Zes plaatsen winst voor tennisser Van de Zandschulp op ranglijst
LONDEN (ANP) - Dankzij het bereiken van de halve finales op het toernooi van Sint-Petersburg is tennisser Botic van de Zandschulp zes plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De in Veenendaal wonende tennisser is nu de nummer 63 van de wereld. Daardoor staat hij nog één plaats boven zijn hoogste ranking ooit. In september stond Van de Zandschulp even 62e nadat hij de kwartfinales had bereikt op de US Open.
Van de Zandschulp had zich in Sint-Petersburg via de kwalificaties geplaatst voor het hoofdtoernooi waarin hij in de kwartfinales verantwoordelijk was voor de uitschakeling van Andrej Roeblev, de nummer 1 van de plaatsingslijst. In de strijd om een plek in de finale was vervolgens de Kroaat Marin Cilic te sterk voor de 26-jarige Nederlander.
Tallon Griekspoor steeg een plaats en staat nu 88e. In de top 10, geleid door de Serviër Novak Djokovic, is Jannik Sinner een nieuw gezicht. De Italiaan klom naar de negende plaats.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
4 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiërs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.
18 uur geleden