Zes mensen gearresteerd voor diefstal Banksy
PARIJS (ANP/AFP) - De autoriteiten in Frankrijk hebben zes mensen gearresteerd in verband met de diefstal van een werk van de graffitikunstenaar Banksy. De afbeelding van een rouwend meisje was vorig jaar gestolen uit de concerthal Bataclan in Parijs, waar moslimextremisten in 2015 een bloedbad hadden aangericht.
Twee van de arrestanten worden verdacht van de roof, de vier anderen van heling. Het zestal zit in voorarrest.
Afgelopen week werd het kunstwerk aangetroffen in Italië, in een verlaten boerderij in de zuidelijke regio Abruzzen. Een Franse agent die bij de zoekactie was betrokken, vond het schilderij en reageerde zeer emotioneel op het weerzien. Hij was destijds getuige van de moordpartij in de Bataclan.
Nooduitgang
Banksy had het oorspronkelijk geschilderd op een nooduitgang van de concertzaal, als eerbetoon aan de negentig slachtoffers van de moordpartij. Het werk werd vorig jaar los gezaagd en gestolen.
Wie Banksy is, is een goed bewaard geheim. Hij is als straatkunstenaar beroemd geworden door zijn humoristische, politiek getinte en soms provocerende werken, die vaak onaangekondigd verschijnen op stadsmuren over de hele wereld.
Meer uit Buitenland
OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff reist dinsdag naar Oslo om deel te nemen aan gesprekken met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de leiders van Noorwegen en Finland. De andere Amerikaanse gezant, Jared Kushner, sluit digitaal aan bij het overleg, aldus de Noorse regering.
20 minuten geledenCANBERRA (ANP) - De familie van de man die ervan wordt verdacht de Australische parlementariër Helen Haines te hebben aangereden, zegt al meer dan twintig jaar bevriend met haar te zijn. In een verklaring waar lokale media over schrijven, omschrijven de vader van de verdachte en diens partner het incident als "verwoestend en onbegrijpelijk".
43 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu zegt dat de invoering van de avondklok in verschillende steden heeft bijgedragen aan de rust 's nachts. De avondklok wordt volgens hem dinsdag ingesteld op plekken waar de situatie dat vereist.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Inwoners van de Canadese provincie Alberta hebben in een referendum gestemd tegen een bindend referendum over afscheiding van Canada, meldt de Canadese publieke omroep CBC op basis van een prognose. De telling van de stemmen vindt nog plaats.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk is het in de nacht van maandag op dinsdag rustig gebleven, zo meldden diverse Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Op beelden is te zien dat de straten in Parijs leeg zijn, terwijl een helikopter boven de stad rondvliegt om toezicht te houden.
4 uur geledenPARK CITY (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een verkiezingsbijeenkomst gewezen naar de gewelddadige protesten in Frankrijk. Volgens Trump kan zo'n scenario zich ook in de VS voordoen als de Republikeinen niet winnen bij de tussentijdse verkiezingen van begin november. Bewijs daarvoor leverde de president niet.
5 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft maandag tijdens een onaangekondigd bezoek aan Israël een ontmoeting gehad met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Dat meldt Axios op basis van twee ingewijde bronnen.
6 uur geleden