Zes Nederlandse paardensporters naar wereldbekerfinales in Omaha
ERMELO (ANP) - De Nederlandse afvaardiging tijdens de wereldbekerfinales in het Amerikaanse Omaha bestaat volgende week uit zes paardensporters. Dinja van Liere, Marieke van der Putten, Thamar Zweistra, Harrie Smolders, Jur Vrieling en Sam Dos Santos komen tijdens de afsluiting van het indoorseizoen in actie.
Dressuuramazones Van Liere (32) en Van der Putten (40) maken hun debuut in de FEI wereldbekerfinale. Voor Zweistra (40) is het haar tweede finale op rij.
Van Liere behoort met haar paard Hermès N.O.P. tot de kanshebbers voor een medaille. De nummer 4 van de wereldranglijst veroverde vorig jaar twee bronzen medailles op de WK en won de wereldbekerkwalificatiewedstrijden in Amsterdam en Mechelen.
Smolders
Springruiter Smolders en zijn paard Monaco N.O.P. kunnen eveneens hoge ogen gooien. De 42-jarige ruiter, die vijf keer eerder deelnam aan een wereldbekerfinale, staat op de vijfde plaats van de wereldranglijst. Vrieling (53) bezet plek 19 op de mondiale lijst.
De 16-jarige Dos Santos komt in actie op het onderdeel voltige (turnen op een paard). De wereldkampioen bij de junioren van 2021 eindigde vorig jaar op de vijfde plaats bij de WK voor senioren.
Meer uit Sport
DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
1 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
10 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
11 uur geledenBENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische atlete Nafissatou Thiam, drievoudig olympisch kampioene op de zevenkamp, zal in maart niet deelnemen aan de WK indooratletiek in Torun (Polen). Haar management liet in een korte mededeling weten dat de 31-jarige Thiam "niet heeft voldaan aan de kwalificatiecriteria".
16 uur geledenWOKING (ANP) - Formule 1-team McLaren heeft de 21-jarige Italiaan Leonardo Fornaroli aangesteld als reservecoureur in 2026. Fornaroli veroverde vorig jaar de titel in de Formule 2. De Mexicaan Pato O'Ward, actief in de Amerikaanse Indycars, is de andere reserve bij het Britse team, dat vorig jaar de constructeurstitel won en met Lando Norris de wereldkampioen bij de coureurs leverde.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Een geboren Cubaan heeft een sleutelpositie gekregen bij de Nederlandse handballers op het EK handbal. Reinier Taboada, sinds september speelgerechtigd voor Oranje, krijgt de positie centraal in de verdediging.
21 uur geleden