Zes Nederlandse atleten in actie op openingsavond EK indoor
TORUN (ANP) - Zes Nederlandse atleten komen in actie op de eerste dag van de Europese kampioenschappen indoor in het Poolse Torun. Kogelstootster Jessica Schilder is als eerste aan de beurt. De Nederlands kampioene uit Volendam moet zich donderdagavond via de kwalificaties zien te plaatsen voor de finale, op vrijdagavond.
Jip Vastenburg en Maureen Koster lopen de series van de 3000 meter. Koster heeft een goed indoorverleden. Ze won brons op de 3000 bij de EK indoor van 2015 en eindigde in 2016 als vierde op de WK indoor.
Het maximale aantal van drie mannen komt uit in de series van de 1500 meter: Bram Anderiessen, Mahadi Abdi Ali en Valentijn Weinans. Anderiessen is de Nederlands kampioen en heeft ook de beste tijd achter zijn naam: 3.39,04. Het Noorse fenomeen Jakob Ingebrigtsen, met 3.31,80 de snelste van de wereld dit jaar op de 1500 meter, is met afstand de favoriet voor de titel.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
7 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
9 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
10 uur geleden