Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

BERLIJN (ANP) - Het seizoen in de elektrische raceklasse Formule E wordt in augustus afgemaakt met maar liefst zes races in negen dagen tijd in Berlijn. De coureurs, onder wie de Nederlanders Nyck de Vries en Robin Frijns, racen dan over het voormalige vliegveld Tempelhof in de Duitse hoofdstad. Op het terrein van de oude luchthaven, die in 2008 werd gesloten, worden drie verschillende circuits uitgezet om voor enige afwisseling te zorgen.

Vooralsnog zijn vijf races verreden in de Formule E dit seizoen, dat in november vorig jaar begon met twee wedstrijden in Saudi-Arabië. Daarna volgden races in Chili, Mexico en Marokko. Het seizoen werd in maart stilgelegd als gevolg van de coronacrisis. De Portugees António Félix da Costa gaat aan kop in de WK-stand.

De ePrix van Berlijn stond voor 21 juni op het programma. Die race gaat niet door, maar de coureurs komen in augustus alsnog naar de Duitse hoofdstad voor races op 5, 6, 8, 9, 12 en 13 augustus. Daarna zit het seizoen er op.

Geen publiek

Publiek is niet welkom op luchthaven Tempelhof. Alle betrokken partijen hebben afgesproken dat er maximaal duizend mensen tegelijk aanwezig zijn. "De gezondheid en veiligheid van iedereen die hierbij betrokken is, is prioriteit nummer 1", aldus de internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de Formule E. Veel meetings rond de races zullen gebeuren via een videoverbinding.

De Formule 1 begint over ruim twee weken weer met de Grote Prijs van Oostenrijk. Een week later racen Max Verstappen en de andere coureurs opnieuw over het circuit van Spielberg.

Meer uit Sport

Verhoeven blijft kickboksen 'op grote podia'

HILVERSUM (ANP) - Rico Verhoeven blijft kickboksen op hoog niveau. Dat zei de 36-jarige Verhoeven op Radio 538, waar hij zijn besluit toelichtte om afstand te doen van zijn wereldtitel zwaargewicht bij Glory. "Ik kan niet al te veel verklappen, maar ik ben in gesprek met verschillende partijen en jullie gaan me zeker nog zien op grote podia", aldus de kickbokser die na 4418 dagen (twaalf jaar) vrijwillig zijn wereldtitel heeft opgegeven.

2 uur geleden
Verstappen zoekt naar betere bandengrip op koude baan Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen was tevreden over zijn verrichtingen in de twee vrije trainingen bij de Grote Prijs van Las Vegas. "De balans was prima, hoewel we nog wel wat meer bandengrip moeten vinden", liet de coureur van Red Bull na afloop weten via een teambericht.

6 uur geleden
Negende tijd voor Verstappen bij tweede training in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) zette op vrijdagochtend in zijn Red Bull de negende tijd op de klok bij de tweede vrije training op het stratencircuit van Las Vegas. Lando Norris van McLaren was de snelste bij de tweede oefensessie van de 22e Grote Prijs van het seizoen. De tweede vrije training werd een tijdje stilgelegd en eindigde ook onder een rode vlag vanwege een loszittende putdeksel.

8 uur geleden
Rechter gaat zich buigen over miljoenenclaim Massa in 'crashgate'

LONDEN (ANP/DPA) - Een rechter in Londen gaat wel degelijk de klacht van de voormalige Formule 1-coureur Felipe Massa naar aanleiding van zijn verloren wereldtitel in 2008 behandelen. De aangeklaagden - autosportbond FIA, rechtenhouder Formule One Management en voormalig eigenaar Bernie Ecclestone - probeerden tevergeefs de zaak te laten seponeren. Massa eist een schadevergoeding van ongeveer 75 miljoen euro.

18 uur geleden
Polman gaat na afscheid bij Oranje handbal in Amerika promoten

ARNHEM (ANP) - Handbalster Estavana Polman is al voorzichtig bezig met haar toekomst na haar carrière als prof. De ervaren Oranje-international is sinds dit jaar ambassadrice van Pro Handball USA, een organisatie die zich richt op het opbouwen van een professionele handbalcompetitie in de Verenigde Staten. Dat zei Polman tijdens een persmoment op sportcentrum Papendal in aanloop naar het WK handbal.

21 uur geleden
Handbalsters willen op WK in Nederland vooral voorbij kwartfinale

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse handbalsters moeten op het WK in eigen land eindelijk weer eens de laatste vier zien te halen. Dat is de inzet van bondscoach Henrik Signell. De Zweed heeft gezien dat het de afgelopen jaren steeds misging in de kwartfinales op de grote toernooien en wil die tendens doorbreken.

21 uur geleden
Verhoeven bedankt fans na opgeven wereldtitel kickboksen

LONDEN (ANP) - Rico Verhoeven bedankt na het opgeven van zijn wereldtitel in het kickboksen al zijn fans. De 36-jarige zwaargewicht bevestigde het nieuws om zijn titel op te geven via Instagram. "Na meer dan twaalf jaar, vijftien wereldtitels en talloze onvergetelijke nachten, heb ik besloten mijn Glory zwaargewicht wereldtitel op te geven", aldus Verhoeven. "Aan alle fans die deel hebben uitgemaakt van deze ongelooflijke reis: bedankt voor de herinneringen, de energie en het respect. Het is geen afscheid, het is een 'tot we elkaar weer zien'", aldus Verhoeven.

21 uur geleden