Zes Nederlandse paardensporters naar wereldbekerfinales in Omaha
ERMELO (ANP) - De Nederlandse afvaardiging tijdens de wereldbekerfinales in het Amerikaanse Omaha bestaat volgende week uit zes paardensporters. Dinja van Liere, Marieke van der Putten, Thamar Zweistra, Harrie Smolders, Jur Vrieling en Sam Dos Santos komen tijdens de afsluiting van het indoorseizoen in actie.
Dressuuramazones Van Liere (32) en Van der Putten (40) maken hun debuut in de FEI wereldbekerfinale. Voor Zweistra (40) is het haar tweede finale op rij.
Van Liere behoort met haar paard Hermès N.O.P. tot de kanshebbers voor een medaille. De nummer 4 van de wereldranglijst veroverde vorig jaar twee bronzen medailles op de WK en won de wereldbekerkwalificatiewedstrijden in Amsterdam en Mechelen.
Smolders
Springruiter Smolders en zijn paard Monaco N.O.P. kunnen eveneens hoge ogen gooien. De 42-jarige ruiter, die vijf keer eerder deelnam aan een wereldbekerfinale, staat op de vijfde plaats van de wereldranglijst. Vrieling (53) bezet plek 19 op de mondiale lijst.
De 16-jarige Dos Santos komt in actie op het onderdeel voltige (turnen op een paard). De wereldkampioen bij de junioren van 2021 eindigde vorig jaar op de vijfde plaats bij de WK voor senioren.
Meer uit Sport
NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
15 uur geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
15 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
16 uur geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
16 uur geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
17 uur geledenSINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.
17 uur geledenPARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
1 dag geleden