Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC

Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft afgelopen week zes mannen aangehouden in het onderzoek naar de ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd AZ-NEC op 20 november. Tijdens die Eredivisiewedstrijd staken fans zwaar vuurwerk af, waarbij ze dat ook richtten op politie en stewards. Ook drongen ze het stadion in.

De verdachten komen uit Alkmaar en zijn tussen de 18 en 34 jaar oud. Ze worden van verschillende feiten verdacht, waaronder openlijke geweldpleging. Ze wachten hun straf in vrijheid af en zullen later voor de rechter moeten komen. In de tussentijd hebben zij een meldplicht: ze dienen zich op wedstrijddagen van AZ te melden bij de politie, en mogen dan bovendien niet in de buurt van het stadion komen.

De wedstrijd werd vanwege de coronamaatregelen zonder supporters in het stadion gespeeld. Dat leidde tot veel verzet. Net als in Alkmaar moesten ook de duels Heracles Almelo - Fortuna Sittard en SC Cambuur - FC Utrecht in de beginfase even worden stilgelegd vanwege acties van supporters.

Het stadiongebied in Alkmaar is voor de rest van december aangemerkt als veiligheidsrisicogebied, zodat de politie daar preventief kan fouilleren en op kan treden bij ongeregeldheden.

Meer uit Binnenland

Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

26 minuten geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

31 minuten geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

2 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

2 uur geleden
Betogers blokkeren korte tijd ingangen Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Een politiewoordvoerder bevestigt dat er aanhoudingen zijn verricht. Om hoeveel aanhoudingen het gaat en waarvoor, wil de politie niet zeggen.

3 uur geleden
CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

5 uur geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

5 uur geleden