Zes sporters en hockeysters pakken na Rio ook in Tokio medaille
TOKIO (ANP) - Zes Nederlandse sporters die vijf jaar geleden op de Olympische Spelen van Rio de Janeiro een medaille pakten, hebben dat ook in Tokio gedaan. De hockeysters veroverden zelfs voor de zevende Spelen op rij een olympische plak.
Na het brons in 1996 en 2000, het zilver in 2004, het goud in 2008 en 2012 en het zilver van 2016 werden de hockeysters in Tokio weer olympisch kampioen. Geen van de acht goudenmedaillewinnaars van Rio wist in Tokio de olympische titel te prolongeren. Zwemster Sharon van Rouwendaal kwam daar het dichtste bij. De kampioene van 2016 op de 10 kilometer in het open water pakte nu zilver.
Zeilster Marit Bouwmeester moest als olympisch kampioene van Rio nu genoegen nemen met brons in de Laser Radial. Roeister Ilse Paulis leek met Marieke Keijser de titel te prolongeren die ze vijf jaar geleden met Maaike Head veroverde in de lichte dubbeltwee, maar een misslag van Keijser op het einde kostte de roeisters het goud. Ze moesten genoegen nemen met brons.
Keirin
De olympische titels in de RS:X-klasse en op het baanonderdeel keirin bleven in Nederlandse handen. Na het goud voor windsurfer Dorian van Rijsselberghe in 2012 en 2016 was nu zijn vriend en voormalige trainingsgenoot én concurrent Kiran Badloe de beste. Op de baan werd Shanne Braspennincx de opvolgster van Elis Ligtlee als olympisch kampioene keirin.
Van de acht goudenmedaillewinnaars in Rio zijn er twee gestopt: Ligtlee en Van Rijsselberghe. Turnster Sanne Wevers haalde na haar gouden balkoptreden in 2016 nu de finale niet. Ferry Weertman kon op de 10 kilometer in het open water niet meedoen om de medailles. Anna van der Breggen werd als olympisch kampioene in de wegwedstrijd opgevolgd door een Oostenrijkse amateurwielrenster die de favoriete Nederlandse ploeg verraste.
Van der Breggen pakte wel net als vijf jaar geleden brons in de tijdrit, voor Tom Dumoulin was er opnieuw zilver op dat onderdeel. Ook boksster Nouchka Fontijn keerde opnieuw met een medaille terug naar huis. Fontijn verloor in Rio de finale (zilver), nu bokste ze zich naar brons.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de laatste training van dit seizoen in de Formule 1 de derde tijd gereden. De coureur van Red Bull deed dat in een auto die naar eigen zeggen af en toe nog veel stuiterde. Hij was niettemin op het Yas Marina Circuit van Abu Dhabi bijna even snel als titelrivaal Lando Norris, die in zijn McLaren de tweede tijd klokte. Verstappen gaf twaalf honderdsten toe. George Russell was in zijn Mercedes de snelste. Hij was slechts vier duizendsten sneller dan Norris.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
21 uur geleden