Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes miljoen Oekraïners Poolse grens overgestoken sinds invasie

Zes miljoen Oekraïners Poolse grens overgestoken sinds invasie

KIEV (ANP) - Sinds de Russische invasie begon op 24 februari zijn 6 miljoen Oekraïners de Poolse grens overgestoken volgens Ukrinform. De nieuwssite baseert dat aantal op de laatste gegevens die de Poolse douanedienst zaterdag naar buiten bracht. In dezelfde periode reisden 4,2 miljoen mensen in omgekeerde richting, onder wie ook veel terugkerende Oekraïense ingezetenen.

Vrijdag telden de Poolse grensbewakers meer personen die het land verlieten dan binnenkwamen: 25.700 tegen 22.200. Naar schatting verblijven er nu nog ongeveer 3 miljoen Oekraïense vluchtelingen in Polen. Op 1 september, bij het begin van het nieuwe academische jaar, gingen 185.000 Oekraïense kinderen naar een Poolse school.

Meer uit Buitenland

Menselijke resten gevonden na aanval op schip Straat van Hormuz

BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.

1 uur geleden
Koeweit beschuldigt Iran van aanval op ontziltingsinstallatie

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.

2 uur geleden
Israëlisch plan voor bufferzone in Libanon spoedig verwacht

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.

2 uur geleden
Artemis II-missie onderweg naar de maan: 'Het is fenomenaal'

HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.

8 uur geleden
Cuba kondigt vrijlating van tweeduizend gevangenen aan

HAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.

8 uur geleden
Israëlische leger meldt Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.

9 uur geleden
Amerikaanse experts: aanvallen op Iran mogelijk oorlogsmisdaden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.

9 uur geleden