Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes Nederlanders weg uit Gazastrook

Zes Nederlanders weg uit Gazastrook

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlanders met wie het ministerie van Buitenlandse Zaken in contact stond, hebben dinsdag de Gazastrook verlaten. Dat meldt het ministerie, dat toevoegt dat ze aan de Egyptische grens zijn opgevangen door een team van de Nederlandse ambassade.

Ze worden overgebracht naar de Egyptische hoofdstad Caïro, waar ze verdere bijstand ontvangen. Ergens in de komende dagen vindt hun doorreis plaats naar Nederland. Daarover wordt om privacyredenen geen verdere informatie verstrekt, aldus het ministerie. De Gazastrook wordt al wekenlang bestookt door Israël sinds de terroristische aanval van Hamas begin oktober.

Het departement staat op dit moment nog in contact met tien personen in Gaza met de Nederlandse nationaliteit en mogelijke gezinsleden of personen met een Nederlandse verblijfsstatus. "We hopen en spannen ons ervoor in dat ook zij Gaza zo snel mogelijk kunnen verlaten. Om veiligheidsredenen communiceren we hierover nadat mensen het gebied veilig hebben kunnen verlaten", aldus het ministerie in een verklaring.

In totaal hebben sinds 2 november 42 mensen met wie Buitenlandse Zaken in contact stond Gaza verlaten, meldt een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Ook laatste feestnacht veiligheidsmaatregelen Hunnerpark Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Ook de laatste avond en nacht blijven er extra veiligheidsmaatregelen gelden voor Matrixx at the Park in het Nijmeegse Hunnerpark. Dat meldt de gemeente Nijmegen vrijdag. De politie mag daardoor preventief blijven fouilleren. Op donderdagavond werden er negen slag- en steekwapens ingenomen bij fouilleeracties.

9 minuten geleden
IJsstadion Thialf getroffen door cyberaanval

HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf in het Friese Heerenveen is onlangs getroffen door een cyberaanval. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Volgens haar is de impact van de aanval "nihil".

12 minuten geleden
Advocaat: OM in beroep in zaak doodrijden Tamar uit Marken

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep in de rechtszaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken, meldt advocaat Sébas Diekstra vrijdag. Daarover zijn de nabestaanden van het meisje "voorzichtig opgelucht", zegt hij. Vorige week werd de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak.

33 minuten geleden
Holleeder vanuit Vught naar andere gevangenis gebracht

VUGHT (ANP) - Willem Holleeder zit niet meer gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij is vrijdagochtend overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Zijn advocaat Chaimae Ihataren heeft dat bevestigd na een bericht van RTL Boulevard.

1 uur geleden
Tientallen vakantiegangers bellen alarmcentrales om bosbranden

DEN HAAG (ANP) - Bij de ANWB-alarmcentrale zijn door de bosbranden in Frankrijk en Spanje "tientallen meldingen" binnengekomen van Nederlandse vakantiegangers. Het gaat onder meer om geëvacueerde mensen die vragen hebben over de extra kosten die zij maken of over hun achtergelaten spullen. Volgens een woordvoerder zijn er nog geen meldingen van schade of letsel.

1 uur geleden
Rechter: staat voldoet aan verplichtingen naar omwonenden Tata

DEN HAAG (ANP) - De staat schendt niet zijn verplichtingen tegenover de omwonenden van Tata Steel. Dat heeft de rechtbank in Den Haag vrijdag besloten. Stichting Gezondheid op 1 had een kort geding aangespannen, omdat de staat tijdens het maken van klimaatafspraken met het bedrijf te weinig onderzoek zou doen naar de gezondheidseffecten voor omwonenden.

1 uur geleden
OM eist 8 jaar cel en tbs voor doodsteken broer in Gouda

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag acht jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Arie M. (26) voor het doodsteken van zijn oudere broer Peter (29) in hun ouderlijk huis in Gouda op 26 augustus vorig jaar. M. zou hem met zijn zakmes hebben gestoken in zijn hals, hoofd en lichaam. Het slachtoffer had 33 steekwonden en 102 snijwonden. Zijn hals was grotendeels doorgesneden.

2 uur geleden