Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes sporters en hockeysters pakken na Rio ook in Tokio medaille

Zes sporters en hockeysters pakken na Rio ook in Tokio medaille

TOKIO (ANP) - Zes Nederlandse sporters die vijf jaar geleden op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro een medaille pakten, hebben dat ook in Tokio gedaan. De hockeysters veroverden zelfs voor de zevende Spelen op rij een olympische plak.

Na het brons in 1996 en 2000, het zilver in 2004, het goud in 2008 en 2012 en het zilver van 2016 werden de hockeysters in Tokio weer olympisch kampioen. Geen van de acht goudenmedaillewinnaars van Rio wist in Tokio de olympische titel te prolongeren. Zwemster Sharon van Rouwendaal kwam daar het dichtste bij. De kampioene van 2016 op de 10 kilometer in het open water pakte nu zilver.

Zeilster Marit Bouwmeester moest als olympisch kampioene van Rio nu genoegen nemen met brons in de Laser Radial. Roeister Ilse Paulis leek met Marieke Keijser de titel te prolongeren die ze vijf jaar geleden met Maaike Head veroverde in de lichte dubbeltwee, maar een misslag van Keijser op het einde kostte de roeisters het goud. Ze moesten genoegen nemen met brons.

Keirin

De olympische titels in de RS:X-klasse en op het baanonderdeel keirin bleven in Nederlandse handen. Na het goud voor windsurfer Dorian van Rijsselberghe in 2012 en 2016 was nu zijn vriend en voormalige trainingsgenoot én concurrent Kiran Badloe de beste. Op de baan werd Shanne Braspennincx de opvolgster van Elis Ligtlee als olympisch kampioene keirin.

Van de acht goudenmedaillewinnaars in Rio zijn er twee gestopt: Ligtlee en Van Rijsselberghe. Turnster Sanne Wevers haalde na haar gouden balkoptreden in 2016 nu de finale niet. Ferry Weertman kon op de 10 kilometer in het open water niet meedoen om de medailles. Anna van der Breggen werd als olympisch kampioene in de wegwedstrijd opgevolgd door een Oostenrijkse amateurwielrenster die de favoriete Nederlandse ploeg verraste.

Van der Breggen pakte wel net als vijf jaar geleden brons in de tijdrit, voor Tom Dumoulin was er opnieuw zilver op dat onderdeel. Ook boksster Nouchka Fontijn keerde opnieuw met een medaille terug naar huis. Fontijn verloor in Rio de finale (zilver), nu bokste ze zich naar brons.

Meer uit Sport

Vingegaard wint vijfde etappe en leidt in de Ronde van Catalonië

LA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).

1 uur geleden
Trump feliciteert IOC met uitsluiten transgender vrouwen Spelen

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.

5 uur geleden
Honkballer Rafaela belangrijk voor Red Sox op openingsdag MLB

CINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.

5 uur geleden
Nederland organiseert EK Hockey 2029 voor mannen en vrouwen

UTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.

5 uur geleden
Sabalenka in finale Miami na winst in tennistopper tegen Rybakina

MIAMI (ANP) - Titelverdediger Aryna Sabalenka heeft zich ten koste van Elena Rybakina geplaatst voor de finale van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst was met 6-4 6-3 te sterk voor de mondiale nummer 2 uit Kazachstan.

7 uur geleden
Tiende tijd voor Verstappen in tweede vrije training in Japan

SUZUKA (ANP) - Max Verstappen heeft de tiende tijd gereden bij de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte 1.31,509. De Australiër Oscar Piastri reed in zijn McLaren met 1.30,133 de snelste tijd in Suzuka.

9 uur geleden
Polen of Zweden wordt tegenstander van Oranje op WK voetbal

WARSCHAU (ANP) - Polen of Zweden wordt op 20 juni de tegenstander van Oranje in de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal. De twee landen wisten donderdagavond hun halve finales in de play-offs voor WK-deelname te winnen en strijden dinsdag in Zweden om een plek in de groep van Nederland.

14 uur geleden