Zes plaatsen winst voor tennisser Van de Zandschulp op ranglijst
LONDEN (ANP) - Dankzij het bereiken van de halve finales op het toernooi van Sint-Petersburg is tennisser Botic van de Zandschulp zes plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De in Veenendaal wonende tennisser is nu de nummer 63 van de wereld. Daardoor staat hij nog één plaats boven zijn hoogste ranking ooit. In september stond Van de Zandschulp even 62e nadat hij de kwartfinales had bereikt op de US Open.
Van de Zandschulp had zich in Sint-Petersburg via de kwalificaties geplaatst voor het hoofdtoernooi waarin hij in de kwartfinales verantwoordelijk was voor de uitschakeling van Andrej Roeblev, de nummer 1 van de plaatsingslijst. In de strijd om een plek in de finale was vervolgens de Kroaat Marin Cilic te sterk voor de 26-jarige Nederlander.
Tallon Griekspoor steeg een plaats en staat nu 88e. In de top 10, geleid door de Serviër Novak Djokovic, is Jannik Sinner een nieuw gezicht. De Italiaan klom naar de negende plaats.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
19 uur geleden