Zes terroristen zijn Belgische nationaliteit kwijt
BRUSSEL (ANP) - België heeft zes leden van Sharia4Belgium, een radicaalislamitische organisatie die in 2012 werd ontbonden, de Belgische nationaliteit afgenomen. Dat meldden Belgische media donderdag. Het zestal werd in 2015 bij verstek veroordeeld voor terrorisme.
Het gaat onder anderen om de broers Ali en Said El Morabit, die mogelijk zijn omgekomen in Syrië. Ook Syriëstrijders Ilyass Boughalab, Bilal Elhamdaoui, Azdine Tahiri en Fouad Akrich zijn vanaf nu geen Belg meer.
De beslissing om hun de Belgische nationaliteit af te nemen werd donderdag in meerdere Belgische kranten bekendgemaakt. Justitie moet dat doen, omdat de zes mannen bij verstek hun nationaliteit zijn kwijtgeraakt. Ze hebben ook geen woonadressen meer in België.
De afgelopen jaren raakten al zeker achttien anderen de Belgische nationaliteit kwijt. De meesten hadden zich aangesloten bij terreurorganisatie Islamitische Staat.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
39 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.
3 uur geledenSAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
8 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
8 uur geleden