Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes Nederlandse atleten in actie op openingsavond EK indoor

Zes Nederlandse atleten in actie op openingsavond EK indoor

TORUN (ANP) - Zes Nederlandse atleten komen in actie op de eerste dag van de Europese kampioenschappen indoor in het Poolse Torun. Kogelstootster Jessica Schilder is als eerste aan de beurt. De Nederlands kampioene uit Volendam moet zich donderdagavond via de kwalificaties zien te plaatsen voor de finale, op vrijdagavond.

Jip Vastenburg en Maureen Koster lopen de series van de 3000 meter. Koster heeft een goed indoorverleden. Ze won brons op de 3000 bij de EK indoor van 2015 en eindigde in 2016 als vierde op de WK indoor.

Het maximale aantal van drie mannen komt uit in de series van de 1500 meter: Bram Anderiessen, Mahadi Abdi Ali en Valentijn Weinans. Anderiessen is de Nederlands kampioen en heeft ook de beste tijd achter zijn naam: 3.39,04. Het Noorse fenomeen Jakob Ingebrigtsen, met 3.31,80 de snelste van de wereld dit jaar op de 1500 meter, is met afstand de favoriet voor de titel.

Meer uit Sport

Rybakina ten koste van Pegula naar eindstrijd Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.

1 uur geleden
Serena Williams wakkert geruchten over rentree aan

NEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.

2 uur geleden
Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

3 uur geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

4 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

18 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

19 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

21 uur geleden