Zes Nederlandse paardensporters naar wereldbekerfinales in Omaha
ERMELO (ANP) - De Nederlandse afvaardiging tijdens de wereldbekerfinales in het Amerikaanse Omaha bestaat volgende week uit zes paardensporters. Dinja van Liere, Marieke van der Putten, Thamar Zweistra, Harrie Smolders, Jur Vrieling en Sam Dos Santos komen tijdens de afsluiting van het indoorseizoen in actie.
Dressuuramazones Van Liere (32) en Van der Putten (40) maken hun debuut in de FEI wereldbekerfinale. Voor Zweistra (40) is het haar tweede finale op rij.
Van Liere behoort met haar paard Hermès N.O.P. tot de kanshebbers voor een medaille. De nummer 4 van de wereldranglijst veroverde vorig jaar twee bronzen medailles op de WK en won de wereldbekerkwalificatiewedstrijden in Amsterdam en Mechelen.
Smolders
Springruiter Smolders en zijn paard Monaco N.O.P. kunnen eveneens hoge ogen gooien. De 42-jarige ruiter, die vijf keer eerder deelnam aan een wereldbekerfinale, staat op de vijfde plaats van de wereldranglijst. Vrieling (53) bezet plek 19 op de mondiale lijst.
De 16-jarige Dos Santos komt in actie op het onderdeel voltige (turnen op een paard). De wereldkampioen bij de junioren van 2021 eindigde vorig jaar op de vijfde plaats bij de WK voor senioren.
Meer uit Sport
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
51 minuten geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
5 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
8 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
10 uur geleden