
Zes tieners opgepakt na vondst gewonde jongen (11) in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft afgelopen week zes verdachten aangehouden nadat op 16 februari een zwaargewonde jongen (11) werd gevonden in een huis in de Rotterdamse Zuidwijk. Het slachtoffer heeft een schotwond en ligt nog steeds in kritieke toestand in het ziekenhuis. Eerst was onduidelijk of de jongen een steek- of schotwond had.
De verdachten zijn jongens van 12, 13 en 15 jaar oud uit Rotterdam, een meisje van 14 uit Rotterdam, een 14-jarige jongen uit Maarsbergen en een 16-jarige jongen uit Enschede. Zij zijn op maandag, dinsdag en woensdag aangehouden en zitten in beperkingen. De verdachten worden donderdag en vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, die beslist of zij langer in de cel blijven. "Bij elke verdachte wordt individueel zijn of haar rol bij dit incident onderzocht" , aldus de politie.
Wat zich precies heeft afgespeeld in het huis aan de Asterlo wordt onderzocht. "We houden rekening met een hoop scenario' s en doen onderzoek om die puzzel te leggen", aldus een politiewoordvoerder.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - De vergunning voor het uitbreiden van Lelystad Airport blijft in stand, oordeelt de rechtbank Midden-Nederland woensdag. Stichting Red de Veluwe en Stichting Laagvliegen NEE vonden dat de zogeheten revisievergunning niet verleend mocht worden, omdat de natuurvergunning nog niet geregeld is. Maar dat kan in deze procedure geen rol spelen, stelt de rechtbank.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Douwe Bob heeft een kort geding aangespannen tegen VVD-leider Dilan Yeşilgöz. De zanger eist dat de politica een tweet verwijdert, waarin zij hem beschuldigt van Jodenhaat, en eist een rectificatie. Het is nog niet bekend wanneer het kort geding wordt behandeld.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van een 36-jarige vrouw uit Schiedam had vorige week nog een huisverbod opgelegd gekregen, bevestigt de politie na berichtgeving van De Telegraaf. De 34-jarige partner van de vrouw mocht na een zoveelste melding over ruzie op het adres het huis niet meer in.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Gaza verspreidt zich in rap tempo een ziekte die binnen enkele uren leidt tot verlamming van de ademhalingsspier. Daarvoor waarschuwt arts-onderzoeker Lotta Plomp van het Erasmus MC. Zij onderzoekt de ziekte samen met artsen in het door Israël afgesloten gebied. Die hebben daar zeker honderd mensen met de aandoening en meerdere sterfgevallen geconstateerd, maar het werkelijke aantal ligt waarschijnlijk veel hoger.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Rond 09.00 uur is vanaf Eindhoven Airport het militaire transportvliegtuig vertrokken dat vanaf vrijdag twee weken lang hulpgoederen gaat droppen boven de Gazastrook. Vlak voor vertrek naar Jordanië werden de laatste materialen ingeladen.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De brand in het centrum van Heerenveen is onder controle, meldt de brandweer. Die is nog wel bezig met nablussen. Volgens een woordvoerder zijn er geen slachtoffers gevallen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Basisschoolleraren verdienen na hun afstuderen meer dan andere hbo'ers, meldt SEO Economisch Onderzoek in economievakblad ESB. Het uurloon van iemand die de pabo heeft gedaan, is een jaar na het afstuderen zo'n 13 procent hoger dan het uurloon van andere hbo-afgestudeerden.
7 uur geleden