Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

Zes races in Formule E op oude luchthaven Berlijn

BERLIJN (ANP) - Het seizoen in de elektrische raceklasse Formule E wordt in augustus afgemaakt met maar liefst zes races in negen dagen tijd in Berlijn. De coureurs, onder wie de Nederlanders Nyck de Vries en Robin Frijns, racen dan over het voormalige vliegveld Tempelhof in de Duitse hoofdstad. Op het terrein van de oude luchthaven, die in 2008 werd gesloten, worden drie verschillende circuits uitgezet om voor enige afwisseling te zorgen.

Vooralsnog zijn vijf races verreden in de Formule E dit seizoen, dat in november vorig jaar begon met twee wedstrijden in Saudi-Arabië. Daarna volgden races in Chili, Mexico en Marokko. Het seizoen werd in maart stilgelegd als gevolg van de coronacrisis. De Portugees António Félix da Costa gaat aan kop in de WK-stand.

De ePrix van Berlijn stond voor 21 juni op het programma. Die race gaat niet door, maar de coureurs komen in augustus alsnog naar de Duitse hoofdstad voor races op 5, 6, 8, 9, 12 en 13 augustus. Daarna zit het seizoen er op.

Geen publiek

Publiek is niet welkom op luchthaven Tempelhof. Alle betrokken partijen hebben afgesproken dat er maximaal duizend mensen tegelijk aanwezig zijn. "De gezondheid en veiligheid van iedereen die hierbij betrokken is, is prioriteit nummer 1", aldus de internationale autosportfederatie FIA en de organisatie van de Formule E. Veel meetings rond de races zullen gebeuren via een videoverbinding.

De Formule 1 begint over ruim twee weken weer met de Grote Prijs van Oostenrijk. Een week later racen Max Verstappen en de andere coureurs opnieuw over het circuit van Spielberg.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

1 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

9 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

21 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

21 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

22 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

22 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

23 uur geleden