Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

BERLIJN (ANP) - Het seizoen in de elektrische raceklasse Formule E wordt in augustus afgemaakt met maar liefst zes races in negen dagen tijd in Berlijn. De coureurs, onder wie de Nederlanders Nyck de Vries en Robin Frijns, racen dan over het voormalige vliegveld Tempelhof in de Duitse hoofdstad. Op het terrein van de oude luchthaven, die in 2008 werd gesloten, worden drie verschillende circuits uitgezet om voor enige afwisseling te zorgen.

Vooralsnog zijn vijf races verreden in de Formule E dit seizoen, dat in november vorig jaar begon met twee wedstrijden in Saudi-Arabië. Daarna volgden races in Chili, Mexico en Marokko. Het seizoen werd in maart stilgelegd als gevolg van de coronacrisis. De Portugees António Félix da Costa gaat aan kop in de WK-stand.

De ePrix van Berlijn stond voor 21 juni op het programma. Die race gaat niet door, maar de coureurs komen in augustus alsnog naar de Duitse hoofdstad voor races op 5, 6, 8, 9, 12 en 13 augustus. Daarna zit het seizoen er op.

Geen publiek

Publiek is niet welkom op luchthaven Tempelhof. Alle betrokken partijen hebben afgesproken dat er maximaal duizend mensen tegelijk aanwezig zijn. "De gezondheid en veiligheid van iedereen die hierbij betrokken is, is prioriteit nummer 1", aldus de internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de Formule E. Veel meetings rond de races zullen gebeuren via een videoverbinding.

De Formule 1 begint over ruim twee weken weer met de Grote Prijs van Oostenrijk. Een week later racen Max Verstappen en de andere coureurs opnieuw over het circuit van Spielberg.

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

11 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

12 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

12 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

12 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

13 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

13 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

13 uur geleden