Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC

Zes mannen aangehouden rond voetbalgeweld AZ-NEC

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft afgelopen week zes mannen aangehouden in het onderzoek naar de ongeregeldheden rondom de voetbalwedstrijd AZ-NEC op 20 november. Tijdens die Eredivisiewedstrijd staken fans zwaar vuurwerk af, waarbij ze dat ook richtten op politie en stewards. Ook drongen ze het stadion in.

De verdachten komen uit Alkmaar en zijn tussen de 18 en 34 jaar oud. Ze worden van verschillende feiten verdacht, waaronder openlijke geweldpleging. Ze wachten hun straf in vrijheid af en zullen later voor de rechter moeten komen. In de tussentijd hebben zij een meldplicht: ze dienen zich op wedstrijddagen van AZ te melden bij de politie, en mogen dan bovendien niet in de buurt van het stadion komen.

De wedstrijd werd vanwege de coronamaatregelen zonder supporters in het stadion gespeeld. Dat leidde tot veel verzet. Net als in Alkmaar moesten ook de duels Heracles Almelo - Fortuna Sittard en SC Cambuur - FC Utrecht in de beginfase even worden stilgelegd vanwege acties van supporters.

Het stadiongebied in Alkmaar is voor de rest van december aangemerkt als veiligheidsrisicogebied, zodat de politie daar preventief kan fouilleren en op kan treden bij ongeregeldheden.

Meer uit Binnenland

Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

1 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

4 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

6 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

14 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

15 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

17 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

22 uur geleden