
Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC
ALKMAAR (ANP) - De politie heeft afgelopen week zes mannen aangehouden in het onderzoek naar de ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd AZ-NEC op 20 november. Tijdens die Eredivisiewedstrijd staken fans zwaar vuurwerk af, waarbij ze dat ook richtten op politie en stewards. Ook drongen ze het stadion in.
De verdachten komen uit Alkmaar en zijn tussen de 18 en 34 jaar oud. Ze worden van verschillende feiten verdacht, waaronder openlijke geweldpleging. Ze wachten hun straf in vrijheid af en zullen later voor de rechter moeten komen. In de tussentijd hebben zij een meldplicht: ze dienen zich op wedstrijddagen van AZ te melden bij de politie, en mogen dan bovendien niet in de buurt van het stadion komen.
De wedstrijd werd vanwege de coronamaatregelen zonder supporters in het stadion gespeeld. Dat leidde tot veel verzet. Net als in Alkmaar moesten ook de duels Heracles Almelo - Fortuna Sittard en SC Cambuur - FC Utrecht in de beginfase even worden stilgelegd vanwege acties van supporters.
Het stadiongebied in Alkmaar is voor de rest van december aangemerkt als veiligheidsrisicogebied, zodat de politie daar preventief kan fouilleren en op kan treden bij ongeregeldheden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand aan de Kelloggplaats in Rotterdam-Ommoord is onder controle. De meeste bewoners van het getroffen appartementencomplex mogen weer terugkeren, nu de brandweer metingen heeft verricht op onder meer koolmonoxide. Enkele mensen kunnen nog niet naar huis omdat hun appartement schade heeft opgelopen, meldt de brandweer.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een appartementencomplex aan de Kelloggplaats in Rotterdam is zondagochtend vroeg een uitslaande brand uitgebroken, aldus de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Ook door de rook in het hele pand was het noodzakelijk om extra voertuigen in te zetten.
6 uur geledenBASEL (ANP) - Claude is geschrokken van de kritiek die hij afgelopen week ontving nadat woensdag de eerste bewegende beelden van zijn songfestivalrepetities naar buiten waren gekomen. Het Nederlandse team was namelijk heel tevreden met de eerste resultaten, zei de zanger zaterdag in de Zwitserse stad Basel tegen het ANP.
15 uur geledenWARMOND (ANP) - De controversiële criminoloog Wouter Buikhuisen is dinsdag op 91-jarige leeftijd in Warmond overleden. Dat meldt zijn uitvaartexecuteur zaterdag.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Domplein in Utrecht hebben zich zaterdagmiddag enkele honderden mensen verzameld om te demonstreren voor lagere huren. "Huurders en woningzoekenden worden tot de laatste cent uitgebuit en de overheid laat het gewoon toe", stelt de organisatie. "Iedereen wordt geraakt door deze wooncrisis. Nu is het tijd om er iets aan te doen!"
20 uur geledenLEMMER (ANP) - In Lemmer is de bestuurder van een scootmobiel overleden na een botsing met een vrachtauto, meldt de politie. Het ongeluk gebeurde rond 13.30 uur op de Plattedijk in de Friese plaats.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vier mannen zijn vrijdagavond in Amsterdam-Noord aangehouden na een schietpartij op de Disketteweg in Amsterdam-Noord. Rond 19.15 uur klonken daar schoten op straat en meteen reden verdachten weg in twee auto's. Agenten zetten de achtervolging in. Bij het schietincident zelf is niemand gewond geraakt.
22 uur geleden