakt. Dat hebben de plaatselijke autoriteiten bekendgemaakt.
31 minuten geledenSTOCKTON (ANP/RTR) - Bij een schietpartij tijdens een familiebijeenkomst in de Noord-Californische stad Stockton zijn zaterdagavond vier mensen om het leven gekomen en raakten tien anderen gewond. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Commissies in beide kamers van het Amerikaanse Congres gaan het optreden van het Pentagon onderzoeken na berichtgeving dat minister van Defensie Pete Hegseth opdracht zou hebben gegeven om alle opvarenden van een vermoedelijk drugsbootje in de Caribische Zee te doden. Dat meldt The Washington Post.
4 uur geledenMOISSAC (ANP) - De Franse radicaal-rechtse politicus Jordan Bardella is zaterdag tijdens een signeersessie in het zuidwesten van Frankrijk met een ei op het hoofd geslagen.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De linkse Hondurese presidentskandidaat Rixi Moncada beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van verkiezingsinmenging. Moncada, een partijgenoot van de zittende president Xiomara Castro, zegt dat nadat Trump steun had uitgesproken voor haar rechtse tegenstander Nasry Asfura.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De regering van Venezuela veroordeelt de waarschuwing van Donald Trump dat het luchtruim boven het land als gesloten moet worden beschouwd. In een reactie noemt het ministerie van Buitenlandse Zaken de opmerking van de Amerikaanse president een "kolonialistische dreiging".
11 uur geledenVILNIUS (ANP/BELGA) - Een Belgische militair die vrijdag zwaargewond raakte bij een oefening met mortieren in Litouwen, is overleden. Dat zeggen minister van Defensie Theo Francken en legerleider Frederik Vansina, zaterdag in een gezamenlijk persbericht.
13 uur geleden