Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft afgelopen week zes mannen aangehouden in het onderzoek naar de ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd AZ-NEC op 20 november. Tijdens die Eredivisiewedstrijd staken fans zwaar vuurwerk af, waarbij ze dat ook richtten op politie en stewards. Ook drongen ze het stadion in.
De verdachten komen uit Alkmaar en zijn tussen de 18 en 34 jaar oud. Ze worden van verschillende feiten verdacht, waaronder openlijke geweldpleging. Ze wachten hun straf in vrijheid af en zullen later voor de rechter moeten komen. In de tussentijd hebben zij een meldplicht: ze dienen zich op wedstrijddagen van AZ te melden bij de politie, en mogen dan bovendien niet in de buurt van het stadion komen.
De wedstrijd werd vanwege de coronamaatregelen zonder supporters in het stadion gespeeld. Dat leidde tot veel verzet. Net als in Alkmaar moesten ook de duels Heracles Almelo - Fortuna Sittard en SC Cambuur - FC Utrecht in de beginfase even worden stilgelegd vanwege acties van supporters.
Het stadiongebied in Alkmaar is voor de rest van december aangemerkt als veiligheidsrisicogebied, zodat de politie daar preventief kan fouilleren en op kan treden bij ongeregeldheden.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De musical Moulin Rouge! kan niet meer worden opgevoerd doordat water het decor en de apparatuur van de voorstelling onherstelbaar heeft beschadigd. De musical kan de komende twee weken niet meer worden gespeeld, maakte producent Stage Entertainment zaterdag bekend.
3 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vrachtverkeer mag vanaf zaterdag einde van de middag niet meer over de Merwedebrug bij Gorinchem. Volgens Rijkswaterstaat blijkt uit onderzoek dat de boogconstructie van de brug, waar de snelweg A27 over loopt, op meerdere locaties minder sterk is dan eerder werd aangenomen. Vanaf 17.30 uur geldt daarom een verbod voor vrachtverkeer op de brug.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het podium van het Utrechtse Beatrix Theater is vrijdagavond onder water komen te staan doordat de sprinklerinstallatie onbedoeld geactiveerd werd. Dat gebeurde door een technisch defect, zei een woordvoerder van Stage Entertainment na berichtgeving hierover van RTV Utrecht. De sprinklerinstallatie heeft "gedurende lange tijd staan sproeien".
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een petitie van de Seniorencoalitie voor behoud van de 65-pluskorting in bus, tram en metro is sinds het begin op 10 juli 40.000 keer ondertekend. Het samenwerkingsverband van een aantal ouderenorganisaties en de partij 50PLUS wil dat de korting niet verdwijnt zonder dat er een goed alternatief is.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag noemt het grote drugslab dat is aangetroffen in de Haagse Meidoornstraat "niet alleen absoluut illegaal, maar ook volstrekt onverantwoord in een drukke woonwijk". Van Zanen is vrijdagavond langs de locatie gefietst "om iedereen die daar aan het werk was een hart onder de riem te steken", laat hij via een woordvoerder weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vier verdachten aangehouden nadat vrijdag een drugslab werd aangetroffen in de Meidoornstraat in Den Haag. Vrijdagmiddag werd in de woning al een 39-jarige man uit Den Haag aangehouden. Hij zat "onder de vloeistoffen" en werd naar het ziekenhuis gebracht. Later werden nog drie andere verdachten aangehouden, meldt de politie zaterdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende wegen naar Zuid-Europese vakantiebestemmingen is het erg druk met vakantieverkeer. Het loopt vast op de gebruikelijke punten waar het elke zomer filerijden is, zegt een woordvoerder van de ANWB.
9 uur geleden